Obamova administrativa vyhlásila válku křesťanům

Barack Obama

Obamova administrativa vyhlásila válku všem křesťanům, když ústy Kathleen Sebeliusové oznámila, že do 1. srpna 2013 budou muset i nábožensky založené instituce, jako jsou např. katolické nemocnice a univerzity, hradit zaměstnancům a studentům antikoncepci a potratové pilulky jako povinnou součást zdravotního pojištění.

Katoličtí biskupové i evangelikální vůdci to obratem označili za brutální útok na náboženskou svobodu a evidentní porušení ústavy a oznámili, že proti tomu budou bojovat soudní cestou…

Nu, nejsem si jist, jakou šanci mají u soudů, Obamou systematicky obsazovaných propotratovými radikály. Je zde ovšem mnohem spolehlivější cesta, jak tuhle zvrhlost ukončit. Jestli křesťanství v USA ještě za něco stojí, Obama se už druhého termínu nedočká. Což je věc, za kterou bychom se měli modlit a na níž by křesťanští Američané měli tvrdě pracovat.

Ignác Pospíšil

Více informací a komentářů anglicky:

U.S. BISHOPS VOW TO FIGHT HHS EDICT (PilotCatholicNews.com)

Obama admin: birth control mandate is final; bishops vow to fight (Kathleen Gilbert, LifeSiteNews.com)

Obama Administration Reaffirms Threat to Religious Freedom and to Women’s Health (Human Life International)

Obama Admin Decides to Require Religious Institutions to Cover Free Contraception & Sterilization (Thomas Peters, American Papist)

HHS Secretary Sebelius: Church Groups Must Provide Contraception (Joan Frawley Desmond, National Catholic Register)

Fotografie Baracka Obamy pochází od Elizabeth Cromwell převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Možno svobodně sdílet a upravovat při uvedení autorky a zachévání licence.


15 Responses to Obamova administrativa vyhlásila válku křesťanům

 1. antal89 píše:

  Modleme se za zdárný výsledek, protože nyní nemůžeme udělat nic víc než o tom mluvit, příapdně psát a vyjádřit všem institucím, co bojují proti Obamovi písemnou podporu.

 2. Petr píše:

  Druhou stránkou je, že u nás je toto realitou už mnoho let, katolické instituce také musejí platit pojištění zahrnující toto vše, neboť žádná zdravotní pojišťovna jiné nenabízí (a zřejmě dnes ze zákona ani nemá jinou možnost).

 3. Andy píše:

  Zvláštní ironií toho všeho je to, že prezident který nejvíce se snaží o zničení ústavy USA, vyučoval za mlada na Harvardu ústavní právo.

 4. Ladislav píše:

  Tento vývoj je poměrně zajímavou ilustrací změnou pohlížení na otázku sexu a rozmnožování. Dalo by se říci, že se postupně prosazuje částečně antické hledisko. Tzn. že otázky sexuality a rozmnožování nejsou otázkami morálními, za něž je považují mnohá náboženství, nýbrž otázkami zdravotními a hygienickými.

  Tudíž svoboda náboženství jistě umožňuje lidem na základě jejich náboženského přesvědčení odmítat některé zdravotní zákroky, ovšem konsensus o tom, co je otázkou zdraví, je již nastolen tak, že otázky sexu a rozmnožování se chápou jako problém hygienický a zdravotní.

  • Hamish píše:

   Zdravotní zákroky jsou eufemismus pro vraždění nenarozených?
   Chápu vás dobře, že ano?

   • Ladislav píše:

    Eufemismus by to byl pro někoho, kdo by chápal příslušné jednání jako vraždění nenarozených. Takže pokud někdo chápe např. stříhání vlasů jako vraždění nenarozených, je pro něj označení tohoto jednání za „zdravotní zákrok“ nejspíše eufemismus. Pokud někdo chápe např. jízdu na kole za vraždění nenarozených, je pro něj označení tohoto jednání za „zdravotní zákrok“ nejspíše eufemismus. Když se podíváte např. na tuto mapku – http://en.wikipedia.org/wiki/File:Abortion_Laws.svg – uvidíte, že je patrné, že naprostá většina zemí západního civilizačního okruhu interrupci legalizovala, tudíž je zřejmé, že není toho názoru, že by v případě interrupce šlo o vraždění nenarozených. Samozřejmě mohou být na toto hledisko různé názory. Já osobně třeba interrupci také považuji za vraždějí nenarozených, ale je to můj názor, který je minoritní v rámci civilizačního konsensu, který dává obsah pojmům jako je vražda, nebo člověk. Kdybych tu člověk pouze prezentoval své názory na obsah různých pojmů bez toho, aby zohlednil jejich současný konsensuální obsah – který pochopitelně byl dříve jiný a může být jiný i v budoucnosti, nejednalo by se o žádnou diskusi, když bychom ani nevěděli, co myslíme pod stejně znějícími pojmy.

   • cinicius píše:

    Promiňte, ale nemohu s Vámi souhlasit. Obsah pojmu vražda je stále stejný a Bohem daný, mění se jen počty lidí, kteří se v jeho výkladu mýlí a nemýlí…

   • Hamish píše:

    Ignáci, dík.
    Chtěl jsem, aby se pan Ladislav zcela odkopal. Musím ale říci, že tak přímo napsanou demagogii jsem už dlouho nečet. Díky, archivuji.
    Vražda zůstává vraždou, bez ohledu na to, co si myslí civilizační většina. ŽId zůstává člověkem, bez ohledu na to, co si myslí většina v Reichstagu. Stejně tak černoch, bez ohledu na názory rasistů atd.
    Vím, co si od Boha odpadlá společnost myslí a přijde mi na výsost nechutné přistupovat na jejich výrazy jen proto, že jsou společensky žádané. Osobně to považuji za pokrytectví a zbabělost.
    Mohu vás ujistit, že v případě potratů nepresentuji primárně názory své, ale názory Církve, respektive Všemohoucího. Nic víc, nic méně.

   • Michal Kretschmer píše:

    Ad Ladislav – konsensuální obsah pojmů

    To je nejvíce nesprávné tvrzení z příspěvku Ladislava. Pojmy totiž musí být neměnné; nezávisí na tom, jak je lidé dobře či špatně chápou. Právě jednou z metod jak uvést lidi na scestí je měnit význam pojmů. To činili a činí modernisté v církvi, to se děje i jinde. Např. přítelkyně je pro mne jako muže přítel ženského pohlaví – nic více, nic méně; není to synonymum pro milenka, konkubína apod. Třeba si nenechat krást slova a používat slova v jejich tradičním významu. Jinou variantou vedoucí ke zkáze je vymýšlení nových pojmů, aby se odvedla pozornost od toho, co starý pojem vyjadřuje – třeba „přerušení těhotenství“ místo „potrat“.

 5. Martin Horsky píše:

  Kathleen Sibelius je sice posedlá podporou potratů neobyčejně silně, ale problém je ObamaCare – plán postupného vytlačení soukromých, nezávislých dodavatelů z pole lékařské péče. Snem americké levice je jednotná zdravotní pojistka, ideálně státem placená, zahrnující zdravotní služby co socialista pokládá za nutné – potrat na prvním místě. Že vás jako zaměstnavatele stát přinutí takovou pojistku koupit je zlé, ale horší je to pro dodavatele péče. Napr. nemocnice co patří katolické církvi pak budou v situaci kdy je stát označí za nekvalifikované dodavatele a bud zavře, anebo (což je pravděpodobnější), finančně zruinuje žalobami a převede vlastnictví na dodavatele státem preferované. Porážka BHO bez odvolání ObamaCare by nepomohla.

  • Reo píše:

   Máte pravdu. Ona ani ObamaCare by nebyla takové zlo, kdyby nebyla vehiclem, jak protlačit sny socialistů v morálních otázkách do reality.

   Porážka a likvidace křesťanských nemocnic je skutečně nejhorším myslitelným důsledkem..

   Dobře napsaný a inspirativní příspěvek. Díky.

 6. Jan Čáka píše:

  O obamově politice toho do podrobna moc nevím.Nefandil jsem mu sice nikdy ale tohle je opravdu moc.I když hodně křestanů v USA smrdí sionismem v této jejich myšlence bych je i podpořil.Jsme v situaci kdy nebojují katolíci s protestanty.Bohužel je situace kdy se musí všichni slušní lidé spojit proti zlu mnohem většímu.

 7. […] otázkou užívání antikoncepce v americké společnosti a oslavuje a podporuje nedávný útok Obamovy administrativy na náboženské svobody. Tvrdí, že 99 % sexuálně aktivních Američanek (a 98 % sexuálně aktivních katoliček) […]

 8. […] přední představitel hnutí tzv. “Židovské obnovy” (Jewish Renewal), podpořil útok Baracka Obamy na náboženské svobody a prohlásil, že Katolická církev, která bojuje proti prezidentově snaze přinutit katolické […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: