Otevřený dopis předsednictvu a europoslancům KDU-ČSL

Vážené předsednictvo KDU-ČSL, vážení europoslanci!

Jistě jste i vy zaregistrovali skandální výrok eurokomisařky Viviane Reding, která ve dnech nedávných označila maďarskou vládní kampaň, která apeluje na těhotné ženy, aby nechodily na potrat, za „kampaň jdoucí proti hodnotám EU“ a nyní usiluje o to, aby maďarská vláda musela vrátit do eurofondů peníze, které na ni vynaložila. Tatáž dáma prosazuje zákon nařizující povinné zastoupení žen i ve vedení soukromých firem a deklarovala snahu prosadit homosexuální svazky napříč všemi státy Evropské unie.

Jistě, takovéto zvrácené a nekřesťanské snahy jsou u socialistických, komunistických a zelených politiků běžné. Ovšem Redingová je trochu jiný případ. Je členkou lucemburské Křesťanskosociální lidové strany a v eurokomisi sedí za Evropskou lidovou stranu (EPP), jíž je KDU-ČSL členem. Zděšený křesťanský volič se musí ptát: Jestliže takto vypadají „křesťanští a konzervativní“ komisaři, jak asi budou vypadat ti socialističtí?!

Vážení europoslanci, vážené předsednictvo KDU-ČSL… Takhle to přece dál nejde! Prosím vás jménem všech křesťanských voličů a vůbec všech vašich potenciálních voličů, kterým dosud nejsou křesťanské hodnoty zcela lhostejné, kteří nepovažují potrat za hodnotu, ale za zvrácenost a zlo:

1) Intervenujte prosím u vaší stranické kolegyně a komisařky Viviane Reding ve prospěch křesťanských hodnot, ke kterým se, pokud vím, stále hlásíte.

2) Postavte se jejím snahám jak v Europarlamentu a dalších evropských institucích, tak i uvnitř Evropské lidové strany.

3) Postavte se kdykoliv v budoucnu proti jakékoliv nominaci této dámy ze strany EPP, neboť evidentně není schopna reprezentovat křesťanskou politiku a křesťanské hodnoty.

4) Zvažte, zda je na místě setrvávat v EPP, která se sice prohlašuje za konzervativní, středovou a křesťanství blízkou, ale ve skutečnosti vysílá do Evropské komise rudé a propotratové radikály, jako je Viviane Reding.

Jsem si jist, že spousta křesťanských a konzervativních voličů by vaši stranu hrozně ráda volila. Dejte jim možnost a důvod, aby tak činili. Koneckonců je pro to i vhodný čas. Kdy by to měla KDU-ČSL řešit jindy, než dnes, kdy není zatížena boji ve Sněmovně? Kdy se na to může soustředit?

S pozdravem Ignác Pospíšil

Poznámka: Vyzývám všechny čtenáře, aby kontaktovali předsednictvo KDU-ČSL a europoslance KDU-ČSL – mailem, telefonem či osobně – a podpořili tyto požadavky, nebo prostě jakkoliv dali najevo, že jim tohle opravdu není jedno.

Text je možno volně a svobodně šířit.

Aktualizace (23. 6. 2011 večer):

Usnesení předsednictva KDU-ČSL v této věci.

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

10 Responses to Otevřený dopis předsednictvu a europoslancům KDU-ČSL

 1. Tomáš Beran píše:

  Díky, pane kolego.

  T.B.

  P.S.: Postřehl jsem nedávno, že MPSV chystá další kolo soutěže „Obec přátelská rodině“ (http://www.obecpratelskarodine.cz/cz/) a rozhodl se milému ministerstvu poslat v narážce na definiční formulaci dotaz:

  „Zdravím! Prosím pěkně, když jde o přátelství vůči CELÉ rodině, tak to by v takové obci neměla fungovat potratovna, kde se na objednávku zabíjí nenarozené dítě, že?“

  Dnes mi dorazila odpověď od paní Alžběty Hoškové z oddělení rodinné politiky MPSV:

  „Dobrý den,

  soutěž Obec přátelská rodině probíhá ve dvou kolech. Ve druhém kole je obec navštívena hodnotícím týmem, který posuzuje, zda údaje uvedené v soutěžním formuláři odpovídají skutečnosti. Přímo v obci pak může hodnotící tým sledovat všechny negativní i pozitivní jevy v obci, a zabývá se zejména kontextem těchto jevů, protože každá obec se nachází ve specifické situaci jak z hlediska složení obyvatelstva, tak z pohledu jejich socioekonomického složení a dalších charakteristik.

  Hodnotící komise získává pozitivní a negativní podněty také od občanů – obyvatel, kteří po zveřejnění postoupivších obcí mohou na některé jevy upozornit. Tyto podněty jsou také předmětem zájmu při návštěvě obce. Konečné hodnocení tedy zohledňuje jak pozitiva, tak negativa, se kterými se hodnotící tým v navštívené obci setkal. “

  Tedy: Pokud někde potratovnu chtějí mít, zaeviduje to MPSV jako plus…a naopak.

  • Poznámka píše:

   Mám podezření, že slečna Alžběta Hošková je dcerou Mariána Hoška, předního pražského lidovce, dlouholetého náměstka na MPSV.

   Být na jejím místě, asi bych i při vnitřním souhlasu s Vaší námitkou odpověděl výše citovaným blábolem, protože co na to říct jiného?

   Jinak jsem intervenoval poměrně rozsáhlým dopisem na Hegerově ministerstvu ve věci ZSZS, ale nemám potřebu kopírovat korespondenci někde na plochu, listovní tajemství je v tomto přednější, najdete to i ve zpovědním zrcadle…

   • Tomáš Beran píše:

    Listovní tajemství je samozřejmě důležité.

    Zejména tehdy, když při nikoli privátní korespondenci umožní nezveřejnit, jak se dosud nezasloužilý potomek už zasloužilého funkcionáře zasluhuje o něco, co navenek vydává za obecné dobro, byť si soukromě myslí, že to je zlé.

    Já klidně zveřejním, co říkají úředníci či ústavní činitelé o striktně veřejných věcech, když se jich zeptám jako občan. Nechápu, co by na tom mohlo být nedobrého.

   • Abych byl správně pochopen:

    1) Nevím, co si Alžběta H. myslí o potratech, ale z uvedených důvodů je docela možné, že je proti nim.

    2) Že nějakému občanovi odpoví na nic neřešící (byť třeba trefný) dotaz politicky korektním okopírováním propozic je čin mravně indiferentní. I když mě se třeba v otázce ZSZS úřednice z MZ rozpovídala, ale naše názory po delší výměně stejně zůstaly odlišné (může o mém názoru ovšem přemýšlet).

    3) Myslím, že je lépe, když tady je soutěž Obec přátelská rodině, než kdyby MPSV dělalo Obec přátelskou GLBT osobám. Až se na MPSV dostanou Zelení nebo liberální křídlo ČSSD, čeká nás to třeba také. Samozřejmě by bylo ještě lépe, kdyby se taková soutěž využila jako bič na obce provozující potraty, ale k tomu se asi hned tak nedopracujeme.

    Proto mi celý Váš mail připomíná onu komunistickou hlášku: ,,A vy zase mlátíte černochy…´´ Ale nic ve zlém, jistě jste to myslel dobře, pro-lifácky a v tom si snad rozumíme.

  • MichalD píše:

   Podle obsahu té odpovědi to spíš vypadá na nějaký automatický odpovídač. Zkuste na stejnou adresu napsat dotaz třeba kolik zajíců žije ve Stromovce a uvidíte, že dostanete stejnou odpověď.

 2. Tomáš Beran píše:

  „Výbor pro práva dítěte“ nás prý vyzval ke zrušení babyboxů (http://tinyurl.com/6j6aky3). Tož jsem se podíval, co ti vybraní experti říkají. A čtu:

  Tázání znalců UN: „A Committee Expert asked if there was a comprehensive reproductive health educational awareness programme for adolescents that would occur in school or institutions. Was free contraception provided for poor families? Were women abandoning babies? There was concern about the baby box program, which was not in line with the Convention; how many children were in this program and what was the reason for the baby box program?“

  Odpověď Čechů: „The delegation replied that free contraceptive pills were not provided for young women due to the health risks. The first baby box was put in place in 2005 and the analysis over five years indicated that from 2005 to 2010 there were 36 babies left in the 34 baby boxes that were located throughout the country. It was not only for newborns and children up to one year old lived in baby boxes. These children were in good health and had been introduced to new families. The experience from Slovakia would be followed to offer baby boxes for these children only for newborns and not for children up to 1 year old.“

  Dáváte chudým antikoncepci? Ne, kdyby byli mladí, mohli by na to šeredně doplatit.

  http://www.ohchr.org/en/NewsEvents/Pages/DisplayNews.aspx?NewsID=11098&LangID=E

 3. Markéta Fránková píše:

  Milý Ignáci, díky za Tvoje snahy a za Tvoji výzvu. Pokud bys uspořádal petici, ráda připojím svůj podpis. Dej vědět přes mail nebo facebook.

 4. Tomáš Beran píše:

  Mimo tématické řady, omlouvám se:

  http://www.krestanske-diskuse.cz/

 5. […] Otevřený dopis předsednictvu a europoslancům KDU-ČSL […]

 6. VlaM píše:

  „EPP, která … vysílá do Evropské komise rudé a propotratové radikály“.
  Já si vůbec nejsem jist, jestli EPP někoho vysílá do Evropské komise. Myslím, že komisaři jsou jmenovaní jednotlivými státy (zde tedy Lucemburským knížectvím).
  .
  Jinak s iniciativou sympatizuji.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: