Rozhlédnutí před postní dobou

V dnešním poněkud stručném a opožděném shrnutí připomínáme dva těžké případy pronásledování křesťanů – mučednickou smrt pákistánského ministra Bhattího a pogrom na křesťanskou komunitu v Egyptě. Z domácích událostí se věnujeme jmenování královéhradeckého biskupa a ne zrovna potěšujícímu vyjádření na téma potratů od lidoveckého kandidáta do senátu. 

Pokud jde o očekávané události tohoto týdne, připomínáme především, že popeleční středou začíná postní období.

Stalo se doma

Biskupem královéhradeckým byl jmenován Jan Vokál.  Na biskupa bude vysvěcen 7. 5. 2011 v Římě, biskupského úřadu se ujme 14. 5. 2011 v Hradci Králové. Více ZDE.

Miroslav Rovenský nepotěšil příliš svým rozhovorem, v němž prohlásil, že KDU-ČSL by v budoucnu měla ustoupit od kritiky potratů. Více ZDE a ZDE.

Stalo se ve světě

V Islámabádu byl zavražděn jediný křesťanský ministr pákistánské vlády a velký odpůrce zločinného „zákona o rouhání“, ministr pro menšiny Šáhbáz Bhattí. Více ZDE.

V Egyptě muslimové napadli křesťanskou vesnici Foul, vypálili a znesvětili kostel a buďto zabili nebo odvlekli kněze a tři jáhny. Armáda odmítá zasáhnout. Více ZDE.

Kalendárium a očekávané události

Více průběžně aktualizovaných informací o očekávaných událostech naleznete ZDE.

Do 31. března sbíráme podpisy pod Petici na podporu pronásledovaných křesťanů. Prosíme Vás o pomoc v tomto díle.

Do konce dubna můžete zasílat hlasy osobnostem a organizacím nominovaným na ocenění Rytíři života 2011.

Do 15. března 2011 je možno zasílat práce do literární soutěž pro středoškoláky Cena Sókratova bolehlavu. Práce má mít podobu tradičního sokratovského dialogu s vyústěním na téma Nečekané dopady asistované reprodukce . Více ZDE a ZDE

9. března začíná popeleční středou postní období.

Ve čtvrtek 10. března proběhne v Českých Budějovicích v kavárně Měsíc ve dne přednáška Jiřího Fuchse na téma Mýty a předsudky o filosofii. Začátek v 18:00. Více viz zvací plakátek. Před 90 lety byl olomouckým arcibiskupem jmenován Antonín Cyril Stojan. Před 60 lety byl pražský arcibiskup Beran komunisty odvlečen ze své diecéze.

13. března nás čeká první neděle postní.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

 Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskusních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: