Boží Tělo v Brně

Ve čtvrtek 7. června jsem se (jako jeden z tuctu „Jihočechů“) zúčastnil oslav slavnosti Božího Těla v Brně-Černovicích. Mše na dvoře hlavní základny Kněžského bratrstva sv. Pia X. v České republice a následného průvodu se zúčastnilo více než 200 věřících. Během mše 10 dětí přistoupilo k prvnímu svatému přijímání a zaznělo kázání otce Stritzka na téma úcty k eucharistickému Kristu a nebezpečnosti, nepřijatelnosti a záludnosti „nového mešního obřadu“.

Nemyslím, že je v mých silách přiblížit nádhernou atmosféru celé události, odkazuji vás tedy alespoň na stručnou zprávu na stránkách Institutu sv. Josefa, galerii fotek pana Jana J. Vorky (z níž pochází i ta zde použitá) a samotné kázání otce Stritzka, které tímto doporučuji k vyslechnutí:

Ignác Pospíšil

24 Responses to Boží Tělo v Brně

 1. annapos píše:

  Přísný, kárající otec sklízí úctu a respekt, otec dávající vroucnost, sklízí lásku. Církev potřebuje lidi milující boha.

  • cinicius píše:

   Bůh je obojím a vyžaduje obojí. Milující otec své děti napomíná a trestá, je-li to zapotřebí.

   • annapos píše:

    Mladé lidi, nenajde církev, pokud se jí budou bát, oni hledají…… většinou objímající lásku, a mohli by ji nalézt v rukou Božích.

   • Petra Bézová píše:

    Každý člověk hledá objímající lásku,ale je nutné si uvědomit,že my nevíme co ta láska je,narozdíl od Boha.Proto Ježíš řekl mladíkovi který se ho ptal,co má dělat,aby dosáhl věčného života-zachovávej přikázání.Ale když toto dnes řeknete mladým nebo starým,většinou vám odpoví,že nikoho nezabili a že jsou v pohodě.Ale Bůh má poněkud vyšší nároky na člověka než jedno přikázání.Jenže lidé-mladí nebo staří-dnes nechtějí nikoho poslouchat.A tomu by se měla církev přizpůsobit?Je na rozhodnutí každého jednotlivce,zda najde objímající Lásku.

   • Hamish píše:

    Nevíme, co je láska?!
    Ježkovy voči.
    Co se od vás, paní Bézová, ještě dozvíme?!
    Bůh je láska, mimochodem.
    A láska je též vědomé chtění dobra druhému.
    Už se fakt proberte a nepište blbosti.

   • Michal píše:

    Není vědět jako vědět. Jaká je Boží láska, nevíme, ale matně tušíme. Mnozí světci potvrzují, že je velký rozdíl mezi mezi vědomostmi z katechizmu a zkušeností Boží lásky, která vede i k poznání hlubin vlastní slabosti.
    1K12,3 Jen pod vlivem Ducha svatého může někdo říci: Ježíš Kristus je Pán!

   • Petra Bézová píše:

    Hamishi,jestli víte kdo je Bůh a co je láska,tak se za mě prosím modlete a neponižujte mě.Já se také modlím za Vás a všechny pány zde.Boha-Lásku poznávám právě z usilování o život podle desatera.Nevím,jaké jiné dobro bych mohla druhým přát,než pochopení téhož.

   • Hamish píše:

    Michale, kteří světci zpochybňovali katechismus v souvislosti se zkušeností, kterou měli s Boží láskou?
    To by mne docela zajímalo, protože Boží láska se projevuje právě tím, že nám o sobě dává mnohé vědět. Což je, mimo jiné, obsaženo právě v katechismu.

   • Petra Bézová píše:

    Hamiši,já přece nezpochybňuji katechismus.Nemyslela jsem že nevíme v intelektuální rovině co je láska,ale že nevíme,který náš skutek byl opravdu vykonaný z lásky.Proto taky nikdo neví,jestli bude spasen,proto taky existuje desatero a jeho výklad církví.Nepodsouvejte mi neustále,že zpochybňuji katechismus.Zpochybňuji jen lidské činy a motivy,z kterých vycházejí.

   • Michal píše:

    Vůbec nejde o zpochybňování katechizmu. Je v něm zachyceno rozumové zobecnění zkušenosti, kterou měli lidé s Boží láskou (ať přímo nebo zprostředkovaně přes lidi). Ale tento odraz není totožný se zachycenou zkušeností, podobně jako např. návod na plavání není totožný s plaváním. Je možné tyto popisy číst, ale neumět plavat.
    Nenašel jsem přesný citát, ale sv.Terezie z Avily zhruba píše, že je velký rozdíl, dotkne-li se Boží láska člověka, a vlastním úsilím o lásku. V tomto smyslu se vyjadřuje mnoho autorů. Samozřejmě to není návod k nicnedělání.
    Když Ježíš sv.Faustynu vybídl, aby sama něco napsala o Božím milosrdenství, vyjádřila obavy, aby nepřeháněla. Dostala odpověď, že nemůže přehánět, protože B.milosrdenství je větší, než cokoli co může napsat.

   • Petra Bézová píše:

    Michale,díky,to o Faustýně je opravdu moc pěkně řečeno.

 2. Petra Bézová píše:

  Prosím vás,můžete mi někdo vysvětlit česky-bez cizích slov kterým nerozumím,v čem je nová liturgie špatná?V čem se tak odlišuje nový obřad od starého?V mém okolí to nikdo neví,nebo nechce vědět.Alespoň nějaký odkaz nebo něco,ráda bych to pochopila.Mě je jasné,že potřebuji Boha,který má nároky,právě takového jediného jsem schopna milovat.

 3. :) píše:

  Copak to je za kalendář, že se Boží Tělo slavilo 8. května?

 4. annapos píše:

  Vedete zde učené disputace, ateismus zatím ovládá zemi, lidé odmítají jakoukoliv zmínku o církvi a víře, nevědí nic o bohu, nikdo jim nic neřekl a nic je nenaučil, odkud mají vzít víru? A věřící ( pokud ), se handrkují.

  • Hamish píše:

   O bohu, nebo o Bohu?
   Lidé na Církev a Pána Boha kašlou právě proto, že jim s prominutím leze do zadnice za každou cenu. Pružná jako pendrek a slizká jak hlemýžď.

  • Pan Contras píše:

   Že Bůh je můžou poznat ze stvoření rozumem. Já na to přišel zhruba v 10 letech, bez katechese.

  • jjstodola píše:

   Ateismus ovládá zemi? To byste mu hodně fandil. U nás je hodně rozšířená modloslužba, což pro Církev není zas tak špatné, protože v té spoušti přece jen září, i když se někteří „věřící“ snaží stáhnout do bahna.

  • annapos píše:

   Je jistě záslužné, když starou babku učí někdo češtině, daleko záslužnější by však bylo, vyučovat mladé lidi náboženství, slušnosti a pokoře.

   • Hamish píše:

    Jejde, a co takhle pokora a moudrost starých? Uznat vlastní chybu vám moc nejde, viďte?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: