Bůh a pětidenní předpověď

„Počkej chvíli, právě sleduje svoji nejoblíbenější komedii…“

A aby v tom bylo i poučení, tak malé vysvětlení: Tento „křesťansko-meteorologický“ vtip poměrně zdařile poukazuje na to, že přesnost předpovědi počasí velice rychle klesá v čase. Dostatečnou spolehlivost vykazují s přimhouřením oka ještě tak ty předpovědi třídenní, pětidenní se (i přes jejich běžnou prezentaci v médiích) už nedají brát moc vážně.

9 Responses to Bůh a pětidenní předpověď

 1. Artbucktown píše:

  Buh musi byt herec, jinak to nevidim.

 2. Václav píše:

  Počasí je v posledních letech opravdu dost nevyzpytatelné, na každém kousku země jiné a rychle se střídá během jediného dne. Možná to nějakým způsobem souvisí s naším vztahem k Bohu, člověku a k Církvi, stejně jako veškerá příroda a dílo lidských rukou okolo nás. Stačí když porovnáme obrázky naší země doby baroka a 19. století s dnešní realitou. V barokní době jsme byli nejkrásnější zemí na světě která chválila Boha každým svým detailem. Dodneška už zdálky poznáme místa kde stály nebo stojí poutní kostely a kláštery a kde žily zbožné šlechtické rody. Je to vidět na všem, i chalupy si tam lidé stavěli hezčí. Zkoušejme jich alespoň pár obnovit, těch detailů. Neminout kostel, hřbitov, památník padlým nebo kříž bez chvály, pozdravu a modlitby. Občas i přiložit ruku k dílu. Třeba jen sebrat papírek, nebo vyhodit uschlou kytku a natrhat čerstvou. Třeba pak bude ta pára stoupající v rámci koloběhu vody taková čistší a pravidelnější.
  Jinak musím konstatovat že jsem tak trochu překvapen. Vždycky jsem měl jistou zálibu v nejrůznějších církevních vtipech, někdy i zemitých a drsných. Třeba jak přijde mladá a krásná řeholnice do baru kde se scházejí řidiči kamionů, vyšplhá neobratně na stoličku a začne pít jednoho panáka za druhým. Strnulým drsňákům kteří jí mlčky a vyjeveně pozorují po páté sklenici vysvětlí že není tak hříšná jak si oni myslí, že to dělá jako oběť z dobroty srdce a lásky k bližnímu. Že si dá ještě dva a pak je poprosí ať za ní zaplatí útratu a odnesou jí na fortnu. Matka představená prý trpí ukrutnou zácpou a až jí uvidí……….Pak jsem se nakazil od tradičních katolíků a začal přemýšlet o tom jak moc mám pokoušet Pánaboha. A teď tady najdu tohle. Co s tím vším provedeme a jak se k tomu postavíme ?

  • cinicius píše:

   Mám pocit, že úroveň těch dvou vtipů je značně rozdílná. Že by to bylo v tom?

   • Václav píše:

    Schválně jsem vybral jeden z těch drsnějších, i když i ten mi připadá spíš absurdní než neuctivý. Existuje i spousta jiných, které se ve zdánlivé nevinnosti soustředí třeba na rozdíly mezi řeholemi, i když i tam by se dal možná najít nějaký skrytý podtón nebo jablko sváru. Stejně jako na tom obrázku, i ten se dá vnímat kontroverzně. Spíš uvažuji o principu a o tom jak se k takovým věcem postavit celkově. Co by nám k tomu asi řekl nějaký sodomity oceněný bigotní prelát. Jestli by nás všechny vytahal za uši, nebo by se tomu zasmál.

   • Hamish píše:

    Václave, tomu říkám Eintopf!
    Zmazat tak krásně dohromady kardinála ze Skotska, vtipy a tradiční katolíky to jen tak někdo neumí.

   • :) píše:

    Možná bude, Václave, ten rozdíl v tom, že vtip zde na stránce si tropí žerty z předpovědí počasí, potažmo meteorologů a nikoliv z Pána Boha či svatých věcí…

   • Michal píše:

    Dobré náboženské vtipy si dělají legraci z nějak ujetého chápání Boha, nikoli z Boha samotného; třeba část židovských anekdot.

 3. Radek píše:

  Tak nějak to bude. Připomíná mi to ten otřepaný:
  Má Pán Bůh smysl pro humor? Má, a nejčastěji se to projevuje tím, že nám plní naše přání…

 4. Michal píše:

  S předpovědí hurikánu Sandy přišli meteorologové 5 dní předem, když už měli dostatečnou jistotu; ale je to spíš ojedinělé.
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=18080

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: