Rozhlédnutí 2011/6/20

A je tu další rozhlédnutí. Upozorňuji především na slavnost Těla a krve Páně a na slavnost Narození sv. Jana Křtitele. Politikům pak připomínám, že 22. června si Církev připomíná památku patrona politiků, svatého mučeníka Thomase Mora. Dej Bůh, ať tomuto svému vzoru a přímluvci nedělají ostudu.

Stalo se

ČR: Naše odborářsko-politické panoptikum nám předvedlo víceméně bezzubou stávku. Vláda se raduje, že ji zvládla, odbory se těší z povedené generální zkoušky na stávku pořádnou, v níž vládě ukážou, zač je toho loket. Kalousek jásá, že ukázal jaký je chlap (vyšel si podebatovat s odboráři) a i přes to je stále živý a zdravý.

ČR: České politické panoptikum nám předvedlo, jak se zametají aféry. Policie chtěla obvinit Drobila, ale státní zastupitelství jí to zatrhlo. Policejní prezident něco zamrlal před médii a Nečas ho sepsul, dávaje najevo, že policejní prezident je maximálně tak lepší dopravák, který má dohlížet na dopravu a nemá co kecat politikům do jejich machinací (vizte např. ZDE).

USA: Timothy Dolan, arcibiskup New Yorku, na svém blogu zkritizoval snahy Obamových demokratů o redefinici manželství. Anglicky ZDE.

USA: Susan B. Anthony List vyzval uchazeče o republikánskou nominaci do prezidentských voleb 2012, aby podepsali pro-life slib voličům, který sestavil. Pět podepsalo, tři odmítli. Více podrobností ZDE.

San Marino, Vatikán: Benedikt XVI. navštívil San Marino. Podrobnosti ZDE.

Akce a kalendárium

Podrobnější kalendárium k jednotlivým dnům získáte kliknutím na datum , podrobnější a dlouhodobější přehled akcí pak ZDE.

20. červen – Církev si připomíná památku sv. Benigny, mučednice z dob vpádu Mongolů do Slezska. Před 1560 lety porazil římský generál Flavius Aetius Attilovy hunské hordy v bitvě na polích katalaunských.

21. červen – Církev si mimo jiné připomíná památku sv. Aloise Gonzagy (1568-1591), jezuity, který zemřel právě před 420 lety. Před 390 lety bylo v Praze popraveno 27 vůdců českého stavovského povstání. Michal Semín bude v Ostravě přednášet na téma „Existuje spravedlivý hospodářský řád?“.

22. červen – Církev si připomíná památku dvou svatých mučedníků, sv. Thomase Mora a sv. Johna kardinála Fishera, a rovněž blahoslaveného papeže Inocence V. Před 70 lety nacistické Německo zahájilo operaci Barbarossa – útok na SSSR. Před rokem byla založena Katopedie.

23. červen – Církev slaví slavnost Těla a krve Páně.

24. červen – před 90 lety zemřel Joseph Maria Koudelka (1852-1921), americký biskup česko-německého původu. Církev slaví slavnost Narození sv. Jana Křtitele.

25. červen – Církev slaví památku sv. mučedníků Jana a Pavla z Říma a sv. Doroty z Montau, reklúzy a mystičky.

26. červen – Církev si mimo jiné připomíná památku sv. Vigila Tridentského a sv. Pelagia z Córdoby.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

Reklamy

12 Responses to Rozhlédnutí 2011/6/20

 1. Tomáš Beran napsal:

  „Panoptikum předvedlo zametení“ causy Drobil.

  Jak já čtu ten případ, tak panoptikální ráz v něm předvádí jen pan Michálek, jemuž sekunduje pan John.

  Trochu mi to připomíná Lisabonskou smlouvu a irské referendum. Irové hlasovali. Špatně! Je přece všem jasné, jaký musí být výsledek! Tak tedy znovu: a lépe, Irové!

  Státní zastupitelství, každý ví, že pan Drobil je padouch a patří za mříže. Rozhodni znovu a lépe!

 2. Tomáš Beran napsal:

  Dovolil bych si zde upozornit na prosbu čínským zločincům, aby tolik netloukli jednoho slušného člověka. A slepého člověka.

  http://www.womensrightswithoutfrontiers.org/index.php?nav=chen-guangcheng

  Třeba toho nechají i bez vojenské invaze.

  • cinicius napsal:

   Obávám se, že čínským zločincům by pomohl pouze pořádný výprask nebo oprátka…

   • Tomáš Beran napsal:

    Tedy: KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA.ZA OSVOBOZENÍ PANA CHENA

    Skvělý nápad, zkusíme to rozdiskutovat na katolických fórech po Evropě a Americe a třeba nakonec sto rytířů v plné zbroji vyrazí proti těm podnebesným pohanům.

 3. Tomáš Beran napsal:

  Jedna zpráva, která je trochu katolická, trochu militární a trochu se týká i Číňanů. Aneb: náhoda.

  Eurodelegace se v Barmě zítra od opozice dozví, jak kačinští (katoličtí a protestantští antikomunističtí povstalci) bojují s barmskou armádou a jak se do toho připletlo čínské dělnictvo: http://www.irrawaddy.org/article.php?art_id=21521

 4. Tomáš Beran napsal:

  Přátelé, všichni jsme mimoni. Každý z nás je občanem EU a hodnotou EU je zabíjet nenarozené děti. Zamysleme se nad sebou a změňme naše názory…

  http://vpravo.blog.cz/1106/brusel-zabijeni-je-evropska-hodnota

 5. :) napsal:

  A opět zpráva (http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14746) za všechny prachy… Je potřeba vést dialog pánové a dámy… kdybyste to ještě nevěděli. takovýto rozhovor nesmí katolickou církev zpochybňovat , nýbrž “dále ji rozvíjet v duchu posledního koncilu”. Čili jinými slovy: „Takovýto rozhovor nesmí katolickou církev zpochybňovat, nýbrž ji zpochybňovat.“

  • MichalD napsal:

   To je tedy velmi znepokojivá zpráva, mne na ní ale ještě více děsí ta zmínka v závěru. Fakt, že německý episkopát chce přistoupit na diskusi s autory nedávného „memoranda“ mi připadne úplně absurdní. Že diskusi plánují na tři roky (sic) je už jen zlým snem … situace je patrně mnohem vážnější, něž jsem si ve své naivitě dokázal představit.

   • :) napsal:

    Němci jsou vždycky o krok napřed co se církevní disciplíny týká…

   • Hamish napsal:

    Nebuďme naivní. Exkomunikace (navíc neprávoplatné) se vyhlašují jen nad zlými, zlými a špatnými levembristy a jejich čeládkou. Modernističtí šíbři se za bukem můžou klidně smát, anžto prachovod do Vatikánu z Německa je velmi tučný. Jak že se to v Písmu říká o penězích?
    1. Timoteovi 6:10
    Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Z touhy po nich někteří lidé zbloudili z cesty víry a způsobili si mnoho trápení.

  • Němečtí katolíci před rozkolem? napsal:

   http://www.kath.net/detail.php?id=31857

   Focus o rozdělování Církve v Německu. To je situace v Německu tak špatná, že se tím musí zabývat až takto?

   Pax

   Jan

 6. :) napsal:

  A koukám, že ještě jeden „dialog“ se nám dnes urodil: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14748, tentokrát muslimsko-židovský. Připomíná mi to velmi trefný moment z Jistě pane ministře: http://www.youtube.com/watch?v=Qh3ckRH4lTQ (1:58).

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: