Poučení: CBS doplnila svou galerii, ale ostuda jí už zůstane

CBS, největší soukromá televizní síť v USA, si udělala ostudu se svým zpravodajstvím z washingtonského Pochodu pro život (angl. March for Life). CBC DC totiž zveřejnila na svých stránkách „fotozpravodajství“ pod názvem Activists Hold Annual March For Life On Roe v. Wade Anniversary, které svojí extrémní zaujatostí překonalo i slavný výkon nejmenovaného televizního reportéra, který někdy v roce 2009 nebo 2010 s vážnou tváří svým kolegům ve studiu i divákům tvrdil, že nedokáže rozeznat, zda před nejvyšší soud přišlo více pro-lifeistů (několik set tisíc) nebo potratářů (pár desítek).

I letos byl poměr sil podobný (pár desítek potratářů vs. pár set tisíc obránců nenarozeného života), což ovšem autorovi fotoreportáže nebránilo umístit do galerie s výše zmíněným názvem výhradně fotky hrstky potratářů stojící před Nejvyšším soudem. Skutečně, ve fotoreportáži CBS Activists Hold Annual March For Life On Roe v. Wade Anniversary se nenacházel ani jeden jediný pro-life aktivista! Pro-life servery bez váhání vypíchli fotoreportáž jako případ skutečně extrémního propotratového biasu a manipulace zpravodajství a prostor pod galerií zaplnila záplava komentářů, z nichž většina sdělovala CBS, že s ní (resp. jejím zpravodajstvím) končí, případně se ptala, zda je toto standard serióznosti pro celé zpravodajství CBS. Dokonce se vyskytl i příslib bojkotu zboží firem, co inzerují v CBS.

Den poté, co se tato zajímavá galerie stala  terčem posměchu na LifeSiteNews.com, jednom z nejpopulárnějších anglojazyčných pro-life serverů, CBS v jistém smyslu kapitulovala a doplnila galerii o několik fotek pro-life aktivistů, včetně jedné fotografie krásně dokumentující velikost pochodu. Měli bychom si z toho vzít poučení a více se snažit. Média už nejsou všemocná – ve věku internetu a Facebooku už není nepřekonatelný problém šířit informace mimo ně. Chce to jen více aktivity a odvahy. A pak dokonce můžete dosáhnout i toho, že zdánlivě všemocné médium ustoupí  a napraví alespoň to nejhorší.

Další podrobnosti naleznete anglicky ZDE, galerie sama je ZDE.

Ignác Pospíšil

2 Responses to Poučení: CBS doplnila svou galerii, ale ostuda jí už zůstane

  1. vonrammstein píše:

    Nebyl bych takový optimista. Alternativní média sleduje jenom zlomek lidí, kteří hledají konkrétní věci. Drtivá většina sleduje mainstream, tj. uvidí jenom ty potratáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: