Pokrytectví ministra Schwarzenberga

Karel VII. Schwarzenberg

Do jisté míry jsem vděčný ministru Schwarzenbergovi za jeho nadšenou podporu Pussy Riot, poněvadž jí krásně odhalil své pokrytectví… Možná si ještě vzpomenete, jak jsem s Ondřejem Vaněčkem, redaktorem Res Claritatis, a Petrem Jurčíkem, předsedou MKD, sestavil Petici na podporu pronásledovaných křesťanů. Pan Schwarzenberg se k ní postavil velice vlažně. Mimo jiné se vymlouval na to, že ČR je malá a slabá a měla by se tedy angažovat v podpoře pronásledovaných křesťanů skrze silnější iniciativy Evropské unie…

Kdo má nějaké ponětí o Evropské unii, ten ví, že žádné významné iniciativy tohoto typu nevyvíjí a to se nezmění minimálně do té doby, co bude v čele její diplomacie stát „rudá baronka“ Ashtonová. A nejspíše ani poté. Pravda, je třeba přiznat, že Schwarzenberg poté podpořil iniciativu ministra Frattiniho. Moc úsilí ho to nestálo – nebyl jejím předkladatel a jako ministr členské země EU se k ní vyjádřit musel. Deklarace, která byla pro odpor některých liberálů, socialistů a samé Ashtonové přijata až napodruhé, pochopitelně neměla žádný podstatný efekt. Čímž se Schwarzenbergovy síly vyčerpaly.

Nyní se objevil proces s Pussy Riot a najednou už ČR slabá není a osobní intervence nejsou najednou bezcenné. Zatímco vraždění a z domovů vyhánění křesťané nestojí ministru Schwarzenbergovi pomalu ani za slovo (pokud zrovna na jejich účet hloupě a cynicky nevtipkuje), třech ruských výtržnic poprávu souzených za znesvěcení chrámu a šíření náboženské nenávisti se zastával ještě dříve, než byly v řádném procesu odsouzeny. Podepisal petici, vyjádřil jim obdiv (opravdu si zaslouží obdiv ministra civilizovaného státu osoby, které „v rámci tzv. politického protestu“ znesvěcující kostely a provozující skupinový sex v muzeu za přítomnosti školní výpravy?) a po vynesení rozsudku pak česká diplomacie oficiálně „vyjadřovala hluboké znepokojení.“

Myslím, že srovnání chování pana ministra Schwarzenberga a jím vedené české diplomacie v případu Pussy Riot a v případech pronásledovaných křesťanů říká vše, co potřebujeme vědět. Kdysi se mne kdosi ptal, jestli vůbec někdy Západ, k němuž se počítáme, pronásledovaným křesťanům nějak pomůže. Řekl jsem, že se tak nestane do té doby, dokud se křesťané nezačnou chovat jako křesťané, tj. dokud je osud jejich pronásledovaných bratří nezačne opravdu zajímat a dokud v souvislosti s tím nezačnou jako křesťané volit. Což znamená i to, že politiky typu „pana knížete“ přestanou považovat za volitelné.

Ignác Pospíšil

29 Responses to Pokrytectví ministra Schwarzenberga

 1. ploci píše:

  Co na to napsat – je to degenerát. Jedinou nevýhodou aristokracie v mých očích je, že vyskytne-li se v jejích řadách idiot, má dík penězům a jménu usnadněnu svou pekelnou práci…

 2. Pan Contras píše:

  To není česká diplomacie.

  Trautenberg je služebník Říše a nositel Ceny Emanuela Moravce: http://www.narmyslenka.cz/view.php?nazevclanku=vyhlaseni-ceny-emanuela-moravce&cisloclanku=2012010004

  • Paul Max píše:

   Plačete na špatném hrobě. K moci si jej pustili sami pohrobci pánů Masaryků a Benešů – udatní Čechové, proto mu byl vrácen i majetek v Čechách.
   Naproti tomu hlubocko-krumlovská větev, jejíž hlavní představitel byl pro svůj protihitlerovský postoj v koncentráku, je dosud bez majetku a moci. Co udatní Čechové chtěli, to mají.

   • ploci píše:

    Přesně tak. Škoda jen, že to vidí jeden z tisíce…

 3. Řezníček z Brna píše:

  Pan kníže už prostě zahájil prezidentskou kampaň. Pro většinu společnosti a hlavně mladé lidi je trojice ruských pankerek sympatická tak pan kníže se podle toho chová a sbírá politické body.Co si ve skutečnosti o těch děvčatech myslí to ví jen Bůh a on, ale v tuto chvíli se prostě chová jako typický politik. Morálka a zásady stranou, dobré je to, co může přitáhnout voliče. Stejně mu to podle mne nepomůže, prezidentem nebude.

  • Pan Contras píše:

   O tom, kdo bude prezidentem, nerozhodují voliči.

   • vojta píše:

    A kdo teda? Mezinárodní židovstvo, spolu se zednářsko-iluminátsko-satanistickou lobby ? Jsem ochotný připustit, že velký vliv na to kdo bude prezidentem budou mít média, ale stejně nakonec rozhodnou voliči tím, že svůj hlas dají tomu kterému kandidátovi.

   • Teofil píše:

    ti voliči, kteří se nechají namasírovat médii a půjdou k volbám a budou si myslet že tím přispěli k demokracii u nás

   • Paul Max píše:

    O tom, kdo bude przidentem, rozhoduje pan Contras svým volebním lístkem v čele s československou masarykovskou „Mafií“, spolu s V.Klausem, D.Dukou a jinými dmokraty.

   • Hamish píše:

    Samozřejmě že média!
    Voliči vloží do uren hlas tomu, koho jim média určí.
    A kdo stojí za médii?

   • Pan Contras píše:

    Pan Contras nevolí. Ale jejich Hauptmanna ráčil navrhnout na udělení Ceny Emanuela Moravce.

   • vojta píše:

    Nepochybně jejich vlastníci /a netvrdím, že mezi nimi nejsou židé/, kteří jistě mají své zájmy, ale o čem pochybuji je to, že by tyto jejich zájmy obsahovaly (alespoň u valné většiny z nich), to co jim jejich kritici vyčítají.

   • Pan Contras píše:

    Pokud je mi známo, oficiální media jsou z velké části vlastněna němci.

   • vojta píše:

    No to bych netvrdil, pokud se podíváte tak MF a Lidovky ano, Hospodářky, Právo, Nova, Prima ne.

   • vojta píše:

    Ještě jednu věc, rád bych se omluvil za moji poněkud otřesnou větnou stavbu, mám pár dní před zkouškou a díky tomu jsem rád, že to co vyplodím má, alespoň jakš-takš hlavu a patu.

   • Pan Contras píše:

    Vojtovi:

    Jsou na světě 2 ideologie, které mají jedno společné:
    odsuzují jakékoliv vlastenectví u jiných, aby o to více prosazovali svůj nacionalismus. Je to němectví a sionismus.

   • Amip píše:

    —Pokud je mi známo, oficiální media jsou z velké části vlastněna němci.— Napsal jste to správně s malým n. O etnické Němce se rozhodně nejedná.

   • Ondřej Kolář píše:

    Židé…. Samí Židé. No a? Ježíš a apoštolové, to snad byli taky Židé.

   • Lothar píše:

    Víte,jsou židé a Židé,ne každý žid je Žid a naopak,tady když se mluví o židech,není tím míněn každý žid pro původ bez ohledu na názor,víru a život,je tím spíše myšleno v kontextu organizované,mezinárodní židovstvo a jeho politika a náboženství.

   • Petra Bézová píše:

    Jestli to Ondřeji Koláři, nebude tím, že každý z nás má s největší pravděpodobností ve svých předcích taky nějakého Žida, a nějak se s tím neumíme vyrovnat. Ono totiž jejich volání – Krev jeho na nás a naše děti- stále ještě zní dějinami, i když to papež zlehčuje. Škoda že se už Církev nemodlí za jejich spásu v tomto čase.

   • Lothar píše:

    Nemyslím si že by každý z nás měl po předcích v krvi nějakého žida,spíše jde o pár jedinců a defakto je mi to celkem fuk jestli mám pokrevně nějakého žida v krvi či ne,to mě opravdu netrápí,natož abych se s tím nedokázal vyrovnat.S tou druhou částí Vašeho příspěvku o ukřižování Pána Ježíše židovstvem,kletbou před Pilátem nad sebou vynesenou a modlitbou za jejich zavržené a clonou zastíněné,věrolomné srdce aby poznala spásu souhlasím.

   • Petra Bézová píše:

    To víte Lothare, beru to podle sebe.Vím, že když se modlím za židovský národ, vzbuzuje to ve mě lítost nad vlastními hříchy. Mám dojem, že pokud se Církev nevrátí k té modlitbě za Židy, nebude mít sílu se odvrátit od svých chyb a hříchů. Nevím, kde se stala chyba a kdo toto dopustil, že se změnila i zásvětná modlitba k Nejsv. Srdci.

   • Lothar píše:

    Třeba zrovna židy tato modlitba uráží,oni přece nejsou žádní věrolomní,s clonou zastíněným srdcem,oni jsou přece dokonalí,ublíženečtí chudáčci,které z nějakých iracionálních příčin celý svět fackoval a nenáviděl. :) Sami sebe se vnímají jako „vyvolený“ národ a bohužel je tak v tomto bludu vnímá už i dost „novokatolíků“ a protestantů ještě víc.Ale jinak je krásné a opravdu u vás oceňuji,že se dokážete oprostit od svého původu a myslet racionálně,aspoň v tomto a to myslím upřímně.

 4. Lothar píše:

  Jistě,to je ta slavná mediokracie…Jsou kandidáti,které jsou médii natolik favorizováni a jiní,kterých si média vůbec nevšímají,neb nejdou s proudem,takže je lidé ani neznají a jejich názory vůbec,takže volí vždy ty prvé…Dá se ještě vůbec mluvit o demokracii nebo idolatrii „vyvolených“?

  • :) píše:

   Vždyť je to úplně logické. Naprostou většinu lidí nějaká vláda absolutně nezajímá, tak proč by to po nich měl někdo chtít? Proč by měli sledovat politiku a koukat, kdo co říká – mají snad na to všichni voliči vůbec vzdělání, aby něco takového mohli posoudit? Mají na to inteligenci, čas? Nemají, takže se z toho stává souboj o to, kdo dokáže tyhle neuvědomělé lépe zmanipulovat – o tom je celý náš volební systém.

 5. Řezníček z Brna píše:

  Vážený pane Lothare,
  Obávám se, že v našem případě spíše jak o demokracii se dá mluvit o ochlokracii.

 6. cinicius píše:

  Vyšlo i na stránkách autorova blogu, kde lze článek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/285447/Pokrytectvi-ministra-Schwarzenberga.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: