Rozhlédnutí 2012/09/30

Anděl strážný

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, které je i tentokráte poněkud osekané. Je osmnáctá neděle po Svatém Duchu a v pondělí k nám přichází říjen, měsíc růžence. Na nadcházející týden připadají svátky a památky svatých andělů strážných (2), sv. Terezie z Lisieux (3) a sv. Františka z Assisi (4). Příští týden otevře slavnost Panny Marie, Královny posvátného růžence (7).

Z akcí připomínám především pro-life pochod Odvahu k životu (3), růžencovou slavnost v Brně-Černovicích (6-7) a tradičně katolickou pouť v Plzni (7).

Ve věci pronásledování křesťanů doporučuji vašim modlitbám všechny pronásledovatele křesťanů. Modlete se za ty nebožáky, nechť nahlédnou špatnosti svých činů a obrátí se k Pánu.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Příznivci Pussy Riot plánují na pondělí 1. října další znesvěcení svatovítské katedrály. Více ZDE.

 

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

30. září, neděle – je osmnáctá neděle po Svatém Duchu. Církev si připomíná sv. Jeronýma ze Stridonu (+ 420), učitele Církve.

1. říjen, pondělí – Církev si připomíná sv. Remigia z Remeše, biskupa a apoštola Franků.

2. říjen, úterý – Církev slaví svátek svatých andělů strážných. Před 70 lety zemřela bl. Marie Antonína Kratochvílová (1881-1942), slezská řeholnice a mučednice.

3. říjen, středa – tradiční katolíci si připomínají památku sv. Terezie z Lisieux. Další dějství pražské odnože pro-life pochodu Odvahu k životu. Pozvánka ZDE.

4. říjen, čtvrtek – Církev slaví památku sv. Františka z Assisi (1182-1226). Před 430 lety zemřela sv. Terezie od Ježíše. Před 120 lety se narodil Engelbert Dollfuß (1892-1934), rakouský katolický politik. Před 90 lety se narodila sv. Gianna Beretta Molla (1922-1962), patronka hnutí pro-life. Před 15 lety zemřel Romano Amerio (1905-1997), švýcarský katolický teolog.

5. říjen, pátek – Církev si připomíná sv. Placida a jeho druhy, mučedníky.

6. říjen, sobota – Církev si připomíná sv. Bruna Kartuziána. Začne dvoudenní růžencová slavnost FSSPX v Brně-Černovicích. V sobotu v 15:00 přednáška, 17:30 nešpory a celonoční adorace. Více informací ZDE.

7. říjen, neděle – je neděle a svátek Panny Marie, Královny posvátného růžence. Ruský prezident Putin slaví 60. narozeniny. Nedělní mší sv. v 10:00 bude zakončena růžencová slavnost FSSPX v Brně-Černovicích. Více informací ZDE. V Plzni v dominikánské farnosti proběhne slavná asistovaná poutní mše sv. v kostele Panny Marie Růžencové. Celebrantem bude P. Jan Gerndt, kanovník svatovítské kapituly, asistovat mu bude P. Antonín Damián Nohejl, III. O. P. Začátek v 15:00. Více informací ZDE.

Zajímavé odkazy

Řadu dalších odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Česky:

Msgr. Lefebvre – biskup v bouři (KIT Ecclesia)

Pozvánka do Školy svatého Josefa (IsJ)

Sestry těhotné duchem koncilu (IsJ)

Svatý Michael Archanděl (IsJ)

Svěcení žen (LO)

Slovensky:

Čo nefunguje vo Vatikánskej tlačovej kancelárii? (Postoy.sk)

Ignác Pospíšil

6 Responses to Rozhlédnutí 2012/09/30

 1. Lothar píše:

  K té provokaci na podporu Pussy Riot,doufám,že někteří lépe stavění a trošku pouličního boje schopní katolíci se tam přijdou podívat. :)

 2. cinicius píše:

  Ještě jedna věc: První pochod pro život v Prostějově: http://prolife.cz/?a=70&b=3&id=2041

 3. :) píše:

  V pátek 5. října od 17:00 poprvé tradiční Mše sv. a pobožnost k Srdci Páně u sv. Gabriela v Praze. Pak sobota 9:00 a neděle 17:00.

 4. MichalD píše:

  Rád bych upozornil (omlouvám se, že tak na poslední chvíli), že došlo ke změně v pravidla, podle kterého jsou slouženy mše sv. všech časů v Brně u sv. Michala: nadále to již nebude každou 2. a 4. neděli v měsíci, ale jednou za 14 dní, tedy mše sv. bude už tuto neděli v 15:00.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: