Rozhlédnutí 2012/08/12

Nanebevzetí Panny Marie

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí. Je jedenáctá neděle po Svatém Duchu, slavíme památku sv. Kláry z Assisi. Dále v týdnu bych připomněl především slavnost Nanebevzetí Panny Marie (15) a památky sv. Maxmiliána Kolbeho (14), sv. Tarsicia (15) a sv. Jáchyma (16). Příští týden otevře dvanáctá neděle po Svatém Duchu.

Připomínám obláčku a chorální mši, které u příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie proběhnou ve vyšebrodském klášteře (15), a prorodinné akce a svatoprokopskou pouť (18).

Dnes bych ohledně pronásledování křesťanů obrátil Vaši pozornost na všechny pronásledovatele. Modleme se tento týden za jejich obrácení, neboť koneckonců potřebují naše modlitby ještě více, než ti, které pronásledují. Protože zatímco mučedníci ztrácejí život pozemský a získávají život věčný, jejich vrahové kráčejí vstříc peklu.

Domácí zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Vydavatelství Rosa připravuje k distribuci na DVD film October Baby. Vydavatelství nabízí zájemcům zprostředkování licence na veřejná promítání (včetně kin). Více ZDE.

Vyšlo Te Deum 2012/3. Jeho hlavními tématy jsou Duch Svatý a volný čas. Na internetu jsou k dispozici články Blahoslavený Giuseppe Toniolo, Moudrost a síla Ducha Svatého a Katolík Jules Verne.

Kandidát na prezidenta Jiří Karas vyzval k otevření hranic ČR prchajícím syrským křesťanům. Více ZDE.

ČSSD rozpoutala zuřivou a prolhanou billboardovou kampaň proti církevním restitucím, která jako by z oka vypadla protižidovským a protikatolickým kampaním nacistů a komunistů. Když se představitelé Katolické církve, ERC a židovské obce proti tomu společně ohradili, řada představitelů ČSSD na to reagovala mimořádně nehoráznými a sprostými útoky a osočeními vůči Katolické církvi (nejvíce se předvedli pánové Zaorálek a Tejc). K útokům na Církev se přidal i Jiří Paroubek, na druhé straně kampaň ČSSD ostře odsoudil i Miloš Zeman, který ji označil za „jak z Árijského boje.“ Několik článků k tématu: ZDE, ZDE či ZDE.

Zahraniční zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Skotské katolické porodní asistentky Mary Doogan a Concepta Wood se odvolají proti skandálnímu soudnímu rozhodnutí, podle kterého nemají právo odmítnout dohlížet na personál provádějící potraty a provádět vedlejší pomocné práce při něm, neboť se podle soudu nejedná o přímou účast na potratu, kterou jedinou mohou na základě výhrady svědomí odmítnout. Více anglicky ZDE či ZDE.

Moskva opět zakázala další pochod homosexuálů. Bravo! Více ZDE.

Hnutí pro-life dosáhlo v Kansasu obrovského volebního úspěchu – v senátních i sněmovních volbách drtivě dominovali jím podpoření kandidáti. Více anglicky ZDE.

Kardinál Burke, prefekt Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury, prohlásil na adresu americké liberálně-pseudokatolické Konference vedoucích ženských řeholí (Leadership Conference of Women Religious, LCWR), že pokud se jejich organizace nedokáže zreformovat a respektovat mantinely katolické víry, tak nemá právo na existenci. Podrobnosti anglicky ZDE. Mimochodem, kardinál Burke navštíví příští týden Slovensko. Více ZDE.

Neil Abercrombie, guvernér Havaje, oznámil, že se odvolá proti rozhodnutí soudu, které podrželo zákony jeho státu chránící tradiční manželství a zakazující homosexuální svazky. Více anglicky ZDE.

Po německém soudu zaútočil na židovskou rituální obřízku i norským „dětský ombudsman“. Podrobnosti ZDE.

Mitt Romney oznámil, koho si hodlá vybrat za svého kandidáta na viceprezidenta. Volba padla na katolíka Paula Ryana, který reprezentantem za 1. visconsinský volební okrsek. Ten je znám jako přísný konzervativec ve fiskální i hodnotové oblasti. Představitelé hnutí pro-life i dalších organizací hájících katolické hodnoty v politice vyjádřili potěšení z tohoto výběru. Více anglicky ZDE či ZDE.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

12. srpen, neděle – je jedenáctá neděle po Svatém Duchu, tradiční katolíci si připomínají památku sv. Kláry z Assisi. Před 330 lety zemřel císařský vojevůdce Louis Raduit de Souches (1608-1682), obránce Brna před Švédy. Před 70 lety zemřel polský kněz, harcer a bojovník proti nacismu Jan Mauersberger (1877-1942), velitel harcerské odbojové organizace Szare Szeregi.

13. srpen, pondělí – Církev si připomíná památku sv. Hippolyta Římského a sv. Kasiána, mučedníků. Akce D.O.S.T. předá protestní nóty na pražský magistrát a velvyslanectví zemí podporujících Prague Pride 2012. Podrobnosti ZDE.

14. srpen, úterý – Církev si připomíná památku sv. Maxmiliána Kolbeho (1894-1941), kněze a mučedníka. Před 270 lety se narodil Barnaba Chiaramonti (1742-1823), který v roce 1800 usedl na papežský trůn pod jménem Pius VII. Před sto lety se narodil salesián Vojtěch Basovník (1912-1955), jedna z kněžských obětí komunistického teroru v Československu.

15. srpen, středa – Církev slaví slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Především ministranti si dnes zároveň připomínají památku svého patrona sv. Tarsicia, mučedníka. Ve vyšebrodském klášteře bude u příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie sloužena chorální mše sv. podle misálu z roku 1962, které bude předcházet obláčka Jana Šimka. Celebrantem bude převor P. Jan Justin Berka O. Cist. Začátek obláčky v 8:45, začátek mše v 10:00. Podrobnosti ZDE.

16. srpen, čtvrtek – tradiční katolíci si připomínají památku sv. Jáchyma, otce Panny Marie.

17. srpen, pátek – Církev si připomíná památku sv. Hiacynta Polského (+ 1257), dominikánského kněze a misionáře.

18. srpen, sobota – Církev si připomíná památku mučedníků z Utiky (+ 255),  sv. Agapita z Praeneste, mučedníka, a sv. Helenu Konstantinopolskou, matku císaře Konstantina. Na tento den připadá svatoprokopská pouť FSSPX, a prorodinné akce Obrana hrdosti normálních lidí a III. Pochod pro rodinu, které jsou protiváhou sodomitského pochodu Prague Pride. Účast a vystoupení na shromáždění Obrana hrdosti normálních lidí přislíbil i prezidentský kandidát Jiří Karas.

19. srpen, neděle – je dvanáctá neděle po Svatém Duchu. Církev si připomíná památku sv. Jana Euda (1601-1680), francouzského misionáře. Kardinál Burke zahájí třídenní návštěvu Slovenska. Podrobnosti ZDE.

Zajímavé odkazy

Řadu dalších odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Česky:

Dítě přežilo potrat, jeho matka dostane odškodné (BFB)

Hádka o církevní restituce: Budeme vracet majetek i kolaborantům? (Česká pozice)

Chraňme svoji přítomnost a budoucnost! (IsJ)

Slovensky:

Pius XI. a totalitná hrozba (Postoy.sk)

Anglicky:

Expired Permit? Then we’ll need you to ‘agree’ to kill that child. (LN.com)

Filipino bishops warn that Reproductive Health Bill first step toward legal abortion (LSN.com)

Focus on the Family, Right to Life to Register 5 Million Pro-Life Voters (LN.com)

Incremental Pro-Life Legislative Success Gives Future Hope (LN.com)

Liberal tyranny and the cluck heard ‘round the world (LNS.com)

New Zealand: Pro-Life Groups Abortion Review Dismissed (LN.com)

Obama Admin Abortion Policies Promote Unlimited Consequence-Free Sex (LN.com)

Obama Pro-Abortion HHS Mandate Faces September Court Date (LN.com)

Rick Santorum Organizing GOP Convention Event for Mitt Romney (LN.com)

Should women taking the pill pay $1,500 more in taxes? (LSN.com)

The Dangerous Assisted Suicide Ballot Measure in Massachusetts (LN.com)

Ignác Pospíšil

34 Responses to Rozhlédnutí 2012/08/12

 1. Jeden píše:

  Ignáci, mohl bych Vás prosit o drobnou úpravu v textu k 15. srpnu? Myslím si, že lze použít lepší výrazi než „odehraje se chorální mše svatá“.

 2. re: ? píše:

  Nechci kritizovat, nepatřím k FSSPX, ale dát svatoprokopskou pouť na den, který nemá se sv. Prokopem celkem a ani vzdáleně nic společného a „odebrat“ tak „Dosťákům“, nebo Pochodu pro rodinu spoustu lidí, je poněkud podivné. Sv. Prokop je 4. července! Popř., v nejbližším sobotně-nedělním termínu kolem. Nechápu…
  (nic ve zlém)

  Pax

  Jan

  • cinicius píše:

   Svatoprokopská pouť byla na ten den přiřazena mnohem dříve, než bylo známé datum pražských událostí.

  • honzah píše:

   Já se čím dál více přikláním k myšlence, že jednou z nejlepších reakcí na homopochod je ignorace. Protože oni chtějí vyvolat obraz veselících se homolidiček a zamračených pravičáků a katolíků na protistraně.

   • re: honzah píše:

    Ne. Na homopochod je třeba reagovat (tento přístup podporuje i prezident republiky). Ať se vyvolává obraz, jaký chce.:) …

    Nejhorší „obraz“ by měli katolíci, kdyby se v budoucnu říkalo: tehdy se urážel veřejně přirozený řád a oni mlčeli!!!

    Pax

    Jan

  • :) píše:

   Pro pochopení: Pouť nebyla po 4. červenci, protože byla primice P. Čekavého. Dále pak se pořádají tábory pro děti, takže nejbližší volný uskutečnitelný termín pouti byla právě až tato sobota.

 3. honzah píše:

  Katolík Jules Verne je velmi zajímavý článek, jsem velkým ctitelem Julese Verna. Já si vybavuji biblický výrok z Tajuplného ostrova, kde Cyrrus Smyth najde v Bibli ,,Hledejte a naleznete, tlučte a bude Vám otevřeno.´´, což bolšáni ve svém vydání zcenzurovali.

 4. honzah píše:

  Kardinál Koch to ,,tradicionalistům´´ pěkně natřel :-)

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16874

  Provokuji, chci slyšet kvalifikovanou oponenturu…

  • cinicius píše:

   Jednoduché srovnání výnosů 2. vatikánského koncilu a předchozích koncilů nejednou ukazuje naprostou neudržitelnost teze, že se koncil nemůže mýlit, neboť se navzájem vylučují. Kolegové jistě dodají nějaké vhodné příklady… :-)

   Další věc je, že i kdyby koncil byl neomylný, byl by (stejně jako papež) neomylný pouze v určitých typech svých výnosů, kde by této neomylnosti využíval. Kardinál Koch tento fakt ne náhodou pomíjí.

  • MichalD píše:

   Já jsem tedy ještě nikdy neslyšel o dogmatu o neomylnosti koncilu. Jestli mi nic neuniklo, tak v tomto směru je řeč Jeho Eminence mírně řečeno nepřesná.

   Samozřejmě že na koncilní dokumenty, které jsou vyhlášeny papežem, je možno (resp. je nutno) aplikovat dogma o papežské neomylnosti, tak, jak je definováno v Pastor aeternus (zde je docela zajímavé dokumenty IIVK porovnat s tvrzením PA, hl 4.: „Nebylť nástupcům Petrovým Duch Svatý slíben, aby snad novou nauku, kterou by jim zjevoval, vyhlašovali, nýbrž aby s jeho přispěním zjevení Apoštoly postoupené jako sklad víry svatě střežili a věrně vykládali.“).

  • nino píše:

   No, ten Koc je vtipny. Strasi Martinom Lutherom, ktoreho pomaly velebi ako ucitela Cirkvi?
   Citujem zclanku:
   ,,Kardinál Koch také oznámil, že Papežská rada, které předsedá, připravuje k příležitosti 500. výročí Reformace společné prohlášení se Světovým luterským svazem. Kromě toho proběhne také mnoho společných akcí na úrovni místních církví, které budou spadat do kompetence jednotlivých biskupských konferencí.“
   To si pripomina papezska rada a biskupske konferencie toho Luthera, ktoreho zrovnava s katolikmi vernymi tradicii?
   Dufam, ze sa teda dockame i toho, ako budu biskupske konferencie oslavovat vyrocie zalozenia FSSPX, ci biskupskych svateni, ked Lefebvre vysvatil styroch biskupov? Myslim, ze dobre vieme, ze nie, pre Kocha naozaj Luther neni ako Lefebvre, ako sa snazi primitivne nahovorit, Luther je jeho clovek, toho si vazi. Lefebvra urcite nie- cize radsej budem na strane Lefebvra, nez v particke s Lutherom a Kochom.
   Ten Koch sa sam usvedcuje, ked takto nepodarene sa snazi udrzat a dat zmysel svojim nezmyselnym pseudoekumenickym aktivitam, vie, ze ziaden dobry katolik nechce byt zrovnany s Lutherom, tak to skusa touto kartou. Ono by mu to mozno aj vyslo, nebyt toho zaveru, kde oznamuje, ze sa chysta s velkou pompou oslavovat lutherovu reformaciu :)
   Na zaplakanie, ze takato kvalita osobnosti ma dnes v Cirkvi posty, potom to tak vyzera…
   ..
   K zvysku- dnes tvrdia, ze Koncil sa nemohol mylit. Cudne, lebo tridentsky napriklad prikazuje vyobcovat vsetkych, co by tvrdili, ze liturgia ma byt v reci ludu. A dalsie zaujimave veci, ale s tym si asi Koch hlavu nezatazuje, asi je zaneprazdneny pripravami oslav Lutherovej reformacie…

   • MichalD píše:

    Přesně tak, Bohužel logika a kritické myšlení se dnes v hierarchii už moc nenosí, těžiště se přesunulo k citům a pocitům. Mne by jen zajímalo, zda obsah této bizarní noticky vyšel autorovi (mig) mimoděk, nebo zda je to promyšlený pokus ukázat na bídu myšlení Jeho Eminence.

   • honzah píše:

    mig – Asi Milan Glaser

   • :) píše:

    Upřesnění: Tridentský koncil nepřikazuje vyobcovat všechny, kteří by tvrdili, že liturgie v řeči lidu být má, nýbrž anathema je vyneseno nad těmi, kteří tvrdí, že v řeči lidu býti „musí“, a to je rozdíl, který mezi katolickými teology při rozebírání kultovního jazyka byl vždy na paměti. Ačkoliv tedy onen výrok tridentského koncilu je jasným zastáním se latinského kultovního jazyka, přesto nevylučuje možnost užití i jazyků národních, jak se konec konců v Církvi dělo již v době tridentského koncilu.

   • nino píše:

    Michal, presne, smutne je, ze im uz ani nevadia vnutorne rozpory, nesulad, nelogickost. Pritom na skutocnom katolicizme je krasny ten vnutorny sulad, harmonia, poriadok v mysleni, skutocne vyzarovanie Pravdy, ako v tom systeme viery vsetko do seba krasne zapada…

  • o koncilu... píše:

   No…., koncil (21 všeobecný sněm) je opravdu vyjádřením nejvyššího magisteria. Dogmatické konstituce, dekrety, deklarace je(snad) třeba rozlišovati. Ale podpis sv. otce o něčem svědčí (promiňte mi tu „durychovskou poezii“..)
   A theologie kontinuity říká: vykládat ve světle koncilů předchozích….

   Pax et bonum

   Jan

   • Hamish píše:

    DVK tvrdí neA (náboženská svoboda, ekumenismus, sebechápání Církve), celá staletí se tvrdilo A.
    To hermeneutikou kontinuity dá leda Hegel, Ratzinger, nebo koncilová konzerva.

   • MichalD píše:

    Problém je, že v některých případech, pokud člověk nechce rezignovat na elementární logiku, to jaksi „vykládat ve světle koncilů předchozích“ moc nejde. Resp. v těchto případech z toho může vyplynout jediný logický závěr: že tato „vyjádřením nejvyššího magisteria“ nemohou být chráněna neomylností, protože nesplňují podmínku PA, kterou jsem citoval výše.

    Např. o otázce nauky Magistera o státu a s ní těžko slučitelného obsahu Dignitatis humanae hezky pojednal dr. Radomír Malý zde (5. odst.): http://www.stjoseph.cz/kozel-uz-zahradunici/

   • nino píše:

    To, ano, i 2VK koncilu bola garantovana neomylnost, ak by sa ju rozhodol vyuzit, co on inak ale neurobil.
    Namiesto toho sa odhodlal na nejake pastoralne kazanie svetu, ktore bralo ohlad na nie dogmy, ale akesi pastoralne ciele.
    To zaslo az tak daleko, ze napr. text o nabozenskej slobode si protireci sam so sebou. Takze neviem napr. aku vahu ma jeden text, co si sam so sebou protireci.
    Vasa rec nech je ,,ano, ano, nie, je“, ostatne je od diabla- na zaklade toho je jasne, ze koncil nebol od Boha, ale Boh ho dopustil za hriechy katolikov, ako trest.
    Text o nekatolickych nabozenstvam umyselne ukazuje len polovicnu pravdu, druhu vynechava. Atd.
    Text o nabozenskej slobode pouziva pomaly doslovne nazory, ktore boli zavrhnute ako omyly Magisteriom.
    ..
    Hermeuitika kontinuity je zaujimava vec, ako spojit protklad, aby aj vlk bol syty, aj ovca cela.
    Sucasne oslavovat zmenu Cirkvi, aj tvrdit, ze sa nic nezmenilo :)

 5. Lothar píše:

  Když už jste u toho Luthera,tak tady máte menší dávku protestantismu aneb jak vypadá seance kamarádů evangelíků v praxi:

  • nino píše:

   Smiesne, kam az dospel protestantizmus, na druhej strane ale z toho ide i strach, akoby to ani nebolo od Boha, ale od diabla.
   Tu je inac takisto protestantske video, instruktazne, naozaj sa pobavite:
   http://www.cristiada.cz/video/zapomente-na-pismo-svate-neni-k-nicemu/

   • Lukáš Biskupický píše:

    Pěkné! Jako by se vyučili od minoritů ve Cvilíně u Krnova…

   • MichalD píše:

    No, mně ta směšnost trochu hořkne, když vidím tu podobnost s KCHO (http://youtu.be/U4RyiLZHsqY) nebo třeba tímto obřadem (tuším že má kořeny tamtéž): http://youtu.be/Wh7ec6-eswM. Podobné vlnění dorazilo i do Medju http://cs.gloria.tv/?media=144791 (všimněte si, co tam provádí za tance ta sestřička a kněz v presbytáři).

   • nino píše:

    ano, je to smutne, ze dnes preberame to najhorsie z protestantizmu, pricom nase vlastne dedicstvo sa nasa hierarchia posledne desatrocia pokusala casto skorej vymazat…
    Napr. velmi pekne:

   • Jakub Albert píše:

    ad. MichalD Myslíte, že ten rituál je jen obměnou následujícího, nebo se tam projevuje posedlost. „Ale stejně, říkal jsem si, ti američtí kazatelé jsou lepší. Před nimi ti věřící padají jako zralé hrušky. Udělal jsem pár kroků a údivem se mi zrychlil tep. I před P. Jamesem Manjackal lidé padali naznak jako podťaté stromy. „No nazdar“, říkal jsem si, „až to šlahne i s tebou! Jaký to asi bude pocit?“ A už stojím v první řadě, chlapík vedle mě se kácí naznak a já již hledím do tmavých očí pátera. Klade mi ruce na čelo, palcem dělá kříž, cosi mumlá a rukama mě stláčí do lehu. Trochu zakolísám, ale vydržím. Jaksi podivně se na mě podívá a jde vedle. Paní padá naznak, já ji obcházím a jdu ven. Tak takhle je to tedy. Páter lidem zatlačí na čelo a ti poslušně lehnou.“ http://www.milujte.se/comment.php?akce=re&cisloclanku=2008050002&ck=349

   • MichalD píše:

    ad Jakub Albert: mně to přijde jako variace toho stejného – ale nerozumím Vaší otázce, jako jestli jsou posedlí ti co padají, nebo ti co tlačí?

   • Andy píše:

    No, já jsem měl tu „čest“ se jednou účastnit přesně takovéhoto. Moje kamarádka je ,,charismatička“ a ukecala mě jít na jejich spolčo v době kdy jsem absolutně nevěděl co to charouši jsou a měl jsem o nich velice mylné mínění.
    Tedy abych popsal jak takové ,,stretko“ vypadá- ze začátku hrají jeden nebo dva na kytaru dva akordy stále dokola třeba půl hodiny(vzpomeňte na teorie Aleistera Crowleyho o satanistické hudbě), až se všichni dostanou do tranzu, najednou někdo vyskočí a začne se nahlas ,,modlit“(povětšinou hlásá hereze), a během pár sekund najednou všichni co mají „charismata“ všichni začnou blábolit něco v neznámých jazycích(všiml jsem si ale že říkají dost často to samé pořád dookola) a všichni jsou v tranzu a tak to je několik minut. Ale zajímavá poznámka-kdysi, než jsem se obrátil jsem se dost zajímal o hinduismus(tedy především z historického hlediska), a všiml jsem si že někteří „zkušenější“ charouši používali absolně ty samé postoje které se používají v hinduismu při meditacích a „otvíraní se vibracím“. Ale ještě jednu věc musím zpomenout. zažil jsem za život hodně smutných, stresových apod. situací, ale nikdy jsem se necítil tak špatně jako tehdy tam, když všichni upadli to transu. Měl jsem pocit najednou z ničeho nic, jako bych byl v pekle, měl sem strašný strach, pocit beznaděje a zoufalství. Nikdy předtím ani potom jsem se tahle necítil, jenom tam.
    Takže si dejte všichni na tohle velký pozor, protože charismaticismus je jenom okultismus v křesťanském hávu.

    navíc je třeba si uvědomit, že CHO=letniční a letniční vznikly na půdě a z tzv. Black Christianity což je v podstatě západoafrické voodoo oblečené do hávu protestantismu. Ale totéž co jsem zažil na tom stretku se děje i při voodoo seancích.

    A na vaši otázku? Charismatici jsou zcela jednoznačně posednutí. Zcela jednoznačně, a to už jenom proto že to čemu oni říkají charismata má jiné vlastnosti než pravé charismata(letniční např. učí že charisma je trvalá dispozice snadno ovladatelná pomocí mysli, a navíc že není mimořádná)

   • :) píše:

    Andy asi neví, že CHO je jeden z aspektů obnovy po DVK, který nás naplňuje nadějí… Přečtěte si rozhovory s tehdá kardinálem Ratzingerem – ten vám to tam vysvětlí…

   • re: CHO píše:

    Tuším, že zde asi s obhajobou charismatické obnovy nepochodím, protože jistí příznivci FSSPX, s umanutostí sobě vlastní, ji mít naprosto nemusí:)… a zase by se rozvinula celkem zbytečná teologická diskuse.:) . Za zamyšlení stojí toto: otec arcibiskup Karel Otčenášek řekl na adresu CHO cca toto : „přicházím jako biskup a přítel“. Myslím že to stačí. …

    Pax et bonum

    Jan

   • Petra Bézová píše:

    Andy, mám tu samou zkušenost, nikdy mi nebylo tak zle, jako když jsem párkrát byla na charismat. spolču. Můj muž tam původně chodil, je totiž konvertita, ale pak se přiklonil ke mě a nechal toho. Podle mě je to snaha manipulovat s Duchem svatým.

  • nino píše:

   Clovek, ked si to porovna s tradicnymi katolickymi obradmi, vyzarujucimi pokoj, bazen pred Bohom, uctu k Nemu, tradiciou, krasu a vznesenost, tak neni o com, napr. z Nemecka tradicna sv. omsa s otcom biskupom Fellayom:

   • Lukáš Biskupický píše:

    Nino, díky. Moc pěkná srovnávací videa!

 6. honzah píše:

  Mrknul jsem na stránky ateistů (když jsem se snažil sejmout Viktora Vereše) a narazil na tohle

  http://www.osacr.cz/2012/08/14/tomas-hribek-a-david-cerny-budou-diskutovat-o-bohu-a-evoluci-v-brne/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: