Rozhlédnutí 2011/8/7

Tento týden nás čeká především památka sv. Dominika (8. srpen, tradiční katolíci slavili již 4.), svátek sv. Vavřince (10. srpen) a památka sv. Kláry z Assisi  (11. srpen).

Z akcí si zmínku zaslouží především kurs tradiční mše sv. (9.-11. srpna) a II. Pochod pro rodinu (13. srpen), který začíná v Praze ve 12:00. Příští týden započne připomínkou památky sv. mučedníka Maxmiliána Kolbeho, zavražděného před 70 lety.

Stalo se

V Somálsku zuří strašný hladomor.

Na jihozápadě ČR pokračuje pan Stráský v likvidaci Národního parku Šumava.

V čele spišské diecéze stanul msgre. Štefan Sečka.

Změnili jsme režim komentářů.

Kalendárium + Akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích lze nalézt ZDE.

7. srpen – první den nového týdne si Církev připomíná památku mučedníků sv. papeže Sixta II. a jeho druhů, sv. Afry a sv. Agatangela a Kasiána.

8. srpen – Církev si připomíná památku sv. Dominika, zakladatele dominikánů, a sv. Kyriaka, mučedníka. Před 500 lety papež Julius II. založil první tři diecéze Nového světa.

9. srpen – připomínáme si památku sv. Terezie Benedikty od Kříže (r. j. Edith Stein, 1891-1942), filosofky, řeholnice a mučednice. V dominikánském klášteře v Praze začne třídenní kurs sloužení tradiční mše svaté a souběžně s ním i kurs pro ministranty. Hlavním přednášejícím bude P. Antonín Damián Nohejl III. OP. Více podrobností ZDE.

10. srpen – Církev slaví svátek sv. Vavřince (+ 258), mučedníka

11. srpen – Církev slaví památku sv. Zuzany Římské, mučednice, a sv. Kláry z Assisi (1194-1253), zakladatelky klarisek.

12. srpen – připomínáme si památku bl. Inocence XI.

13. srpen – Církev si mimo jiné připomíná svaté mučedníky Hippolyta Římského a Konkordii a její druhy. V Praze proběhne II. Pochod pro rodinu, vyzýváme k účasti.

14. srpen – Církev si na startu nového týdne připomene památku sv. Maxmiliána Kolbeho (1894-1941), minoritského misionáře, publicisty a mučedníka, který byl zavražděn v Osvětimi přesně před 70 lety. Vyšebrodský klášter oznamuje poutní slavnost Panny Marie Nanebevzaté, patronky vyšebrodského kláštera a cisterciáckého řádu. Pontifikální mši bude sloužit Jeho Excelence biskup Posád, pomocný biskup českobudějovický. W.A.Mozart – Korunovační mše, přednese Chrámový sbor Velešín.

Doporučené texty

P. Milan Glaser: Irsko, církev a mediální masáž

Prof. Evžen Kindler: Z historie tridentské mše sv.

Ignác Pospíšil


Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: