Otevřený dopis senátoru Chládkovi

Výbor na obranu rodičovských práv (VORP) se obrátil otevřeným dopisem na senátora Marcela Chládka, stínového ministra školství ČSSD, v němž se ohrazuje proti tomu, že dotyčný zveřejňuje o VORPu rozličné nepravdivé informace a osočení. Kompletní text dopisu, který reaguje mimo jiné na tento text, naleznete níže.

Nechť senátor Chládek bere tento příspěvek jako dárek od našeho časopisu ku příležitosti „světového dne antikoncepce„, který jakožto vášnivý stoupenec sexuální výchovyuzlovského typu“ jistě svědomitě slaví. My se k těmto oslavám ovšem nepřipojíme, protože narozdíl od pana Chládka víme, že užívání antikoncepce je nemravné a těžce hříšné.

Ignác Pospíšil

Pane senátore Chládku,

žádáme Vás, abyste přestal ve svých tiskových zprávách zveřejňovat neověřené informace o činnosti našeho sdružení VORP.

Naše pracovní materiály jsou sice soukromé, ale odrážejí naše názory, a s našimi názory seznamujeme veřejnost pravidelně v  tiskových zprávách. Slova tmářství, pokrok a zpátečnictví používala komunistická diktatura při osočování svých nepřátel, proto z nich mnoho lidí dodnes mrazí. Dnes máme demokracii a můžeme své názory vyjadřovat svobodně.

Uvědomte si, že výchova dětí je věcí rodičů, kteří mají za děti zodpovědnost, a školu pouze pověřují jejich vzděláváním. Proto je naprosto samozřejmé, když náplň tohoto vzdělání rodiče konzultují s učiteli, příslušnými úředníky nebo dokonce s ministrem. Diskusi s odborníky, z nichž některé máme ve svých řadách, vedeme pravidelně. A 7.9. se konala naprosto transparentní schůzka k revizi RVP, kde byly i dokonce další jiné subjekty než Vy jen uvádíte. Tak to přestaňte démonizovat, Vy jste žádné schůzky ten den neměl?

Anna Brychtová,

předsedkyně VORP

4 Responses to Otevřený dopis senátoru Chládkovi

 1. solipso píše:

  Smutné. Kéž by byli bývali sepsáním onoho dopisu pověřili někoho, jako byl třeba Chesterton!

  • jjstodola píše:

   No, způsob, jakým své názory vyjadřuje Marcel Chládek také budí podezření, že jde o osobu funkčně negramotnou. Na hrubý pytel hrubá záplata.

 2. Tomáš Beran píše:

  Tak upřímně řečeno, na mou maličkost to zrovna dojem „otevřeného dopisu“ nedělá, takhle bych já napsal velmi privátní ohrádku půl vteřiny poté, co mi někdo hnul žlučí. To ale zpravidla nedělám a čekám pár hodin, až se žluč uklidní. Pak něco sesmolím, i když nejsem zrovna Chesterton… :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: