Evropský parlament v zajetí potratářské lobby

Pokud vůbec ještě existoval někdo, kdo pochyboval o tom, že Evropský parlament je zcela ovládnut potratáři, kteří hodlají podporovat a prosazovat s jeho pomocí potratovou legislativu napříč Evropou, pak dnes musí od pochybností upustit i ti největší eurooptimisté. Evropský parlament totiž jednal a hlasoval o problematice nové maďarské ústavy a obsah jeho usnesení (mimochodem schválený “ dle dobrých zvyků Europarlamentu“ v tajném hlasování) nejenže šlape po suverenitě Maďarska, ale zároveň se zcela jednoznačně staví za potraty požadavkem, který je v příkrém rozporu dokonce i s pravidly a zvyklostmi Evropské unie.

Evropský parlament úkoluje Evropskou komisi, aby „překontrolovala a zrevidovala“ nové znění maďarské ústavy. Evropský parlament jde tak daleko, že naprosto šokujícím způsobem porušuje nejzákladnější pravidla demokracie, když zpochybňuje „legitimitu a transparentnost“ schválení ústavy jen z toho důvodu, že ji maďarská vláda neprojednala s europarlamentu názorově bližší opozicí (kterou voliči ve volbách po zásluze smetli za její podvody, lhaní voličům a zničení maďarské ekonomiky). Jako kdyby míru potřebného konsensu a ústavní většiny neurčovaly maďarské zákony, ale povinný souhlas socialistů.

Ale vraťme se k potratům. Usnesení Evropského parlamentu obsahuje bezprecedentní vměšování i do věci úpravy potratů, byť bylo oproti původním návrhům a potratářským výlevům v diskusi trochu zamlženo. V bodě 1 f) totiž výslovně žádá, aby byla maďarská ústava změněna tak, aby deklarovala, že lidská práva člověk získává v okamžiku narození (schválená nová maďarská ústava totiž přiznává lidská práva od početí, byť poněkud nejasně). Připomínám fakt, že minimálně částečná ochrana lidských práv od početí je explicitně (mnohem explicitněji, než v nově schválené maďarské ústavě) uvedena v ústavě minimálně dvou států EU: Irska a Malty. Jinými slovy jde o požadavek ničím nepodložený a (vzhledem k tomu, že zásadně porušuje pravidlo, že úprava potratové legislativy je vnitřní věcí jednotlivých států) porušující pravidla a zvyky EU.

Myslím, že žádného dalšího komentáře netřeba. Pevně doudám, že Maďarsko pošle Evropský parlament i s jeho usnesením (a rovněž i s Evropskou komisí a všemi ostatními, co se přidají) tam, kam to vše patří. Malá nápověda pro ty, co netuší, kde to místo leží: je tam spousta smradu a slunce tam nesvítí…

Podrobnosti ZDE.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.

13 Responses to Evropský parlament v zajetí potratářské lobby

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na mém iDnesáckém blogu, kde můžete článek podpořit kliknutím na „karmu článku“. http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/200114/Evropsky-parlament-v-zajeti-potratarske-lobby.html

 2. Tomáš Beran píše:

  Jo, jo, kdyby europokrokářům šlo jen o projednání návrhu konstituce vládou s maďarskými bolševiky, ale oni si osobují vznést požadavek: „úspěšná a legitimní ústava by se měla zakládat na co nejširším konsenzu“.

  Nechápu sice logiku pojmu „nejširší dosažitelný konsensus“, ale rozumím té ingerenci jako variaci na „omezenou suverenitu“.

  Holečkové, tak vy jste chtěli pošlapat právo Evropanek na zabíjení dětí před narozením! To společně s vašimi komunisty nedovolíme.

  A je to.

  P.S.: Jak jsem si poznamenal 21. června: Když se nedávno europoslanci usnesli, že zabíjení nenarozených dětí je evropská hodnota, zeptal jsem se pana předsedy Buzka, o jakou přesně hodnotu jde. Přišel mi z Bruselu třístránkový dopis, v němž klíčových bylo pět slov. Jde o hodnoty „genderové rovnosti“ a „zdraví žen všeobecně“. (http://vpravo.blog.cz/1106/brusel-zabijeni-je-evropska-hodnota)

 3. kdumb píše:

  Pokud vím, EP se může stavět na hlavu, ale nemůže donutit zemi EU ke změně Ústavy, navíc ve věci, ve které nemá EU rozhodující pravomoc.

  Je to podobná hysterie, jako s Haiderem, s tím rozdílem, že dnes má EU větší problémy, takže se o tom (naštěstí pro Maďarsko, naneštěstí pro křesťanské eurofandy) méně mluví.

  • Paul Max píše:

   Socialisti a kružítkáři se nazastaví před ničím. Tak jako zavražděním rakouského politika J.Haidera se určitě nezastaví jen u výlevů a protestních nót. Stejně se mohou „zbavit“ nepohodlných maďarských politiků. Ještě nenadešel čas, avšak jednou určitě přijde. Bude třeba vyhlásit novou křížovou výpravu a místo petic a politických debat, dát dle spravedlnosti „zacinkat nábojnicím“.

   • Hamish píše:

    Typické :)
    Obhajovat homosexuálního zvrhlíka jako spásného borce, který to, po vzoru SS, uměl hezky rozjet.
    A vraždička?
    Vy mě vážně bavíte.
    Opět se projevuje ta tolikrát dokázaná selektivní slepota všech Henleinových pohrobků.

   • cinicius píše:

    Paul Max a Hamish: držte se prosím tématu. Hamish: Kroť se.

   • Hamish píše:

    Krotit jako v čem?
    Heidr byl sodomita, který se několikrát obdivně vyjádřil k SS a Adolfovi. Je mi líto, ale pokud se někdo zastává takové zrůdy, sám je zrůda.
    Zajímavé, jak Maximu teď republikánství nevadí. Zajímavé rovněž je, jak tobě nevadí Maxiho vychvalování zmiňované kreatury.

   • cinicius píše:

    Mně vadí leccos a Heiderův obdivovatel rozhodně nejsem. Myslím si ale, že urážky typu Heinleinův pohrobek v diskusi padat nemají…

   • Paul Max píše:

    Naprosto souhlasím s Ignácem. Držme se tématu, nikoliv zde Hamisch popouštět uzdu strýčko-českému šovinismu výroky typu: Henleinovy pohrobci, selektivní slepota atd. Nikdo tu nikoho neobhajuje, jen čistě okrajově zmiňuje praktiky ložistů a socialistů. Když se někdo ideologicky nehodí, lze z něj v médiích snadno udělat pedofila, sodomitu, nacistu, alkoholika atd. Vzpomeňte na kauzu Čunek a mnohé jiné. Proti lživým médiím jste téměř bezmocný. Pokud chcete Hamisch zobat z ruky dnešním médiím „zaručené“ zprávy o sodomitství, nacismu či alkohou J.Haidera, pak je to jen a jen Vaše volba. Pokud byl Haider sodomita, jak píšete, velmi by se hodil do krámu EU potratové-sodomitské lobby. Opak byl zřejmě pravdou, proto ostatně musel být odstraněn. Vzpomeňte si jen na ten řev, když dvakrát uspěl ve volbách-málem bylo Rakousko zadrátováno ostnatým drátem. To vše však nemění nic na tom, co lze teď očekávat od eurokratů z Bruselu vůči Maďarsku a některým politikům. Iluze bych si rozhodně nedělal.

   • cinicius píše:

    Ani spekulace o možném Heiderovu zavraždění nejsou IMHO příliš u tématu… :-)

 4. cinicius píše:

  Bravo! Slovenská europoslankyně Anna Záborská: Usnesení jsem nepodpořila: http://www.nasieuroposlanci.sk/poslanci.php?poslanec=12&v=1004&page=1

 5. […] Evropský parlament přijal skandální usnesení odsuzující maďarskou ústavu a chce její (mimo jiné propotratovou) revizi. Zároveň nám nepřímo sdělil, že žádná ústavní většina není dost velká, pokud nezahrnuje socialisty. Modlím se, aby Maďaři měli dost sil a odolali nátlaku – a poslali Europarlament, kam patří. Více ZDE. […]

 6. cinicius píše:

  Zuzana Roithová na můj dotaz k usnesení na své facebookové stránce uvedla:

  Vážený pane Pospíšile,

  osobně jsem hlasovala proti přijetí tohoto usnesení kritizující novou maďarskou ústavu a nebyla jsem v tom sama, stejně hlasovali i mí kolegové z poslaneckého klubu Evropské lidové strany. Vámi zmiňovaná část je jen jednou částí celkově velmi nepovedeného textu. Usnesení rozhodně neodráží všeobecný názor v Evropském parlamentu, prošlo jen o 3 hlasy. Navrhli jej sociální demokraté, zelení, liberálové a komunisti. Navíc se jedná se o nezávazné usnesení, tj. je to politická deklarace, která Maďarsko k ničemu závazně nemůže tlačit. Koneckonců k tomu ani nemá Evropský parlament kompetence dle primárního práva.

  Zuzana Roithová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: