O vlivu a penězích

Se smutným úžasem sleduji neuvěřitelné šílenství a nezodpovědnost, které zachvacují většinu evropských politiků. Zachraňujíce Evropskou unii a eurozónu (což ani náhodou není totéž, byť někteří sugerují opak) blábolí něco o tom, že nejsou alternativy a plány B. Člověk aby měl pocit, že bez EU Evropa zanikne. V tom masívním ohlupování lidí, které tito eurohujeři předvádějí, aby obhájili své neobhájitelné kroky, nejhlasitěji rezonují dva kolosální nesmysly, nad kterými bych se rád zastavil…

Báchorka o vlivu

Podle jedněch se musíme připojit ke všemu možnému jen proto, abychom nevypadli z jádra eurozóny, protože pak bychom v Evropě ztratili vliv. Prosím vás, lidi, nenechte se zblbnout. ČR v Evropské unii prakticky žádný významný vliv nemá a nikdy mít nebude. Má jen právo veta, o které by je ale hlubší integrace nutně připravila. Naopak stále více se vzdáváme vlivu i na své vlastní záležitosti. Máme hodit do koše většinu svojí zbývající suverenity jen proto, aby se pár hňupů nahoře mohlo opájet vědomím, že v Evropské unii nejsou nuly, ale 0,000-jedničky??

Báchorka o nerizikové půjčce

Někteří „experti“ říkají, že pokud jde o peníze, tak přece jde jen o půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu (dále MMF), který je spolehlivým dlužníkem, co dluhy splatí. I malé děcko přece musí pochopit, o jak velkou kravinu jde….

My nemáme žádné peníze, které bychom půjčili. Sami si je budeme muset půjčit, abychom mohli půjčit „spolehlivému dlužníkovi MMF“, který je půjčí těm dlužníkům absolutně nespolehlivým. Inteligentní člověk může očekávat pouze jediný výsledek: krach MMF, který nutně přestane být spolehlivým dlužníkem (pokud mu tedy na splátky půjčky opět nepůjčíme), a další krok ke kolapsu celého systému (tady už žádné pokud není).

Jen trochu se zamyslete a převeďte si to do známější praxe: půjčili byste kámošovi, co je spolehlivý, ale bez prachů, aby ty prachy mohl půjčit dál nějaké nezodpovědné bandě? Za situace, že byste si na to sami museli půjčit? Nikdo příčetný by to neudělal!!

Můj vzkaz politikům

Vážení pánové! Jakékoliv peníze vynaložené na záchranu krachující eurozóny jsou vyhozené peníze. Víte to stejně dobře, jako já.

Pánové Kalousku, Schwarzenbergu a Sobotko, vážené politické strany. Chci vám připomenout, že peníze ČR nejsou Vaše peníze a Vy nemáte právo je tímto způsobem vyhazovat oknem, stejně jako nemáte právo je rozkrádat. Jestli chcete dát nějaké peníze na záchranu eurozóny, použijte laskavě své vlastní!

A nemáte-li jich dost, tak si je půjčte. Koneckonců, proč to neudělat, když je to bez rizika…

Ignác Pospíšil

8 Responses to O vlivu a penězích

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově iDnesáckém blogu, kde je článek možno podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/235756/O-vlivu-a-penezich.html

 2. Pius píše:

  O vlivu:
  Přesně tak. Každý se bojí o možnou ztrátu domnělého vlivu v EU a nikomu nevadí jistá ztráta skutečného vlivu v ČR.
  Ale nedělejme si iluze, že to dopadne dobře. Plány jsou jasně dané a dodrží se.

  O penězích:
  Další články k tématu:
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stepan-pirko.php?itemid=15028
  http://nakjinak.blog.com/2011/12/12/cesko-chce-dobrovolne-vyhodit-90-miliard-kc/

  Veškeré dění jsou neustále se obměňující variace na stejné téma, které ovládá historii lidstva už několik desítek let: Transfer peněz od „normálních“ lidí k mocným a bohatým.

  • Teofil píše:

   Tady jsou peníze problém zástupný, jelikož už dávno ztratily hodnotu. Tady se bojuje o duše.

 3. Michal Kretschmer píše:

  Souhlas a dotaz:

  Kdo je v ČR oprávněn takovou obrovskou „půjčku“ schválit? Vláda bez parlamentu (a senátu)? Česká národní banka do toho nemá co mluvit? Není vada v samotné ústavě, že některá rozhodnutí s velkými dopady může činit vláda bez schválení v zákonodárných orgánech?

 4. vonrammstein píše:

  Výtečně napsáno.

 5. Paul Max píše:

  Vskutku brilantní článeček! Jak pravdivý!

 6. Alena Krbcova píše:

  Vážení je to báječné, že si o tom všichni píšeme, ale co pro to taky něco udělat a ty hlupáky ze shora
  odeslat tam kam patří.

  Alena Krbcová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: