KDU-ČSL má další strašnou ostudu

Tomio Okamura

KDU-ČSL si v krátké době trhla skrze svůj rozšířený senátní klub další obrovskou ostudu. Poté, co “Klub pro obnovu demokracie – KDU a nezávislí” za tvrdých mediálních útoků na své bývalé kolegy opustila exsoudkyně Wagnerová (zvolená za zelené), neboť neunesla, že nominoval na místopředsedu Senátu Jiřího Čunka a ne ji (mimochodem Čunek asi místopředsedou nebude, neboť sociální demokraté porušili dohody a nevolili ho, aby se mu pomstili za to, jak jim zatápí ve Zlínském kraji), tak se vyznamenal další člen tohoto klubu…

Senátor Okamura, jehož přítomnost v klubu byla jako pěst na oko už pro jeho propotratové a proeuthanasijní postoje, předvedl neuvěřitelnou věc, když na svém blogu zveřejnil regulérní chvalozpěv na komunismus, který podle něj patří k těm nejdemokratičtějším systémům na světě. Všimli jste si, jaký zajímavý výklad jména klubu z toho vychází? Co je ještě drsnější, Okamura zahájil svůj boj o hlasy komunistů v prezidentské volbě přesně v okamžiku, kdy lidovečtí politici i obě mládežnické organizace strany (MKD i ML) svorně protestují proti vstupu komunistů do „krajských vlád“ a především proti tomu, že se někde komunisté ujímají i vedení „školských resortů“. Tomu se říká kolegialita.

Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči a nedemonstrovalo to dlouhodobě zoufale nízký standard lidovecké personální politiky a koaličních nápadů. V době, kdy mohli lidovci poukazovat na to, že se jejich ELS podařilo zamezit opakování kauzy Buttiglione a Borg je na cestě do Evropské komise (byť cena za tento úspěch byla možná až příliš velká), tak musí místo toho čelit rozhořčeným protestům a vystoupením svých straníků a voličů, kteří oprávněně nemohou uvěřit, co za zjevy jsou lidovci schopni přibrat k vytvoření klubu, a ptají se, jaké z tohoto vyvodí KDU-ČSL důsledky.

Kdo chce tam, pomozme mu tam.

Ignác Pospíšil

33 Responses to KDU-ČSL má další strašnou ostudu

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na stránkách autorova blogu, kde lze příspěvek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/305053/KDU-CSL-ma-dalsi-strasnou-ostudu.html

 2. Jan Zasadil píše:

  Jako místopředseda Mladých lidovců bych se rád vymezil vůči tomuto zneužití jména Mladých lidovců členem MKD, Ignácem Pospíšilem na jeho soukromém blogu, který nazval Duše a hvězdy. Žádám Ignáce Pospíšila, aby podobného zneužívání jména ML ke své již tradiční štvavé kampani proti KDU-ČSL zdržel. Mladí lidovci jsou účastni debaty uvnitř KDU-ČSL, kde pro svou konstruktivní kritiku mají prostor. Odmítáme být zatahováni do kampaně proti straně, jejíž mládežnickou organizací jme. Počínání Ignáce Pospíšila jako člena MKD, organizace, kterou označuje za „mládežnickou organizaci strany“ KDU-ČSL, považuji vůči KDU-ČSL ještě méně kolegiální, než počínání senátora Okamury vůči lidoveckým senátorům.

  Jan Zasadil

  • cinicius píše:

   :-) Pan Zasadil nemůže popřít, že Okamura napsal svoji obhajobu komunismu v okamžiku, kdy ML, MKD i KDU-ČSL naopak bojují proti vládě komunistů nad krajským školstvím. Tato okolnost pouze podtrhuje Okamurovu nekolegialitu a podlost a pokud nám zde nechce tvrdit, že ML (a potažmo KDU-ČSL) se proti komunistům staví jen naoko a z populismu (což snad ne), tak jeho připomínky absolutně postrádají jakoukoliv logiku a smysl.

   Chápu, že jako klasický lidovec pan Zasadil není schopen reflektovat fakt, že se jeho strana mýlí a dělá vážné chyby, dalo by se dokonce říci, že v oblastech personální politiky a vytváření koalic chyby evidentně systematické. Každopádně nevidím důvod, proč na jeho iracionální námitku brát zřetel. Koneckonců, až vystřízliví ze vzteku nad tím, že si KDU-ČSL řízla další kolosální ostudu, která byla zbytečná, protože se dala předem očekávat, možná mu dojde, že s článkem nemůže než souhlasit.

   • Jan Zasadil píše:

    Nesouhlasím s tím, aby člen mládežnické organizace formálně náležící ke KDU-ČSL (MKD) vedl proti této straně vytrvalou kampaň a ze své schizofrenní pozice pro tyto účely stavěl MKD na roveň Mladé lidovce. Mladí lidovci jsou v mnohem užším spojení s KDU-ČSL a snaží být křesťansko-demokratické politice vnitřním přínosem, na rozdíl od Ignáce Pospíšila a jemu podobných členů MKD, kteří se prohlašují za členy mládežnické organizace KDU-ČSL a jedním dechem ji neustále veřejně odsuzují. Kdyby MKD bylo co k čemu, jste již vyloučen pro stejnou nekolegialitu vůči partnerovi, jakou ve článku kritizujete u Okamury.

   • cinicius píše:

    Nesouhlaste si s čím chcete. Mám právo kritizovat chyby KDU-ČSL a její opakované zrazování křesťanských zásad a ideálů. Řekl jsem to již mnohokrát a znovu to opakuji: jsem v MKD kvůli křesťanské politice, ne kvůli KDU-ČSL. Nepochybuji, že Mladí lidovci jsou mnohem úžeji spojeni s KDU-ČSL a je možné, že časem i svojí totální servilitou a neschopností připustit, že i KDU-ČSL si občas zaslouží kritiku, vytlačí MKD z pozice hlavní mládežnické organizace KDU-ČSL. V mých očích to důvěryhodnost KDU-ČSL ještě sníží a řekl bych, že nebudu sám.

   • Petr Gabriel st. píše:

    Pane Pospíšile, to ale evidemtně nikdo nepopírá a není v tom problém. Problém je v tom, že vám naprosto uníká, lépe řečeno se tváříte, že vám uniká, že pan (spíše soudruh) Okamura nemá s KDU-ČSL zhola nic společného a KDU-ČSL nenese za jeho nechytré články naprosto žádnou odpovědnost.

   • cinicius píše:

    Je členem klubu, který KDU-ČSL dobrovolně vytvořila, aniž by to potřebovala (má tři vlastní senátory a dva další, co byli zvoleni v jejích barvách a přislíbili být v jejím klubu, takže nikoho dalšího nepotřebovala, pro velký klub se rozhodla dobrovolně). Jinými slovy Okamura je člověk, kterému KDU-ČSL zajišťuje výhody poslaneckéhéo klubu a s nímž v jednom klubu zasedá… Pokud Vám to nepřipadá jako ostuda a problém, tak jste si stranu vybral nejspíš správně…

  • jjstodola píše:

   Pane Zazadile, Duše a hvězdy nejsou soukromým blogem, ale časopisem, který má redakci a je evidován jako oficiální elektronický časopis s vlastním ISSN (Mezinárodní standardní číslo seriálu).

  • ploci píše:

   Dívám se na stránky MKD a žádný Zasadil tam mezi předsednictvem není uveden. Podle míry demagogie bych to viděl spíš na mladé soudruhy, což?

 3. Václav píše:

  Doufám že většina z nás lidoveckých voličů se se svou stranou zcela ztotožňuje, asi tak jako se svojí rodinou a nemusí nám nic vysvětlovat. Pokud se účelově spojí s nějakým neřádem tak to bereme tak že se nám podařilo proniknout až do nepřátelského tábora a posolit to co nebylo slané. Jinak za to sdělení Vám děkuji, nevěděl jsem že jsme tak dobří na evropské frontě. Nevím ani čím jsme za to zaplatili. O politiku se obecně moc nezajímám. Na to si volím své lidovce.

  • MichalD píše:

   Když se o politiku nezajímáte, tak proč si volíte zrovna své lidovce? Já jsem znal spoustu velmi hodných lidí, kteří vedli úplně stejné řeči a klidně si takto chodili volit „svoje komunisty“. Nepochybuji o tom, že moji prarodiče podobně znali spoustu také slušných lidí, kteří si zase volili svoje nacisty. Většina z nich se o to také „moc“ nezajímala a „jen“ se se svou stranou zcela ztotožňovala, asi tak jako se svojí rodinou …

   • Václav píše:

    Protože je mám rád a protože jim věřím. Takové věci se těžko vysvětlují, zdůvodňují a definují. V čemž mne utvrzují i dnešní komunisti, neonacisti a otevření nepřátelé křesťanství. Ti všichni si cení lidovce natolik že je nemohou ani cítit a snaží se jim všemožně škodit. Paradoxně i tím že o nich tvrdí že jsou ještě horší než nacisti a komunisti, nebo že na ně mají nějaké vazby.
    Na to aby člověk věřil svému advokátovi také nemusí být znalcem práva a navštěvovat každé soudní přelíčení.

   • ploci píše:

    Václavě, katolík by neměl být tupověrcem, to přenechme bludařům.

   • MichalD píše:

    Ten příměr s advokátem je dobrý. Pokud advokátovi svěřím zastupování ve své při, pak proto, že mám důvěru, že bude otevřeně hájit moje práva a otevřeně k tomu používat platné zákony. Advokáta, který by při první příležitosti popřel, že mně zastupuje, následně by zpochybnil zda dané zákony vůbec platí a korunoval by to tím, že začne chodit na golf s mojí protistranou bych velmi rychle kopl do …… a vůbec by mu nepomohly povídačky o tom, že takto chtěl „proniknout do nepřátelského tábora“ a tam něco potajmu solit.

  • MichalD píše:

   Ještě k tomu solení: to je fakt dost dobrý, přiznám se, že mě vůbec nenapadlo o chování představitelů KDU zatím uvažovat z tohoto pohledu, že se vlastně jedná o konspiraci, že jako zapřou to, že jsou křesťané, takto maskováni proniknou do „nepřátelského tábora“ a tam to budou potajmu zevnitř solit. Zajímavá myšlenka … čím to ale budou solit, když tu pravou sůl nechali venku před tím táborem?

   O koncích takové strategie se můžeme poučit z historie (teď ponechme stranou, zda je něco podobného pro katolíka vůbec morálně přijatelné) … nakonec on i už ten potajmu posolený Okamura vydává své plody, vždyť o tom je právě tento článek …

   • Hamish píše:

    Obdobná pohádka jako „vatikánský vězeň“ :-D
    Ach jo, naivita, nebo blbost některých je fakt bezbřehá.

   • Václav píše:

    Nikdy jste neuvažoval o tom že jakýkoliv projev křesťanské víry a fyzická přítomnost křesťanů má dost zásadní vliv na okolní svět ? Stejně jako přítomnost hodného člověka dobré vůle ? Ta druhá strana to zaznamenala a tiše i hlasitě zuří. O čemž svědčí nejrůznější projevy nenávisti na nejrůznějších politických úrovních. Snaha o vytlačení křesťanství z jakéhokoliv veřejného projevu. A to i takového vůči kterému lze mít oprávněné výhrady.

   • MichalD píše:

    Máte pravdu v tom, že projev křesťanské víry a přítomnost křesťanů má zásadní vliv na okolní svět … v tom není jádro sporu. Spor je o to, zda vystupování některých představitelů KDU je křesťanské …

  • jjstodola píše:

   Václave, vy jste ale…
   Jestli všichni lidovci solí jako vy, nedivím se, že je z nich křesťanům na blití.

 4. J. Manak píše:

  Dobrý večer.
  Jak je vidět pane Pospíšile, tak nepromeškáte příležitost abyste si rýpl do KDU. Kritizovat ji dlouhodobě umíte, ale vstoupit do ní to ne, natož abyste jí s ničím pomohl. Ale být členem MKD a zároveň jednu dobu ji repreprezontovat ve zdrav. komisi KDU-ČSL Vám cizí není. Krásný příklad.. Okamura je sice přítěž, ale i tak Vás to k podobným výpadům neopravňuje.

  S pozdravem
  J. Maňák

 5. […] KDU-ČSL si svojí otřesnou personální politikou vysloužila další ostudu: senátor Okamura, který je členem senátního klubu, který KDU-ČSL uvořila společně s “nezávislými kandidáty”, se dal na obhajobu komunismu. Ve svém článku dokonce neváhal označit hrůzovládu pařížské komuny za “nejdemokratičtější systém na světě”. To šokovalo a rozzlobilo řadu voličů i členů strany, jakož i celé její místní organizace. Vedení strany ovšem dělá mrtvého brouka a ke skandálu se nevyjadřuje. Vice ZDE. […]

 6. Petr Gabriel st. píše:

  Je to velmi úsměvné, pane Pospíšile, jak vám ti lidovci leží v žaludku a s jakou radostí (samozřejmě naprosto neškodolibou a laskavou, vpravdě křesťanskou) si do nich při každé příležitosti kopnete. Jste tímto úsilím tak zaujat, že vám zcela uniklo, že KOD není klubem KDU-ČSL, ale klubem těch, kteří se domluvili na tom, že nemohou-li založit jednobarevné kluby uskupení, za která byli zvoleni, vytvoří alespoň společnou organizační strukturu, která jim umožní dosáhnout na výhody, které může senátní klub mít a které mohou být prospěšné všem členům klubu, bez ohledu na politické názory. KDU-ČSL žádný senátní klub nemá za KOD nepřevzala žádnou odpovědnost. Toť vše. Jak prosté, že ano. Jenomže to nedává žádný důvod se do někoho strefovat, žel.

  • cinicius píše:

   Pokud mi chcete tvrdit, že KDU-ČSL nemá žádnou zodpovědnost za (devítičlenný) klub, v němž jsou tři její senátoři a další dva, kteří byli zvoleni v jejích barvách (všiměte si, že to je dohromady 5, což na klub stačí), tak zde skvěle reprezentujete ty nejhorší lidovecké tradice. Gratuluji!

 7. Petr Gabriel st. píše:

  Pane Pospíšile vy se zde oháníte a zkoušíte některé diskutující utloukat prohlášeními o logice. Držme se tedy logiky. Aby mohl být KOD senátním orgánem KDU-ČSL, museli by, v souladu se stanovami KDU-ČSL členové KOD souhlasit a zavázat se k prosazováním programu KDU-ČSL. Což se nestalo. jak jistě sám potvrdíte. Dále je třeba rozlišit, zda ten senátor „zvolený v barvách…“ byl zvolen na kandidátce KDU-ČSL, nebo mu byla poskytnuta podpora KDU-ČSL tam, kde KDU neměla svého kandidáta a ještě třeba hrozilo, že bude zvolen někdo ne velmi dobrý. Faktem, vyplývajícím z těchto skutečností, je, že KDU-ČSL svůj senátní klub nemá a ani by jej nemohla postavit. A tak se senátoři zvolení za KDU-ČSL musí spokojit pouze s organizačním zázemím KOD. Tvrzení, že KDU-ČSL je díky existenci KOD odpovědna za Okamurovy probolševické traktáty, to je klasický oslí můstek,když jsme u té logiky.

  • cinicius píše:

   KOD samozřejmě není senátním orgánem KDU-ČSL, ale je to senátní klub, který senátoři KDU-ČSL spoluvytváří a jsou v něm nejsilnější subjekt. Tudíž za něj mají odpověnost. Jak jsem řekl, že KDU-ČSL mohla vytvořit vlastní pětičlenný klub bez zjevů jako Okamura, Wagnerová a kol. a dobrovolně se rozhodla vytvořit klub větší, než aby zůstala u pětičlenného, který měla jistý a dojednaný. Nedělejte z nás blbce.

   • Petr Gabriel st. píše:

    No budete muset kandidovat do senátu, vyhrát a jít jim ukázat, jak to mají dělat. Jinak vaše logika je asi stejně dobrá, jakobyste chtěl tvrdit, že za nedostatek jasblek na farmářském trhu mohou kaktusáři, protože jsou ve svazu zahrádkářů stejně, jako ovocnáři. Nedělejte z vás blbce.

   • cinicius píše:

    Nu, je dobré vidět takto naživo, jak někteří lidovci uvažují. Alespoň je vidět, že jim nekřivdím…

 8. Petr Gabriel st. píše:

  Drobná douška závěrem. Všiměte si, jak málo stačí, aby se křesťané mezi sebou začali hádat a rvát jako psi. A jak snadno toho jeden populistický hejsek nasmrádlý bolševizmem dosáhnul. Stará nemoc křesťanů, kterou popisuje již Bible. Neměli bychom se spíše poučit z této skutečnosti, abychom zbytečně nepodléhali svým protivníkům? Nebylo by lépe hledat, co nás spojuje a napřít společné síly žádoucím směrem?

 9. Libor Galatík píše:

  22.11.2012, kategorie: Aktuálně

  Usnesení PMV KDU-ČSL
  k blogu senátora Tomio Okamury http://okamura.blog.idnes.cz/c/304478/Zase-tu-beha-strasak-komunismu.html

  PMV KDU-ČSL považuje za nepřijatelné a znepokojující vyjádření senátora Tomia Okamury, týkající se komunistické ideologie, praxe a politiky KSČM.

  Jeho slova hrubě znevažují oběti represí a perzekucí komunistického totalitního režimu, které v 50. letech osobně postihly také mnoho členů a členek lidové strany.

  V Praze dne 21. 11. 2012

  A totéž potvrdil i sjezd KDU-ČSL 1.12.2012

  • cinicius píše:

   Ano, to usnesení jsem zaregistroval. Připadá mi to jako zoufalý výkřik těch slušnějších delegátů frustrovaných tím, že když nebude toto bezzubé usnesení, tak nebude vůbec nic…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: