V Zaitzkofenu vysvěceni dva noví kněží FSSPX

Vpředu novokněží P. Franz Amberger a P. Luděk Čekavý, vpravo za nimi světitel Mons. Alfonso de Gallareta…

V semináři Kněžského bratrstva sv. Pia X. v Zaitzkofenu přijali 1. července od biskupa Alfonsa de Gallarety FSSPX kněžské svěcení abbé Luděk Čekavý z Čech a abbé Franz Amberger z Německa. Svěcení se zúčastnili četní čeští věřící, z nichž mnozí vytvořili z akce fotoreportáže, které jsou postupně vystavovány na internetu.

Jak již bylo řečeno, otec Čekavý odcelebruje svoji primiční mši 7. července 2012 v kapli Královny Posvátného růžence v Brně-Černovicích (začátek v 10:00). Umístěn bude jako kaplan do Jaidhofu, odkud ale bude dojíždět do Českých Budějovic.

Zde pár odkazů na fotoreportáže:

http://sarto.rajce.idnes.cz/Knezske_sveceni_P.Cekaveho/

http://oamdg.rajce.idnes.cz/Knezske_sveceni_2012

http://indignus.rajce.idnes.cz/Zaitzkofen,_30._6._-_2._7._2012/

 

21 Responses to V Zaitzkofenu vysvěceni dva noví kněží FSSPX

 1. Věřící píše:

  Bylo to moc krásný! Ať jim Pán Bůh žehná! Deo gratias.

 2. Václav píše:

  Pokud se nepletu tak šlo o nedovolené svěcení. Což mi připadá jako veliká škoda. Zvlášť když se všichni modlíme za plnou jednotu a doufáme že bude co nejdříve.
  Kdybych byl na jejich místě tak bych radši ještě chvíli počkal, nebo bych se nechal vysvětit od někoho kdo v jednotě žije.

  • Hamish píše:

   Vy se mi snad zdate, Vaclave :)

  • Paul Max píše:

   Václave, jednota v Kristu je krásná „věc“. To co chcete vy je však cosi jiného. Nom církev je sice formálně s Kristem do určité míry v „jednotě“, avšak prakticky tím co koná a legalizuje tuto jednotu narušuje. Pořád lepší nedovolené svěcení, než svatokrádežná nompraxe.

   • honzah píše:

    To Paul Max: Nějak moc relativistických slůvek a obratů na echtkatolický web :-)

  • honzah píše:

   Taky by mi to přišlo logické. Katolickou Církev mám natolik rád, že bych na mši k nějakému FSSPX, které je navzdory (alespoň optické) promyšlenosti svých argumentů přeci jen přinejmenším podezřelé z narušování jednoty, určitě nechodil.

   • Hamish píše:

    Jednoty čeho, Jene?

   • MichalD píše:

    Vašemu dilematu „Katolickou Církev mám rád … narušování jednoty“ nerozumím. Jednoty s čím a v čem? V tom, že odmítají NOM? Není náhodou právě NOM sám narušením jednoty s Církví bojující? A že byste k ním nechodil? Ano, opatrnosti není nikdy dost. Ale co myslíte, je ve větší jednotě s Církví sv. FSSPX nebo kněží, kteří kážou bludy, učí mladé dělat bugr před svatostánkem (např. loňský Cvilín), nebo třeba provozují „skvělé mše na téma sexualita“ (viz http://goo.gl/uDH9r)? O „jednotě“ tech druhých se ve slušné společnosti nepochybuje. Neplatí však právě pro ně Iz 29,13 „Panovník praví: ‚Protože se tento lid přibližuje ke mně ústy a ctí mě svými rty, ale svým srdcem se ode mne vzdaluje a jejich bázeň přede mnou se stala jen naučeným lidským příkazem'“?

    Žijeme v době zmatené a chápu, že je obtížné najít pevný bod. Proto velmi doporučuji se řídit radami sv. Vincence Lerinského (už pro podobnost problému naší a jeho doby):
    • Ten, kdo chce odhalit podvody objevující se na jevišti heretiků, nepadnout do jejich osidel a ve zdraví, neochvějně vytrvat ve zdravé víře, musí dvojím způsobem víru svou s Boží pomocí zabezpečit: za prvé vahou zákona Božího, za druhé podáním katolické církve.
    • Co má tedy učinit křesťan-katolík, pokud se nějaká částečka Církve odtrhne od společenství všeobecné víry? Nic jiného, než že dá přednost zdraví celého těla před údem nakažlivým a nemocným.
    • A jak má postupovat, pokud by nějaká nová infekce chtěla již ne jen částečku, leč najednou celou Církev nakazit? Tehdy se má celým srdcem přivinout k starobylosti: tu už patrně žádná novota není s to úskočně překvapit.

  • Fantomas píše:

   Pokud se nepletu, kněží si biskup může vysvětit, kolik chce. Problém je, když začne světit biskupy… :-)

  • nino300 píše:

   recesia?

 3. ivka píše:

  Václav je evidentně „mimo mísu“.
  Navrhuji zrušit přístup, nepotřebujeme tady druhou Petru!

  • Froggy píše:

   Ale to snad ne…to by to tu bylo jako na Signálech.

  • MichalD píše:

   Neuzavírejme se do gheta jako modernisti, zakázáním přístupu představitelům „katolického mainstreamu“ nic nevyřešíme. Únavné je to jen tehdy, když opakují dokola pořád to samé, pak nějaká ta filtrace neškodí.

 4. […] Článek na Duších a hvězdách. […]

 5. nino300 píše:

  Krasne. Vdaka

 6. cinicius píše:

  Ještě odkaz na reportáž na stránkách Institutu sv. Josefa:
  http://www.stjoseph.cz/knezska-sveceni-v-zaitzkofenu/

 7. nino300 píše:

  tak ma napadlo, nevie niekto, ci studuju v seminaroch Bratstva este nejaki chlapci z Ceska, alebo zo Slovenska?

 8. ivka píše:

  Co vím já, několik Čechů ano, ale Slovák ani jeden.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: