Husovo výročí a jeho odpovídající oslavy

Musím se smát, když vidím, jak případné dění u nás i na Slovensku provází letošní (2012) „svátek Jana Husa“ a husitů. Říká se že svůj k svému či vrána k vráně sedá a zde to velice přesně platí.

V Praze se sešla banda příznivců zlodějin, která by v divočejších dobách jistě s ochotou zastala místo husitských band – band lupičů a vrahů. Hlavní téma jejich setkání? Protesty proti restitucím církevního majetku. Padaly citáty Jana Husa o hejnu krkavců – jestlipak si řečníci uvědomili, že na nic by ta slova nepadla lépe, než na to shromáždění lůzy, jehož jsou součástí a ke kterému mluví…

A i na Slovensku se to vydařilo, v Trnavě se sešlo pár stovek osvícených, co by rádi rozhodovali o tom, kdo má být kde biskupem. A taky kterého biskupa papež může či nemůže odvolat. Ke cti slovenských katolíků je třeba dodat, že je velkou otázkou, jak velký byl jejich podíl této ubohosti, protože za odvolaného arcibiskupa Bezáka se staví více pohanů, jinověrců a odpadlíků, než katolíků.

Každopádně je dobře, že je nám o výročí Husova úmrtí tak názorně připomínáno, co byli husité zač. Jejich moderní ctitelé a následovníci se jim velice podobají. Jen odvahy a energie jim už ubylo.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Husovo výročí a jeho odpovídající oslavy

 1. Hamish píše:

  Vtipné je přečíst si Husovy bludy a pak se podívat, kdo jeho jménem hovoří.
  Kdyby dnešní husité skutečně ctili jeho nauku, není ve své funkci ani jeden z nich. Banda cizolonžníků, lhářů a sodomitů.

 2. nino300 píše:

  pre tych par stoviek sa vzil nazov, bud ,,babky-demokratky“ (ktore vdaka lacnej pastorcii, ktorej sa im dostalo vacsinou nevedia rozdiel medzi Pannou Mariou a Mariou Rozalou z poobednajsiej telenovely..)- parafrazujuc pomenovanie pre fanaticke privrzenkyne populistickeho liberala Meciara, obdivujuce kult osobnosti,a z druhej strane ,,Bezakjugend“, ktora ani nevie, , co je to knaz ci biskup, a teologiu si myli s geologiou :)
  Novy clanok o kauze:
  http://www.magnificat.sk/2012/07/vrazi-slovensko-do-srdca-svojej-patronky-dalsi-mec/
  Vtipne je, ako ,,modernisticko-liberalny“ kardinal Schonborn sa snazi zacat potlacat este radikalnejsich liberalov medzi katolikmi, ktori uz otvorene pozaduju znicenie Cirkvi, sviatosti, kazstva, zvolenie zeny za papezku, sobasenie homosexualov pred oltarom.
  Sikma plocha Schonborn sa desi z este kolmejsej sikmej plochy, fararskej iniciativy. Avsak, prolem je, ze na sikmu plochu sa nikdy nemalo vkrocit. U nas bol takou obdobou Schonborna Bezak, zaciatok sikmej plochy.

 3. MichalD píše:

  Když už tady mluvíme o husitech, podívejte se zde http://goo.gl/qojsU na příklad nefalšovaného ekumenismu: toto se prý pravidelně odehrává v kapli sv. Anny na poutním místě Křtiny u Brna.

 4. ivka píše:

  Nemá to zvuk a já si myslím, že onen husita odvolává své bludné učení ! :O)

 5. Takypijus píše:

  Já jsem byl na Jana Husa v kempu a kousek vedle to vypadalo, že pořádají opravdu stylovou oslavu – plamen vatry dosahoval tak do pěti metrů. :-)

 6. Václav píše:

  Otázkou je do jaké míry takové akce opravdu souvisejí s mistrem Janem Husem a s jeho stoupenci a do jaké míry se na nich podílejí politici a militantní ateisti, kteří nás chtějí okrást a zničit úplně všechny. Každého kdo se jakýmkoliv způsobem hlásí ke Kristu. Předpokládám že jejich nejtoužebnějším přáním je abychom se co nejvíc nenáviděli a abychom si co nejvíc škodili mezi sebou, abychom to všechno dělali za ně. Ani za První republiky se na takových věcech reformovaní protestanti moc nepodíleli. Provokace a útoky organizovaly a financovaly především obce a nejrůznější státní organizace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: