Rozhlédnutí 2010/10/4

Mezi hlavní domácí události posledního týdne patří vystoupení Akce D.O.S.T., která specifikovala 20 kandidátů, jež podporuje na cestě do Senátu, a ochotná kapitulace ministerstva školství ve věci příručky o etice. V Chorvatsku zasedala Rada evropských biskupských konferencí.

Pokud jde o dny budoucí, v Římě proběhne v následujících dnech Světový modlitební kongres pro život.

Stalo se doma

Akce D.O.S.T. vyhlásila podporu 20 kandidátům do Senátu. Více ZDE.

Ministerstvo školství se distancuje od příručky o etice. Více ZDE.

Stalo se ve světě

V Chorvatsku zasedala Rada evropských biskupských konferencí. Carlos Simón Vázquez, sekretář Papežské rady pro rodinu, mluvil v Záhřebu o demografické katastrofě v Evropě. Více ZDE.

Benedikt XVI. navštívil Sicílii. Více ZDE.

Kalendárium

6. říjen – před 920 lety zemřel sv. Adalbero z Würzburgu (+ 1090), biskup

7. říjen – mimo jiné si připomínáme památku mučedníků sv. Justiny z Padovy (+ okolo 300) a sv. Sergia a Bakchuse (+ okolo 305)

8. říjen – 62. narozeniny slaví biskup Baxant

Očekávané akce a události

Více akcí v delším časovém horizontu naleznete ZDE.

5.10. říjenSvětový modlitební kongres pro život v Římě (stránky akce). Své příspěvky na něm přednesou kardinál Antonelli, biskup Laun, msgre. Reilly, Austin Ruse, Victoria Thorn a další renomovaní pro-life řečníci a vůdci

7. říjenpouť Mladých křesťanských demokratů „Vysočina“ a „Blansko“ na Vranov u Brna

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

7 Responses to Rozhlédnutí 2010/10/4

 1. Fotky z Hradu píše:

  Pokud jste nebyli 28/9 s Akci D.O.S.T. na Hradě, tak zde jsou fotky http://www.rajce.net/a4005525

 2. Felix píše:

  Nelze napravit nedostatek, pokud není známa jeho příčina (v nejlepším případě snad může dojít k nápravě nahodile). Dovlil bych si z událostí ocitovat dvě výpovědi o nedostaku k laskavému posuzení právě oledně stanovení příčiny:
  1. Otázka: čím je způsobeno ochabnutí misijního ducha. Papežova odpověď: „Nabízí se proto postřeh, že důvodem oslabení misijního ducha nejsou ani tak meze a nedostatky ve vnějších formách misijního působení, jako spíše zapomínání na to, že misie musí být živeny něčím hlubším, totiž eucharistií. Přítomnost božsko-lidské milosti Ježíše Krista míří vždy směrem k lidem, kteří se mají stát údy Jeho těla a kteří se sami mají stát eucharistií. Aby se tedy šíření víry probíhající v Latinské Americe stalo opravdu účinným, musí vycházet z eucharistie a k eucharistii směřovat.“ Domnívá se laskavý čtenář, že toto poznání postačuje k nápravě?
  2. Čím je způsoben demografický pokles v Evrope? Dovolím si ocitovat výpověď pražského arcibiskupa: „Myslím, že česká rodina se příliš neliší od rodin ve většině evropských zemí. Díky Bohu, za posledních sedm let se díky silnějším ročníkům zvýšila i natalita v našem národě. Zcela jistě, když se díváme na mapu České republiky, můžeme pozorovat, kde jsou nábožensky výrazně silnější tradiční kraje. Což se také projevuje tím, že na venkově nedošlo k uzavření škol díky určitému přírůstku obyvatelstva. A podobně můžeme pozorovat a pozoroval jsem to při návštěvách v Královéhradecké diecézi při církevních slavnostech a také při biřmování, že je viditelná přítomnost malých dětí a budoucích maminek v kostele. Myslím tedy, že jistým způsobem můžeme být Pánu Bohu vděční. Otázka určité generační nerovnováhy však ohrožuje Evropu a je to také jedna z příčin hospodářské krize a musíme si také přiznat, že po několika letech se vlastně situace vrátí do méně příhodných čísel, protože ročníky budoucích maminek budou oslabeny.“ Domnívá se tento čtenář, že je tu byť naznačena příčina katastrofálního stavu (ten ani takto není klasifikován)?
  3. Ale není všechno černé! „Vatikánská pediatricka klinika poprvé implantovala na trvalo umělé srdce.“

  • Pius píše:

   Laskavý čtenář se domnívá, že kdyby se nedomníval a jen jel s proudem, tak by nebyl tak smutný. Ale přesto je rád, že se domnívá.

  • Václav píše:

   Asi se budu muset smířit s tím že jste mne označil jako laskavého čtenáře. Nejen že souhlasím s tím co nám říká svatý otec i otec arcibiskup ale dokonce mám za to že umělé srdce je lepší než žádné a o srdci z Vatikánu to platí dvojnásob. Kdyby ho tam neimplantovali natrvalo ale jen dočasně tak by mi to připadalo nelidské.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: