Ďábelská reforma nás volá do pole… Bojujme!!

Otevřený dopis všem křesťanským a pro-life voličům:

Ministerstvo smrti (krycím jménem ministerstvo zdravotnictví) nás oblažilo svou představou zdravotnické reformy a šetření ve zdravotnictví. Bylo by asi zbytečné, abych ji nějak zvláště kritizoval, učinili tak za mne již jiní, např. Mladí křesťanští demokraté (ZDE), Hnutí Pro život ČR (ZDE), konzervativní platforma Koruny České (ZDE), KDU-ČSL (ZDE) … – a to ponechávám stranou návrh ministra Hegera, že šetřit by se dalo i tím, že by se nechávaly zemřít příliš předčasně narozené děti, jejichž zachraňování je příliš drahé a jeho výsledek nejistý.

Upřímně řečeno, nemyslím si, že je třeba toto všechno vůbec nějak komentovat. Současná podoba návrhu na přepracování (či přesněji destrukci a další velkou amoralizaci) českého zdravotnictví se ani nesnaží zakrýt fakt, že ji inspiroval Ďábel. Je tak asociální a tak hluboce amorální, že by krásně zapadla do zdravotnictví nacistického Německa. Od civilizované země 21. století by ovšem člověk očekával eticky i společensky daleko vyspělejší přístupy.

Přesto bych jeden komentář měl a sice k výzvě Hnutí Pro život, kterou jsem zde zveřejnil a osobně už i naplnil. Cosi mi říká, že se zde pláče na špatném hrobě. Pan Heger se jako ministr nezodpovídá voličům, ale straně, která ho posadila do úřadu ministra. Naše protesty mu budou šumák. A zbytku vlády teprve. Ale jsou jiné cíle, které by mohly být citlivější. Těm bychom měli napsat… Měli bychom napsat TOP 09 a ptát se jejích představitelů, jak je možné, že na ministerstvo zdravotnictví posadili takového Mengeleho. Takhle si představují tradici a zodpovědnost, ke kterým se hlásí? Tak to zaprvé.

A za druhé… Ty návrhy se stejně nejspíše v připomínkovém řízení příliš nepromění. Ale pak musejí projít Parlamentem. Většina poslanců pro ně bude muset zvednout ruku. Opozice je nepodpoří, už protože je opozicí. A jak je nám každému jasné, žádný křesťan pro takové svinstvo zvednout ruku nemůže, i kdyby mu někdo mířil na hlavu pistolí.

Jak jste si jistě všimli, v řadách poslanců a senátorů TOP 09 a ODS jsou jedinci hlásící se ke křesťanství, někteří z nich přežívají vyloženě jen díky kroužkování od křesťanů – například poslanec Benda. Těm především pište, zejména pokud jste je volili a kroužkovali. Dejte jim najevo, že od nich chcete účty. Žádejte, aby se chovali jako politici respektující alespoň nejzásadnější a nejzákladnější křesťanské hodnoty. Třeba některým dodáte tu kuráž, kterou potřebují. Třeba si někteří spočítají, že Vaše kroužky potřebují. Třeba. A když ne? V tom případě si to zapamatujte. A už je NIKDY nevolte.

A ještě třetí věc – Vy, kteří volíte KDU-ČSL… Pište jí a jejím politikům. I tady je to potřeba. Řekněte jim, že vyžadujete, aby strana byla v bioetické oblasti aktivnější, ráznější, jednoznačnější a zásadovější. Ať je jim jasné, že to po nich opravdu chcete. A že si musí vybrat a přestat tančit mezi vejci (obvykle navíc ve stylu slona v porcelánu). Pište straně i jednotlivcům. Mluvte o kroužkách – těch, co jste dali, či těch, co dáte. A taky je pak použijte.

Je toho hodně, což? Mám však pro vás potěšující zprávu – nemusíte to vše stihnout už dneska… ;-)

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

15 Responses to Ďábelská reforma nás volá do pole… Bojujme!!

 1. Díky, potěšující závěr píše:

  Ten konec je potěšující, protože dnes jsem naprosto zničený a nemám na žádnou další práci chuť. Rozhodně však mi to, co se v naší politice děje není vůbec jedno.

  Daniel Zouhar

 2. MichalD píše:

  Chtěl bych Vás povzbudit k psaní KDU-ČSL, podle mé poslední zkušenosti je nové vedení těmto věcem velmi otevřené. Poté, co jsem si všiml, že jim na webu pořád visí ten ostudný rozhovor s bývalým kandidátem na senátora Rovenským, zareagovali na mé upozornění velmi rychle (vysvětlení a omluva) a okamžitě to stáhli. Myslím že náš názor potřebují, zejména jako povzbuzení pro pro-life (resp. křesťanské) křídlo, zdaleka to ještě ve straně nemá vyhrané.

  • cinicius píše:

   No, já mám občas pochybnosti, jestli nějaké pro-life křídlo v KDU-ČSL vůbec existuje…

   • MichalD píše:

    Na mne to dělá dojem že existuje, ale že je zatlačeno do defenzívy chytrolíny, kteří mají dojem že schvalování potratů jim otevře dveře do sněmovny.

 3. ash píše:

  Taky díky, ten konec je pěkný. Já si jen dovolím doufat, že naivní voliči, kteří (z pro mě naprosto nepochopitelných důvodů) TOP09 volili, to už nikdy víc neudělají. Frázi o tradici a zodpovědnosti prezentovanou bezcharakterními darebáky, nemohl přece nikdo soudný brát vážně ani při vzniku strany, neřkuli později. A my ostatní, co jsme je nevolili, jsme k provařeným týpkům Kalouskovi a Schwarzenbergovi dostali jako bonus ještě Hegera a Drábka, to aby nenechali nikoho na pochybách, co jsou všichni zač.

  • Hamish píše:

   No sláva!
   Šípková Růženka se probouzí z dvacetiletého spánku.

   • :) píše:

    Šípková růženka spala snad sto let, takže úspěch.

   • MichalD píše:

    No možná se probouzí, ale jen jestli to není zatím takový ten ranní polospánek. Znáte to: člověk už potřetí „zamáčkl“ otravný budík, venku je nevlídno, pod peřinou teplo, … :-)

    Škoda že ty texty nejsou někde k dispozici, z té kratičké zprávy ČBK to vypadá, že největším problém je aby bylo rozlišováno mezi zdravotně indikovanou vraždou a vraždou nájemnou.

    Promiňte mi ten blbý příměr, ale pokud bych např. poslal do připomínkového řízení k silničnímu zákonu návrh, aby se v obci jezdilo šedesátkou, tak to asi může být pochopeno tak, že proti samotnému principu omezení rychlosti nic nemám …

  • BERAN píše:

   Tož jsem tiskovce ČBK poprosil o text té připomínkovny.

   • cinicius píše:

    To já také – a dostal jsem odpověď, že jde o interní dokument… :-) Nechápu sice, jak může být připomínkování zákona interním dokumentem, ale prostě to tak je…

   • MichalD píše:

    @cinicius: tak to je hodně špatné, vypadá to že jste zastihl Šípkovou Růženku ještě pořádně zachumlanou v peřinách. To skoro vypadá že si nepřejí, aby věřící věděli, co jim na tom zákoně vadí (nebo nevadí).

    Je to špatné i proto, že pak nám zůstává jen to nešťastné tisk. prohlášení ČBK, které, nemohu si pomoci, na mne působí dost divně (viz můj komentář výše).

 4. BERAN píše:

  Inter arma silent….

  Kdepak interní, pane kolego! Interarmní a silentovní k tomu jsou ty museiní listiny ČBK.

  Mé maličkosti ještě nenapsali. Až to udělají, zeptám se, jak může být věc politická projednávána „interně“, když nejde o národní bezpečnost a soukromí individua.

  Copak mi asi napíší pak? :-)

 5. cinicius píše:

  KDU-ČSL doplnila svůj protest proti návrhu nového znění ZSZS o bioetická stanoviska:

  http://aktualityhvezd.wordpress.com/2011/05/19/kdu-csl-protestuje-proti-navrhu-novely-zszs/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: