Kdo je to: Uzavření soutěže.

V desátém kole zaslali odpovědi čtyři čtenáři. Nejúspěšnější byl ve svých odpovědích pan Štěpánek, který získal absolutní počet bodů (10) a s ním i vítězství v celé soutěži se ziskem 16 bodů. Další nejúspěšnější hráči v pořadí jsou pan Pavel Kučera s 11 body a Daniel Zouhar a Benedikt Vácha s 6 body… Věcné ceny v podobě katolické literatury se pokusím odeslat ještě před Vánoci.

Ještě pro pořádek správné odpovědi:

10 a) Msgre. Antonín Cyril Stojan, 10. arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, na Moravě nazývaný „Tatíček Stojan“. Budovatel katolické charitativní sítě a katolického spolkového života v moravské církevní provincii a velký opečovávatel Hostýna a Velehradu.

10 b) Na obraze vidíme poslední chvíle sv. Telemacha (v mnišském oděvu). Odvážný mnich byl zavražděn, když během her vnikl do arény a pokoušel se zastavit gladiátorské zápasy. Jeho osud byl poslední kapkou, která vedla císaře Honoria k zákazu těchto her.

10 c) Blahoslavený Clemens August kardinál hrabě von Galen, biskup Münsteru v letech 1933–1946. Byl jedním z nejhlasitějších odpůrců Adolfa Hitlera, jeho odvážná protinacistická kázání mu vynesla přezdívku „Lev z Münsteru“. Jeho kázání proti nacistickým euthanasijním programům vyvolala v Německu takové pozdvižení, že nacisté je raději omezili a před obyvatelstvem předstírali jejich ukončení. Je jedním ze vzorů hnutí pro-life.

10 d) Cisterciácké opatství Vyšší Brod (resp. vyšebrodský klášter). Jediné místo v českobudějovické diecézi, kde je každodenně sloužena tridentská mše.

10 e) Významné poutní místo Svatý Kopeček u Olomouce, na kterém se nachází na fotografii jasně viditelný premonstrátský klášter s bazilikou Navštívení Panny Marie. Mimo jiné se zde každoročně koná pro-life Pouť modliteb za nejmenší (dříve známá jako pouť kruciáty).

Ignác Pospíšil

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: