Rozhlédnutí 2012/06/03

Nejsvětější Trojice se Svatou rodinou

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, které je díky zaneprázdnění autora oproti normálu poněkud zkrácené. Tuto neděli slavíme slavnost Nejsvětější Trojice a ve čtvrtek slavnost Božího Těla. Dále bych připomněl památky sv. Bonifáce Mohučského (5), sv. Norberta z Xantenu (6) a Prima a Feliciána (9).

Z nadcházejícího dění bych kromě oslav Božího Těla v Brně a ve Vyšším Brodě upozornil zejména na sobotní poutě ve Křtinách a na Maria Rast.

Na závěr bych jako vždy připomněl naše pronásledované bratry a sestry. Tentokráte se soustřeďme na katolíky a kněze pronásledované a perzekvované „uvnitř církve“ za to, že jsou věrni katolické víře a svým povinnostem.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Proběhlo setkání tradičních katolíků v Bělči u Hradce Králové, podrobnější referování bude následovat v nadcházejících dnech.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

Římskokatolická farnost Třebíč-Jejkov pořádá ve dnech 8.-15. července 2012 tradičně katolický tábor pro děti ve věku 8-14 let. Přihlásit se a zaplatit pobyt na táboře (800,- Kč) je nutno do 10. června. Více informací naleznete ZDE.

3. červen, neděle – Církev slaví slavnost Nejsvětější Trojice. 

4. červen, pondělí – Církev si připomíná památku sv. Františka Caracciola (1563-1608), vyznavače. Začne první lekce kurzu „Příprava k porodu“ pořádaného CENAPem. Více informací ZDE. Český rozhlas Brno odvysílá další díl Bylinkové poradny s otcem Jiřím Pleskačem. Začátek v 10:30.

5. červen, úterý – Církev si připomíná památku sv. Bonifáce Mohučského, biskupa a mučedníka. CENAP pořádá akreditovaný seminář Kojení je nejen mléko. Více informací ZDE.

6. červen, středa – Církev si připomíná památku sv. Norberta z Xantenu (1082-1134), zakladatele premonstrátů. Připomínám pravidelnou pražskou pro-life demonstraci Odvahu k životu.

7. červen, čtvrtek – Církev slaví slavnost Božího Těla. Z četných oslav bych připomněl celorepublikové oslavy FSSPX  v Brně (počátek v 10:00) a oslavy cisterciáků ve vyšebrodském klášteře (počátek v 7:00).

8. červen, pátek – Církev si připomíná památku sv. Medarda z Nyonu, biskupa.

9. červen, sobota – Církev si připomíná památku sv. Prima a Feliciána, mučedníků. Proběhne tradiční pouť k Panně Marii, Matce Milosti na poutním místě Maria Rast am Stein. Podrobnosti ZDE. Tradiční pouť proběhne i na Moravě: v 9.00 bude v poutním kostele Jména Panny ve Křtinách sloužena mše svatá podle misálu bl. Jana XXIII. z roku 1962. Po mši bude pobožnost a svátostné požehnání. V Praze začne přednáškový víkend Jiřího Fuchse na téma Etika a mravní zákon. Podrobnosti ZDE.

10. červen, neděle – je druhá neděle po Svatém Duchu.

Ignác Pospíšil

One Response to Rozhlédnutí 2012/06/03

  1. honzah píše:

    A jedno video na téma Matouš 19, 24 vs. 1. Korintským 6,9

    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10314156487-uchem-jehly/312298380010012/

    Samotná ,,záležitost´´ se tam ,,řeší´´ až v závěru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: