Rozhlédnutí 2012/03/04

Sv. Tomáš Akvinský

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je druhá neděle postní. V týdnu slavíme mimo jiné památky sv. Perpetuy a Felicity (6.), sv. Tomáše Akvinského (7.), sv. Jana z Boha (8.) a čtyřiceti svatých mučedníků ze Sebeste (10.) Z plánovaných akcí doporučuji vaší pozornosti pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu, který se koná každou první středu v měsíci odpoledne v Praze.

Prosím čtenáře o modlitby za křesťany v USA, kde se přiostřuje boj o náboženskou svobodu, které prezident Obama vyhlásil válku, a v muslimských zemích, kde stále čelí pronásledování a vraždění. Obzvláště pamatujte na íránského pastora Jusífa Nadarkháního, který má být zavražděn v nejbližších dnech.

A na samotný závěr bych vyzval k modlitbám za kněze FSSPX, kteří působí v ČR. Oba slaví v nadcházejících dnech narozeniny (6. a 11.)

 

Stalo se doma

Brno: Brněnského pochodu Odvahu k životu se zúčastnilo asi 50 lidí. Podrobnosti ZDE.

Duše a hvězdy: Běží další (předposlední) kolo naší soutěže Kdo je to? Otázky naleznete ZDE, těším se na vaši hojnou účast.

 

Stalo se ve světě

Vícero odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Itálie: Mons. Oliveri, biskup diecéze Albenga-Imperia, napsal list, v němž napomíná kněze své diecéze za sabotování a ignorování motu proprio Summorum pontificum a vyzývá je, aby jej respektovali. Podrobnosti polsky ZDE.

Vatikán: Kardinál Sarah, předseda Papežské rady Cor Unum, prohlásil, že evropští a američtí biskupové by se měli rozhodněji stavět proti pro-homosexuální politice OSN a Západu vůči africkým zemím. Podrobnosti ZDE.

Írán: Mezinárodní společnost pro lidská práva (ISHR) oznámila, že íránský pastor Jusíf Nadarkhání, o jehož odsouzení k smrti za odpadlictví o islámu jsem zde již informoval, by měl být popraven v nejbližších dnech. Podrobnosti ZDE.

USA: Kardinál Dolan konstatoval, že jednání s Bílým domem ohledně jeho plánů útočících na základy náboženské svody a svobody svědomí skončila neúspěchem. Zároveň konstatoval, že liberální proudy katolicismu prezidentovy plány podpořily a že současné stanovisko Bílého domu je fakticky takové, že biskupové katolické víře nerozumí a měli by akceptovat názory liberálních katolíků… Více ZDE.

USA: Mitt Romney dosáhl několika dílčích vítězství v republikánských primárkách. Radost mu ale může kalit matný výsledek z Michiganu, kde sice nad Santorumem o tři procenta vyhrál, ale v delegátech je výsledkem plichta.

Kalendárium

Podrobnější informace ke kalendáriu lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

4. březen, neděle – je druhá neděle postní.

5. březen, pondělí – Církev si připomíná památku sv. Theofila z Cesaree, biskupa a mučedníka z 2. století. Před 70 lety byl v Koncentračním táboře Dachau umučen msgre. Metoděj Kubáň (1885-1942), generál československé armádní duchovní služby.

6. březen, úterý – tradiční katolíci si připomínají sv. Perpetuu a Felicitu, mučednice. Církev si rovněž připomíná františkánskou terciářku sv. Růženu z Viterba (+ 1252), která zemřela před 760 lety. P. Tomáš Stritzko FSSPX, administrátor Priorátu FSSPX v ČR, slaví narozeniny.

7. březen, středa – tradiční katolíci si připomínají památku sv. Tomáše Akvinského (1225-1274), kněze a učitele Církve. Kalendář Pavla VI. připomíná památku sv. Perpetuy a Felicity, mučednic. Odpoledne proběhne v Praze pravidelný pro-life pochod Odvahu k životu.

8. březen, čtvrtek – Církev si připomíná památku sv. Jana z Boha (1495-1550), duchovního otce a předchůdce milosrdných bratří. Před 30 lety vyšla deklarace Kongregace pro klérus Quidam episcopi, která zakazovala organizace typu SKD Pacem in terris.

9. březen, pátek – Církev si připomíná památku sv. Františky Římské (1384-1440), oblátky a ošetřovatelky.

10. březen, sobota – Církev si připomíná 40 svatých mučedníků ze Sebaste a sv. Johna Ogilvieho (1579-1615), jezuitského kněze a mučedníka.

11. březen, neděle – Je třetí neděle postní. Narozeniny slaví P. Aleš Hakl FSSPX. V Českých Budějovicích bude sloužit svoji pravidelnou mši P. Tomáš Stritzko FSSPX.

 

Odkazy

Vícero odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Česky

Nonkonformní ortodoxie amerického kardinála (Radio Vatikán)

Věřím, že to bude most (Radio Vatikán)

Rick Santorum a otázka náboženské svobody (Křesťan dnes) – přes veškerou snahu jsem autora nepochopil. Píše: „Kritici se obávají, že Santorum způsobí víc problémů než užitku, pokud by se z momentálně nadstranické snahy prosadit ve světě náboženskou svobodu stala čistě republikánská záležitost. To ale demokraté nejspíš nedopustí.“ Realita je ale přece úplně jinde… Demokraté pod vedením Obamy vytáhli do boje proti náboženské svobodě a svobodě svědomí v USA i ve světě. Boj za náboženskou svobodu už JE čistě republikánská záležitost, protože demokraté jsou již její nepřátelé.

Anglicky

‘Cookies for Life’: 10-year-old ex-Girl Scout raises thousands for pro-life with home-baked cookies (LifeSiteNews.com)

Archdiocese of Washington reprimands priest for denying communion to a lesbian (LifeSiteNews.com) – smutný doklad úpadku některých částí Církve v USA – kněz je kárán za to, že učinil, co bylo jeho povinností, a zabránil svatokrádeži.

Ignác Pospíšil

Autorem malby sv. Tomáše Akvinského je bl. Fra Angelico (1395 – 1455).

6 Responses to Rozhlédnutí 2012/03/04

  1. MichalD píše:

    Ve středu 7.3. a ve čtvrtek 8.3. bude v Brně na nám. Svobody výstava Stop genocidě (11 – 17 hod.).

  2. MichalD píše:

    3. neděli postní (11.3.) bude v 15:00 P. Nesveda sloužit v kostele sv. Michala v Brně mši sv. všech časů. Doufejme, že se takto, po více jak půl roce, podaří v tomto chrámě obnovit pravidelné sloužení tradiční mše sv.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: