Demaskovaná TOP 09. Dalo se to čekat?

Křesťanští (a vůbec všichni slušní) voliči TOP 09 se teď již jistě stydí za to, že této straně dali svůj hlas. Soucítím s nimi, i když si nemohu odpustit poznámku, že se to snad i do jisté míry dalo čekat. Strana, která vznikla na základě syntézy toho nejhoršího z KDU-ČSL, pseudokatolíků typu Schwarzenberga a celorepublikového „co dům dal“, nemohla býti zárukou ani slušné a konzervativní politiky, kterou slibovala, natož pak politiky pro křesťana přijatelné či dokonce křesťanské. Nicméně je fakt, že Heger jde mnohem dál, než by člověk čekal…

Propotratové postoje, již dříve veřejně prezentované Kalouskem, Schwarzenbergem  a dalšími představiteli strany, nejsou ničím překvapivým a v české společnosti jsou běžné. Ale Hegerův infanticidní návrh, jeho veřejně prezentovaná myšlenka, že šetřit se dá tak, že se příliš předčasně narozené děti mají nechat bez pomoci chcípnout (i když mají stále reálnou šanci na přežití a zpravidla i plnohodnotný život), to je něco, co u ministra strany, která se vydává za konzervativní, přece jen překvapí. A co česká společnost snad ještě nepřekousne.

Před volbami jsem napsal, že TOP 09 směřuje k asociální politice, jejímž cílem je seškrtat sociální výdaje do té míry, aby politici a jejich přátelé a sponzoři mohli dále nerušeně rozkrádat a prošustrovávat státní peníze ve stejné míře, jako to činili dosud. Přiznám se ale, že jsem tu stranu podcenil. Věděl jsem, že bude chtít odřít lidi, co jen to půjde. Nikdy by mne ale nenapadlo, že hodlá za tímto cílem takto veřejně jít i přes mrtvoly. Mrtvoly dětí.

Ignác Pospíšil

Článek vyšel i na autorově iDnesáckém blogu, kde ho lze podpořit kliknutím na karmu článku.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou.

23 Responses to Demaskovaná TOP 09. Dalo se to čekat?

 1. Hamish píše:

  Zdravím yettiho ze Signálů a spol., který se tak vehementně zastával této levicové strany (když dovolíte, nic pravicového na nich nenacházím) a všechny, kdo na tebou teď jasně pojmenované zločiny proti Bohu a lidem upozorňovali, svolával hněv okoločumících.

 2. Honza Kohoutek píše:

  „Propotratové postoje, již dříve veřejně prezentované Kalouskem, Schwarzenbergem a dalšími představiteli strany“
  Kde Kalousek nebo Schwarzenberg veřejně prezentovali propotratové postoje?

  • cinicius píše:

   Schwarzenberg veřejně prezentoval, že je proti zákayu potratů a Kalousek si myslí, že zákaz potratů nepatří do stranického programu…

   • Honza Kohoutek píše:

    Aha, takže pokud je toto propotratovost, tak je KDU-ČSL většinově propotratovou stranou.
    Akorát, že KDU-ČSL nemá jiný vlastní program kromě prosazení Velkého pátku za den pracovního klidu. Tak se aspoň Bělobrádek mohl po někom z TOPky pořádně svézt, jinak by o něm nebylo slyšet.

    Ono, když volíš silnou stranu, tak je naprosto jisté, že se tam dřív nebo později něco takového objeví – tím neříkám, že nejsem Hegerem zklamán (doteď jsem mu proti těm odborářským vyděračům fandil) – malá strana, která buď mlčí nebo jen chrlí tiskové zprávy bez možnosti něco v dvaceti lidech prosadit, škody nenapáchá, ale kdyby se dostala k moci…no, viděli bysme.
    Tak nějak jsem usoudil, že než uchlácholit svoje svědomí tím, že hodím hlas KONS nebo KORUNĚ, bude lepší pomoct těm, co aspoň v něčem přinesou zlepšení. No, uvidím co příště.

   • cinicius píše:

    1) nevím, jestli většinově, ale propotratoví politici v ní jsou…

    2) KDU-ČSL ovšem program má, není její chybou, že se o něj nezajímáte…

  • pgjed píše:

   Ještě před minulými parlamentními volbami Kalousek, v rozhovoru pro MFD, hodnotil politiku KDU-ČSL mimo jiné jako protipotratovou hysterii. Kdo to přehlédnul, strkal současně jako křesťan hlavu do písku.

 3. Martin píše:

  Top 09 je ta správná strana pro správné hochy a basta. Jenže těch správnejch hochů, které topka preferuje se sužilo na maximálně 10 až 15 tisíc. No a těm zbylých 10 miliónu lidí nasadila smyčku kolem krku a postupně ji utahuje. No a nějaké pro nebo proti potratové postoje, to je jim absolutně fuk.

  • :) píše:

   Už se stalo zvykem, že česká chudá a zejména střední vrstva volí ty, kteří jim říkájí „volte nás a my vás ještě více obereme a dáme to těm nejbohatším, pro které tady celou tu komedii musíme hrát“… A Češi jako stádo tupců je zase volí. A za čtyři roky si zvolí pro změnu socialisty. A tak pořád dokolečka :).

 4. Felix píše:

  To je dobrý. Ještě demaskujte VV a Vondru.

 5. Martin píše:

  Tři poslanci VV se ze dne na den obrátili o 180 stupňů, a spolu s třemi novináři obviní VV. Presumce neviny a ani opačná tvrzení, narozdíl od zloděje Vondry, tady neplatí. Rychle se musí ,,nepřítel“ z vlády vyhodit a hlavně to vnitro zase musí ovládat ty naši hoši, co to tady léta řídili. I pan president se nad tímto postupem podivuje a myslím, že nejsem sám komu to tady strašně zapáchá.

  • cinicius píše:

   Tahle vláda páchne celá odshora až dolů…

   • Felix píše:

    Souhlasím s tím, jde o Langera, prachy má z lázní, které si privatizoval, tak to možná mohl celé zaplatit.
    Ale píšu kvůli něčemu jinému: Je to až k pláči, jak se to pořád točí. Socani vše rozbijí, pak přijde středová „pravice“, aby to spravila, a skončí na zlodějnách. Pak zas socani.
    A příčina těch pádů „pravice“? Vše se rychle mění, proto je třeba rychle krást. Nic není pomalého, stabilnío. Navrhoval jsem tu nedědičné monarchy, navrhované Církví. Protože dědiční monarchové časem taky zcela jistě zdegenerují. Bylo to vymazáno.
    Krátce: chybí klid, setrvalý stav. (Jen si všimněte co řekl Nečas dneska jaksi bokem: Úkolem této vlády je provést modernizaci. Kašlu na modernizaci. Chci pokoj a dobro.)

   • Jarda píše:

    „Tahle vláda páchne celá odshora až dolů…“

    Co jsme si vlastnoručně klíči vycinkali, to teď máme!

   • Honza Kohoutek píše:

    „Tahle vláda páchne celá odshora až dolů…“
    To jo, ale byla nějaká vláda lepší?

   • cinicius píše:

    Většina, situace se zhoršuje…

 6. Felix píše:

  Prosím Vás, dneska není apríl: Mluví se zde o katolících, Kalouskovi, TOP, vládě katolíka Nečase a o úderu proti VV – http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/kalouskovo-chapadlo-zakazky-za-73-mil–pro-koci/

 7. Martin píše:

  Dík, Felix, to dává smysl a to ,,katolictví“ pana Kalouska a Nečase nechť posoudí někdo jiný.

  • Felix píše:

   Při všech výhradách, které proti sobě máme, Češi nejsou hloupí (tedy kromě EU, ale to se teprve uvidí, třeba taky ne). Mrkněte na toto, to dává ještě lepší smysl:
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/jakl-prezident-hru-na-prebehliky-neprijme/
   Já sám si myslím, třeba je Bárta darebák, ale proti těm opravdovejm pánům je malá ryba.
   Snad mi to cinik nevymaže, ale pořád mám na paměti video s podna..lým Kalouskem, jak těm mladíkům říká: Politika se musí umět dělat! A zdaleka není sám. Vzpomeťe si, za To.. a La.. to bylo horší.

 8. pgjed píše:

  Jsem trochu překvapen z překvapení mnohých.

  Že je VV politickou agenturou ABL, to bylo známo již před volbami i před sestavením vlády.

  Že je TOP09 recyklát všech možných pragmatiků rovněž. Kdo bude za vše platit vyjádřil Kalousek jednoznačně rozesláním složenek.

  Že se rabiáti z ODS jenom přikrčili za beztvarého Nečase a za Vondru, rovněž věděl každý. Skandál stíhal skandál dávno a dávno před volbami.

  Máme vládu, jakou si většina zvolila. Je to důvod k všemožnému poučení a zpytování, ale k překvapení nikoliv.

  Co je ale nejvíce k podivu, jak ponechává všechny v klidu, kolik která partaj z těch parlamentních utratila za volby. ODS přes půl miliardy … Kde na to vzaly?

  • Hamish píše:

   Myslim, ze vetsina tuto vladu nezvolila. Vetsina totiz na volby, pokud me pamet neklame, z vysoka sere.
   Vetsina z volicich zvolila to a ono, jiste. Ale demokraticke to neni ani omylem.

 9. Martin píše:

  Tak tenhle bordel může dát dohromady jen nejdůvěrnější politik Jirka Pospíšil, ne nadarmo posledních 10 dní na nás kouká z každých novin a je dennodením hostem rádii a televizí. Sic toho hodně namluví a ,,Plzeňskou aféru důkladně ututlal, nikomu se nic nestalo a nikdo o titul nepřišel „.Navíc dokáže skrytě pracovat a manipulovat a ti mocný si ho vyvolili a tak asi nahradí Nečase.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: