Rozhlédnutí 2011/8/14

Sv. Maxmilián Kolbe

V proběhlém týdnu byl asi nejvýraznější domácí událostí slet sodomitů v Praze a dění okolo něj. Poskytlo nám to sice velice truchlivý obraz naší společnosti, nicméně za pozitivní stránku této události můžeme brát, že se ukázalo, kdo je kdo a kde stojí.  Poděkujme všem, kdo jakkoliv přispěli k pražskému Pochodu pro rodinu a kdo zvedli svůj hlas ve prospěch zdravého rozumu a morálky. Pokud jde o světové dění, ve Španělsku začaly Světové dny mládeže, které potrvají až do konce tohoto týdne, a Obamova zdravotnická reforma utrpěla těžkou ránu.

V nadcházejícím týdnu nás čekají především: památka sv. Maxmiliána Kolbeho (14. 8.), při jejíž příležitosti proběhne odpoledne v Plzni pouť, slavnost Nanebevzetí Panny Marie (15. 8.), při kteréžto příležitosti v Praze proběhne slavnostní tridentina, památka sv. Bernarda z Clairvaux (20. 8.) a památka sv. Pia X. (21. 8.)

Stalo se

Svatý stolec zaslal další pomoc do Somálska, kde zuří hladomor. Více ZDE.

Představitelé státu a „církví“ dospěli k všeobecné dohodě o navrácení církevního majetku, ukradeného státem za komunistického režimu. Více ZDE.

Apelační soud v Atlantě prohlásil klíčovou část Obamovy zdravotnické reformy za protiústavní. Podle něj federální vláda nemá právo nutit občany ke zdravotnímu pojištění. Záležitost bude muset rozhodnout Nejvyšší soud.

KDU-ČSL upozorňuje na to, že stát se chystá zlikvidovat státem zaobstarávanou zdravotnickou primární prevenci (více ZDE).

II. Pochodu pro rodinu se v Praze zúčastnilo několik set lidí. Souběžně probíhající amorální „duhový pochod“ měl účast o řád vyšší. Podrobnosti ZDE.

Arcibiskup Duka odhalil v želivském klášteře památník vězněných kněží (více ZDE).

Kalendárium + Akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích lze nalézt ZDE.

Ve Španělsku probíhají od 11. srpna Světové dny mládeže. Jeho hlavní část se odehraje v Madridu ve dnech 16.-21. srpna. Ateisté a radikální levice jsou vzteky bez sebe.

14. srpenCírkev si připomíná památku sv. Maxmiliána Kolbeho (1894-1941), minoritského kněze a mučedníka, který byl zavražděn nacisty před 70 lety. Odpoledne proběhne v Plzni pouť ke sv. Maxmiliánu Kolbemu. Před 580 lety (1431) došla u Domažlic k nešťastnému konci křížová výprava kardinála Cesariniho proti husitům.

15. srpen Církev slaví slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Při této příležitosti proběhne v Praze v kostele sv. Kateřiny na Novém Městě slavnostní tridentina (podrobnosti ZDE). Zároveň si tento den Církev připomíná památku sv. Tarsicia, mučedníka a patrona ministrantů, a sv. Hyacinta Polského (+ 1257), velkého dominikánského kazatele. V Brně k tomuto dnu vznikne priorát FSSPX.

16. srpenCírkev si připomíná památku sv. Rocha z Montpellieru (+ 1327) a sv. Štěpána I. Uherského (+ 1038).

17. srpenv Madridu se u příležitosti Světových dnů mládeže odehraje předpremiéra filmu Kristiáda.

18. srpen – na dnešek připadá mimo jiné památka sv. Heleny Konstantinopolské (255-330) a mučedníků Massa Candida.

19. srpen – Církev si dnes mimo jiné připomíná památku svatého misionáře Jana Euda (1601-1680).

20. srpen – Církev si především připomíná památky sv. Bernarda z Clairvaux (+ 1152), učitele Církve, a sv. Oswina Deirského (+ 651), krále Deiry a Northumbrie, zavražděného před 1360 lety.

21. srpen – (podle nového kalendáře) si církev připomíná památku svatého papeže Pia X. (1835-1914). Před 130 lety se narodila bl. Marie Antonína Kratochvílová (1881-1942), česká řeholnice a mučednice.

Doporučené texty

Pavel Kolář: Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj!

Ignác Pospíšil

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: