Májové rozhlédnutí

Stalo se doma

Předvolební kampaň se nevyhnula ani církevnímu prostředí: biskupové vydali v poslední době hned několik prohlášení a vyjádření k volbám. Víme tedy, že podle biskupa Radkovského je KDU-ČSL křesťanštější než TOP 09 a že biskup Malý považuje za klíčovou otázku voleb zadlužování, což je ovšem jen jeho osobní stanovisko.

V Praze proběhla demonstrace Dost bylo antidiskriminace. Přinesli jsme vám reportáž o ní, plus projevy Zdeňky Rybové a Márie Pešekové.

Kalendárium

3. květen – před 850 zemřel Petr Lombardský (c. 1100-1160), přední italský teolog a biskup Paříže. Před 20 lety schválilo Federální shromáždění zákon vracející Katolickou teologickou fakultu mezi faktulty Univerzity Karlovy. Před 10 lety zemřel John Joseph O’Connor (1920-2000), arcibiskup New Yorku.

8. květen – svět slaví kapitulaci nacistického Německa a s ním související konec druhé světové války v Evropě. Před 90 lety se narodil nedávno zesnulý otec Paul Marx (1920-2010), benediktinský mnich a jeden z velkých vůdců hnutí pro-life.

9. květen – před 185 lety se narodil český katolický kněz a spisovatel Peregrin Obdržálek (1825-1891).

Další informace např. ZDE.

Akce a události

Běží hlasování v anketě Rytíři života, kterou pořádá náš časopis, hlasovat je možno do 15. května 2010 do 12:00.

V Turíně probíhá výstava tzv. Turínského plátna.

Stále je možno připojit svůj podpis k petici Podporujem Pápeža, médiá nemajú právo špiniť jeho meno“ (v současné době 7463).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: