Jsou Češi opravdu tak hloupí?

Středočeská ČSSD, která se potácí pod nákladem skandálů spojených s uvězněným Davidem Rathem a jeho kamarilou, se rozhodla přitvrdit a nasbírat ještě nějaké body u voličů na tématu majetkového narovnání s církvemi. I vytiskla tedy další plakát (i s komentářem ZDE) ve stylu nacistické a komunistické propagandy. Ještě primitivnější, ubožejší a prolhanější, než ty předchozí. Co k tomu dodat?

Nová díla středočeské socdemácké propagandy jsou natolik ubohá, že manažer celostátní kampaně strany raději rychle ujistil média, že jde o lokální středočeskou kampaň, kterou strana rozhodně nehodlá používat v jiných částech republiky. Považuje celostátní vedení ČSSD obyvatele ČR za poněkud inteligentnější, než se zdají očím středočeských (a)sociálů? Nebo si jen myslí, že v jiných částech republiky by to nebylo bráno jako téma?

Český národ má mezi svými povahovými specialitami jednu, na niž rozhodně nemůže být hrdý. Masovou a iracionální nenávist k institucionalizovanému náboženství, zejména pak křesťanství a speciálně ke Katolické církvi. Je fascinující a děsivé, jak se i jinak inteligentní a vysokoškolsky vzdělaní lidé v jediném okamžiku dokáží změnit v blábolící šílence, chrlící z úst mezi stříkanci pěny hlouposti a sprostoty, jaké by nevymyslel ani poručík Troník. Případně by se za ně alespoň styděl…

Bude zajímavé sledovat, jak bude tento mimořádně hloupý a prolhaný plakát přijat českou veřejností. Myslím, že i  malé dítě dokáže rozlišit pár budov uvnitř areálu Hradu a Hrad. A vzít na vědomí, že Katolická církev těchto pár budov vlastnila a spravovala desítky let bez nejmenších problémů a nikam je neodnesla ani nikomu neprodala.

Středočeští oranžoví komunisté touto kampaní dokázali v ubohosti a nestoudnosti trumfnout i komunisty rudé, což je opravdu výkon, protože demonstrace komunistů proti navrácení nemocnice řeholnicím se trumfuje těžko. Nu, zapamatujme si to. A nezapomeňte na tuto kampaň upozornit ty, co se nazývají křesťany a přesto oranžové komunisty volí.

Ignác Pospíšil

32 Responses to Jsou Češi opravdu tak hloupí?

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově blogu, kd lze článek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/291806/Jsou-Cesi-opravdu-tak-hloupi.html

 2. Paul Max píše:

  Ignáci, pražský hrad byl ukraden panovníkovi a obsazen revoluční republikánskou lůzou. Že byla ukradena i katedrála a další sakrální objekty na Hradčanech je jen dokladem toho, jaká republika de facto byla a je. Nástupci bolševických a republikánských zlodějů se dnes těžko smiřují s tím, že by se snad mohlo něco vrátit, proto takový řev. Od zlodějů bych nic jiného ani nečekal.

 3. Teofil píše:

  ještě hloupější než si myslíme a nejenom Češi, za kus ohlodané kosti by šli i do pekla, Fatimské proroctví se naplnila, bludy Ruska, potažmo bludy které byly do Ruska infiltrovány, vládnou světem. Co chcete po národu jehož Pastýři kteří trpěli v nacistických koncentrácích, nedokázali odporovat bludům na II,VK .a nechali se vést mamonem zdánlivého míru, výměnou za jim svěřené duše. A toto trpké ovoce teď budeme všichni jíst, protože jiné se zatím neurodilo

 4. Paul Max píše:

  Krom zmíněných restitucí jsem zvědav, jak se někteří „klausovci“ poperou s nyní zveřejněnou Klausovou podporou soudruha Zemana na post prezidenta. Zemanovci – dle volebních letáků požadují o církevních restitucích uspořádat referendum.
  Stále platí jedno staré Klausovo předvolební heslo z dob opoziční smlouvy: „Doleva, nebo s Klausem“!…

  http://www.novinky.cz/domaci/280725-klaus-podporil-milose-zemana-na-hrad.html

 5. pan Contras píše:

  Český národ má mezi svými povahovými specialitami jednu, na niž rozhodně nemůže být hrdý. Masovou a iracionální nenávist k institucionalizovanému náboženství, zejména pak křesťanství a speciálně ke Katolické církvi.

  To je žel Bohu pravda. Kdo za to může?

  Můžou za to všichni ti, kteří ztotožňují katolicismus s tzv. německým křesťanstvím a zneužívají Církev k prosazování Německé hegemonie v Evropě a ano, může za to mizerná politika většiny Habsburgů a Lothringenů, kteří nebyli schopni tyto tendence zastavit. Ten, kdo chtěl zkrotit Maďary třeba i násilím a na fusekláče by mohlo dojít taky, byl zlikvidván v Sarajevu a ještě Adolf mu nemohl zapomenout, že to by „čechizátor“.

  • Paul Max píše:

   Snad proto jej hrdinní češi „nefusekláči“ (jak píšete) okradli – resp. okradli tři sirotky po něm. Vzít si nesměli ani obrázky které malovali rodičům, ani fotku, prostě nic. Nic nepomohly ani protesty nepřátelských mocností – republikánští češi chtěli krást za každou cenu – Habsburk – Nehabsburk. Nic nepomohlo fuehrerovo hodnocení: největšího čechizátora a slavizátora monarchie. Pane Contras, tímto se češi zcela přiblížili právě Hitlerovi. Pláčete proto na špatném hrobě.

   • Pan Contras píše:

    Nikoliv. Nepláču. Mně se to taky nelíbí a vím, že i mezi těmi, kdo byli po roce 1918 postiženi, byli i nevinní z řad germánstva, kteří to odnesli za jiné.

    Tak už to v dějinách chodí. Proč hovadskou více méně protičeskou politiku Habsburků odnesli oni sirotci a bl. Karel, či proč usekli hlavu celkem dobrém člověku Ludvíku XVI. a prozřetelnost metlou nepostihla ty předky, kteří Francii dostali tam kam dostali (odmítnutí zasvěcení v roce 1689), to věru nevím. Bude třeba se zeptat nahoře.

    Ale je vidět v dějinách, že Bůh nějakým způsobem praktikuje kolektivní odpovědnost ze ne kolektivní vinu. I proto padala spojenecké (a dodám zločinné) bomby i na hlavy Německých nenacistů.

   • Petra Bézová píše:

    Contrasi, jestli je to tak jak říkáte v posledním odstavci, tak je možné, že i na nás bude Bůh praktikovat kolektivní zodpovědnost za svou Církev. Sice jsme ten stav nezavinili, ale jsme ho účastni. Proto asi vyzývala sestra Lucie k pokání za Církev. Já to teoreticky vím, že to tak je, ale nejsem schopna se přinutit v té věci něco dělat, činit opravdu pokání za svého biskupa. Nic jiného než modlitbu nesvedu. Možná příklad nebo rada jiných by mi pomohla.

   • Pan Contras píše:

    Na to jsem samozřejmě myslel při psaní příspěvku.

   • Pan Contras píše:

    Navíc už současný stav Církve (včetně salonků) je trestem a větším než válka pronásledování.

   • Teofil píše:

    Já nejsem proti ničemu. Mně pouze vyhovuje, že se v salonku topí a po mši si můžu koupit kafe, páč vstávám v 5 hod.
    http://crux.lightbb.com/t1129p60-nova-mista-mse-svate-v-er

   • berndt píše:

    Co se vám nelíbí na saloncích?

   • Hamish píše:

    Že by to, že nejsou kostely?

   • Paul Max píše:

    Navíc už současný stav Církve (včetně salonků) je trestem a větším než válka pronásledování.

    …rozhodně bych to takto neviděl. Až vám podříznou mochamedáni děti a znásilní manželku, ještě rád zavzpomínáte na teplo a pohodu v salonku. Zní to možná tvrdě, ale srovnávat krutost války s pohodou salonků mi nepřijde adekvátní. Nevíte co píšete.

   • Pan Contras píše:

    Jsou větší zla než ztráta fyzického života.

   • Petra Bézová píše:

    Souhlasím s Contrasem. Ačkoliv miluji svoje děti, vždy jsem obdivovala morální sílu matky sedmi synů v Písmu, která je povzbuzovala k víře, pro níž obětovali své životy. Víra v Boha je největší hodnotou života a stojí za to pro ni umřít. Ovšem nevím, zda bych toho byla schopna, sama ze sebe určitě ne. Taky myslím, že při pronásledování víra roste, ale dnes jsme víru vyměnili za dialog s jinými náboženstvími a u nich hledáme Pravdu, která se nám příliš vydala do rukou a čeká na naše obrácení.

   • Pan Contras píše:

    A jak to s potomky Makkabejských dopadlo si můžeme přečíst v Evangeliu …

   • Paul Max píše:

    Pokud slouží katol.kněz mši sv. v salonku pro objektivní nouzi, jak toto může být nazíráno jako větší zlo než válka? Vysvětlete to prosím.
    Předpokládám,že ve válce byste neměl ani salonek, ani mši sv., natož pak naději na vlastní život či život a pokoj Vašich blízkých.

   • Pan Contras píše:

    Snad ještě si dovolím citovat přímo z článku:

    Je smutné, že mezi kněžími, a i mezi kněžími pohlavně bezúhonnými, lze nalézti tak „čistě vyvinuté“ smutné příklady přímo abnormálních sklonů a náchylnosti k labužnictví, k ješitnosti, panovačnosti, k lenosti a především k oné pověstné hnusné kněžské lakotě a hrabivosti „Staří mládenci“ se všemi odpornými stránkami staromládeneckého egoismu, zakrnění, špatného humoru, s onou duševní zkamenělostí, s malicherným mamonářstvím …ale nikoliv kněží, jak Církev svatá si přeje míti, jak jí slouží ke cti, jak by se dalo očekávati po životě tak bohatém nejen na oběti, ale i na příležitosti všeho dobrého, vznešeného, nebeského. Zachovali celibát, ale k vyšší ideji, k jeho vlastnímu cíli se nepovznesli. Nevzdělali svým celibátem vinici Páně, na niž je postavila Církev, ale jen ji zpustošili.“( Beran J., Kněžský celibát, Praha, 1941, str. 65.)

   • Paul Max píše:

    Velmi pěkný článek, velmi pěkná citace. Jen mi nějak nedochází souvislost se salonkem. Máte snad nějaké špatné osobní zkušenosti?

   • Paul Max píše:

    Pane Contras, když už něco nakousnete, tak mluvte! Zajímá mne to. Nebo Vám už došel inkoust? Jak říkám, odkaz velmi zajímavý, ale nechápu souvislost se salonkem.

   • Pan Contras píše:

    Už vše bylo řečeno. Je myslím zbytečné se opakovat.

 6. Václav píše:

  Obávám se že i tady tak trochu hrozí to že by papírová munice mohla mít ještě děsivější a destruktivnější účinek než ta kuličková. Pokud uvěříme tomu že má náš národ v sobě pevně zakódovanou nenávist k Církvi, nebo že jsme jeden z nejateističtějších národů na světě. To všechno je především propaganda, která nám má vzít radost z Boha a ze života, vyvolat v nás nenávist a nechuť vůči bližním. Za sebe mohu říct že mne překvapuje jak malou má ta kampaň okolo restitucí účinnost na veřejné mínění. Přitom neznám nikoho kdo by měl předtím rád křesťanství a teď nějak výrazně změnil názor. Občas třeba překvapí i nevěřící lidé kteří na Církev běžně nadávají a baví se tím. Když jim pak někdo předhodí fotomontáž papeže v promočeném (od slova močit) oděvu tak najednou řeknou že je to hnusárna a ubohost vůči starému člověku.
  Z ČSSD sice opravdu nejsem nijak nadšený ale když si tak vzpomenu kolik až zvrhlé špíny a urážek museli léta poslouchat od lidí kteří o sobě tvrdili jak jsou tradiční a pravicoví a někdy se dokonce hlásili k jakýmsi křesťanským kořenům, zatímco my jsme zbaběle nebo škodolibě mlčeli, nebo si ty vtipy o Paroubkovi vyprávěli také……..ještě jednu věc musím ČSSD přičíst k dobru. Obvykle neříkají že by měla část lidstva pochcípat, nebo že bychom je dokonce měli pobít aby na nás zbyla voda, ropa a jídlo. Ani že se má každý starat jen o sebe a ostatní ať pomřou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: