Méně dětí stojí míň…

Obama - hrozba pro USA

Barack Obama vysvětlil Američanům, proč tolik stojí o to, aby každá žena v USA měla přístup ke kontrole porodnosti, včetně abortiv, zdarma. Je to prosté: znamená to méně dětí a méně dětí stojí míň peněz. Takže na tom stát ušetří a může věnovat více peněz třeba na prodloužení života…

Je hezké, že panu prezidentovi chybí stud natolik, že nemá zábrany mluvit přímo a demonstrovat tak sobectví a hloupost, které ho naplňují. Ale ono taky co by se dalo čekat od člověka, který označuje neplánované dítě za trest a který coby senátor v illinoiském senátu sveřepě bojoval proti legislativě, která měla znemožnit infanticidu dětí, co náhodou přežijí potrat…

Kathleen Gilbert z LifeSiteNews.com rozebírá ve svém článku stanovisko prezidenta Obamy a poukazuje na to, že s tímto přístupem může klidně zavést potraty zdarma (koneckonců ty už částečně zavádí teď, když mezi „antikoncepci“ zařadil i abortiva) a euthanasii zdarma – i zde je možno tvrdit, že jde o „úsporná opatření“, která státu ušetří peníze. Má samozřejmě pravdu, já bych ale teď poukázal na trošku jinou stránku věci…

Pan prezident Obama ordinuje svému národu sobectví a hloupost. Jde o tentýž typ sobectví, který zahubil již nejednu civilizaci. Neboť méně dětí nestojí míň, ale víc. Stojí totiž nejen peníze, ale i budoucnost národa. Protože bez dostatečného počtu dětí dochází k populační depresi a následně postupnému znefunkčnění společnosti. To byla například jedna z hlavních příčin pádu římské říše. Pravda, staří Římané většinou praktikovali spíše potraty, odhazování dětí a infanticidu, než antikoncepci a sterilizaci, nicméně výsledek byl tentýž: populační zhroucení Římanů a dominance jiných etnik, které si západořímskou říši rozebraly. A nemusíme se vracet až k římské říši – toto dnes akutně hrozí i většině zemí v Evropě, včetně České republiky.

Je těžké posoudit, je-li prezident Obama hloupý, nebo má-li zlé úmysly. Každopádně jeho ideje a politika jsou hrozbou pro budoucnost USA. A vlastně i pro samu existenci USA.

Ignác Pospíšil

Fotografie Baracka Obamy pochází od Elizabeth Cromwell. Byla převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Možno svobodně sdílet a upravovat při uvedení autorky a zachování licence.

18 Responses to Méně dětí stojí míň…

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde lze článek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/246192/Mene-deti-stoji-min.html

  • Karel Kubrt píše:

   Promiňte, už jsem to panu Ignácovi psal, že články na idnes.cz bez možnosti diskuze nepodporuji.

   • cinicius píše:

    Diskuse na iDnes je nemoderovatelná a proto má podobu žumpy. Jelikož se považuji za zodpovědného i za ni, tak ji tedy nepovoluji – kdo umí diskutovat k věci a slušně, může tak činit zde. Váš postoj považuji za nelogický a nesprávný, ale máte na něj právo.

   • Karel Kubrt píše:

    Nelogický možná, ale nesprávný? To snad ne. Sám píši blogy na idnes, nebojím se oponentních názorů.

   • cinicius píše:

    Oponentní názory je možno zveřejnit zde nebo na vlastním blogu. Problém nejsou oponentní názory, ale sprostoty, které na svém blogu mít nechci – ani v diskusi. Nrozdíl od Vás se domnívám, že člověk je zodpovědný za vše, co se na jeho blogu vyskytuje – včetně obsahu diskuse. Jelikož to u diskuse na iDnes nelze zaručit, nezbývá mi, než ji zakazovat.

  • Karel Kubrt píše:

   Na rozdíl ode mě? No samozřejmě, za komunistů byli soudruzi odpovědní za debatu, ale my máme svobodu slova, jestli jste si laskavě neráčil všimnout. Za příspěvky do diskuze je odpovědný autor příspěvků. Discussio není monolog více lidí.

   • cinicius píše:

    „Za příspěvky do diskuze je odpovědný autor příspěvků.“ – Nesouhlasím, správci a poskytovatelé diskusního prostoru jsou rovnež zodpovědní.

    Svoboda slova znamená, říkat si co chci ve vlastních prostorách a na veřejnosti. Ne na stránkách jiných. Naopak – svoboda slova je, že na vlastních prostorách si sám rozhoduji o tom, kdo tam co může psát.

 2. Karel Kubrt píše:

  V tom už je vidět úmysl nikoliv blbost, kvůlivá penězům. Postupně vymřemež, by bylo místa pro verbež. Dokonce se mi to rýmuje.

 3. Takypijus píše:

  Taky nejsem příznivcem zakazování diskusí, ale tady musím dát panu Pospíšilovi zapravdu.

  Na iDnes by se nepochybně nerozproudila slušná diskuse, byť s blbými oponentními názory, ale vznikla by z toho žumpa, primárně zaměřená proti „černoprdelníkům“, kteří nechápou, že plod je součástí těla matky, která má právo libovolně rozhodovat o jeho životě a stát by ji v tom měl podpořit. Přičemž tihle černoprdelníci by měli být v rámci svobody a demokracie odstraněni ze světa nebo alespoň z veřejného prostoru. Taková diskuse by nebyla k ničemu.

  Na druhou stranu se mi ale už párkrát stalo, že mě (ještě s předchozí přezdívkou) pan Pospíšil nezveřejnil/smazal a vůbec jsem nepochopil proč. Takže bych se přimlouval, aby aspoň u článků, o kterých se nedá diskutovat na iDnes – byť tam vyšly – byl v cenzurování trochu benevolentnější. :-)

  • honzah píše:

   Řekl bych, že Ignác poslední dobou trochu povolil otěže, zřejmě má více času sem problémové příspěvky pouštět a následně je vyvracet.

   Já nechávám diskuse na iDnesu otevřené, pokud někdo nadává na ,,černo…´´, tak si takového ňoumu občas i hezky vychutnám. A vůbec mě vox populi zajímá.

   Problém nastane, pokud by někdo vulgárně zaútočil na samotný obsah víry, tam bych přistoupil k nahlašování příspěvků a kdyby to nikam nevedlo, začal bych uzavření některých diskusí silně zvažovat.

   Ovšem je legitimní se nějak chránit před různými trolly, takže je to prostě Ignácova volba, s výhodami i nevýhodami.

 4. Rastislav píše:

  K populačnej depresii dochádza v niektorých štátoch už dnes a jej ekonomické a spoločenské dôsledky sa riešia imigráciou cudzincov, a to dočasnou (na sezónne práce v poľnohospodárstve) alebo s ich intergráciou (vysokoškolskí odborníci: lekári, inžinieri, počítačoví špecialisti). Viete, koľko afrických chlapcov pôsobí ako katolícki kňazi v Nemecku? Bez problémov krstia, sobášia a pochovávajú.Ale príkaz dňa je Prestaňte sa množiť – len tak je možná záchrana života na našej planéte.
  Ale toto Obama nemá na mysli. No nazvať ho hlúpym nie je argument, ale neslušnosť.

  • cinicius píše:

   Imigrace cizinců není optimální řešení, jak jsme koneckonců v historii už několikrát viděli… Přestaňte se množit rozhodně není řešení, jak zachránit život na této planetě, naopak, je to řešení, jak vymřít…

  • Andy píše:

   Ty jo chlape teď nevím jestli jste to myslel jako ironii, nebo jste provokatér z barťáku nebo to myslíte vážně. Dyť to je jak kdyby to řekl sám Kocáb nebo Džamila. Vymíraní čechú se prý vyřeší importací vietnamců. Jakoby to byl kus jako kus. A to že vietnamci jaksi nefárají do dolů, no zase jsou velmi čilí s tím co souvisí s kdejakou levotou, to humanisté nedokážou pochopit. Ono to totiž dokazuje že ta jejich zednářská myšlenka rovnosti je pěkná ptákovina. Víte ono už v historii jednou existovala civilizace která byla na myšlence multi-kulti postavena. Jmenovala se Babylon. A některé oblasti USA(NY, LA atd.) kde každý člověk má každého prarodiče z jiného kontinentu je v podstatě jistá moderní verze Babylonu.

   A co se týče těch afričanů v německu, to se musí vyjádřit ostatní. Katolického kněze černé pleti jsem v německu ale i jinde v evropě dosud nepotkal. Měl jsem tu čest bydlet po delší dobu s černochem pod jednou střechou a jaksi mám pochybnosti jestli na práci kat. kněze z praktického hlediska černoch stačí.

 5. vonrammstein píše:

  To je prosté, Obama je hloupý a má zlé úmysly. Nejsem rasista, nemám nic proti barevným kněžím. Dokonce si v souladu s paterem Hýžou myslím, že mají ohromný potenciál reevangelizovat zesvětštělou Evropu.
  Obama je produktem ortodoxně pronegerské sekty. Touto optikou je třeba poměřovat jeho skutky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: