Stručné ohlédnutí

Pro nedostatek času dnes namísto Rozhlédnutí bohužel jen velestručné ohlédnutí za minulým týdnem. Pokud máte pocit, že je třeba upozornit na nějaké výročí, svátek či akci, ať už proběhlou nebo plánovanou, prosím, diskuse je vám k dispozici.

Stalo se ve světě

Evropský soud pro lidská práva odmítl, že by státy byly povinné zavést partnerství homosexuálů. Po dlouhé době nějaké dobré rozhodnutí. Více ZDE.

Podle britských lékařů a vědců nejsou důkazy pro tvrzení, že plod mladší 24. týdnů cítí bolest, takže není třeba měnit britské zákony o potratech. Více ZDE.

Stalo se doma

V sobotu 26. června proběhl v Brně Pochod pro rodinu (cca 120-130 lidí), sodomistická Queer Pride Parade (cca 600 homosexuálů a jejich příznivců) a protidemonstrace proti QPP (cca 200 radikálů). Více ZDE.

V neděli 27. června proběhla v Českých Budějovicích poslední tridentská mše otce Juchelky. Její závěr navštívil i biskup Paďour, který mimo jiné oznámil, jak bude po odchodu otce Juchelky tridentská mše v Českých Budějovicích pokračovat (ZDE), a poskytl přítomným věřícím výklad Summorum pontificum (ZDE).

Ignác Pospíšil

3 Responses to Stručné ohlédnutí

 1. cinicius píše:

  Přidávám informaci o razii u belgického primase a reakci papeže Benedikta XVI. na ni

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=12997

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=13000

  • Václav píše:

   Připomnělo mi to způsob jak byl u nás vyšetřován pan Čunek. Když přešel z komunální politiky do celostátní tak byl vzápětí obviněn ze zpronevěry a pohlavního zneužívání. Jeho sekretářka předtím po 3 roky tajně kopírovala veškeré výdajové účtenky z jeho úřadu a předala je policii. Po dlouhé období musel prokazovat každou propisku a byl mimo jiné obviněn i z toho že vzal víc paliva než jak má velkou nádrž a jestli si za obecní peníze nekoupil třeba bagetu. Odjel s policistou k pumpě a ukázal že se do jeho typu vozu montovaly při výrobě i větší nádrže a on právě takovou má. Neukradnul ani obálku a má na to úřední certifikát. Za 35 milionů z našich peněz daňových poplatníků, tolik prý stálo vyšetřování. Pak se celý policejní spis objevil na netu, aniž by se nad tím nějaký nezávislý novinář slovem pozastavil. Ti mezitím vedli zuřivou kampaň proti KDU i církvi. Nakonec odstoupil pod politickým tlakem, aniž by mu bylo cokoliv prokázáno.

 2. Laurentius píše:

  Poněkud mimo téma bych rád upozornil na to, že nám do slovníku infiltrovalo nové slovo. Dnes všechno „proběhlo“. Probíhají nám nejrůznější události a i nám dnes proběhl pochod a proběhla i mše sv. Neberte to jako kritiku, ono se čas od času nějaké to slovíčko prosadí a my ho začneme bezmyšlenkovitě užívat… Přeji hezký den! Kéž nám dobře proběhne!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: