Padesát lidí na brněnském pro-life pochodu

Největší transparent

Brno: Ve středu 29. února odpoledne proběhl v Brně již třetí pochod Odvahu k životu, který má upozornit na to, že je u nás denně s požehnáním státu zavražděno 70 nenarozených dětí, a přimět společnost a zákonodárce, aby s tím už konečně něco dělali. Zúčastnilo se ho na 50 lidí.

Trasa pochodu vedla po trase vedoucí od hl. nádraží přes náměstí Svobody na Malinovského náměstí. Účastníci nesli transparenty s hesly typu „potrat není řešení, nechte dítě žít,“ rozdávali kolemjdoucím letáčky a hovořili s nimi. Mezi pochodujícími převládali mladí lidé, přišlo hodně studentů a samozřejmě musím zmínit členy Mladých křesťanských demokratů, především pak ty z naší jihomoravské krajské organizace, která akci pořádala. Ze známých osobností se zúčastnil např. církevní historik a spisovatel Radomír Malý.

Jako pořadatel bych chtěl vyjádřit naději, že při příštím pochodu, který plánujeme na půli dubna, nás bude ještě více. Mrzí mne neúčast politiků – krajský radní David Macek (KDU-ČSL), který se akce zúčastnil minule, se omluvil ze zdravotních důvodů. Doufám ale, že příště už bude moci a dostaví se i další veřejní činitelé.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se pochodu zúčastnili nebo jej nějak podpořili, a prosím je, aby s námi vytrvali a neváhali podpořit i ten další. Zároveň nemohu pominout příležitost vyzvat je i všechny ostatní k účasti na spřízněném celostátním Pochodu pro život, který proběhne v Praze v sobotu 24. března,

 Pavel Horáček,

místopředseda jihomoravských MKD

Autorkou fotografie je Kateřina Sluková. Další její fotografie z pochodu si můžete prohlédnout ZDE.

6 Responses to Padesát lidí na brněnském pro-life pochodu

 1. […] Brno: Brněnského pochodu Odvahu k životu se zúčastnilo asi 50 lidí. Podrobnosti ZDE. […]

 2. MichalD píše:

  Moc mě to mrzí, ale musím říct, že podle mého „soukr. sčítání“ ‚(které jsem zběžně provedl během 2. zastávky na nám. Svobody u kašny) nás nebylo 50, ale tak 30-35. Neříkám to proto, abych snížil význam pochodu, ale proto, abychom se nenechali ukolébat tím, jak nám ty počty pochod od pochodu pěkně rostou. Také možná trochu proto, abych povzbudil k účasti v dubnu.

  Připojím jeden osobní postřeh k fotografii: Je tam zachycen slepec, který s námi šel celou dobu po Masarykově tř. Říkal jsem si, to je od něj hezké … Fotografie byla pořízena těsně po té, co jsme se zastavili na nám. Svobody a přesně v okamžiku, kdy ho jedna paní (jsou tam z ní vidět jen našedlé vlasy a kousek červené bundy) odváděla. Když šli kolem mne (modrá bunda, zrovna jsem se po nich ohlédl), slyšel jsem, jak nahlas říká „… pojďte, já vás odvedu, když nejdete s těmi potraty …“

 3. Petr Gabriel st. píše:

  Pavle,

  Kdyby byl větší předstih a větší propagace, bylo by účastníků nepochybně více. Já jsem na vás myslel bohužel na Sibiři a jsem přesvědčen, že otom prakticky nikdo z těch, které by to zajímalo, nevěděl.

  • cinicius píše:

   Koho by to mělo zajímat? Členy MKD? Bylo to na stránkách MKD. Pro-life občany? Na akci upozorňoval tento časopis i HPŽ ČR. Lidovce? Pokud vím, jejich brněnští představitelé byli zváni.

 4. Petr Gabriel st. píše:

  Milý Cinicie, když vy jste se vším raz dva hotov… Visely upoutávky v kostelích, nebo prošly ohláškami? Nevím o tom. Visela upoutávka třeba na stránkách KDU? Nevím o tom. Sám jsem se o pochodu dověděl náhodou od Pavla při řeči a na poslední chvíli. Pavel je nepochybně méně zbrklý a učenlivější, než vy, takže věřím, že si z průběhu udělá produktivní závěry pro příští pochod. ;-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: