Cesta na vrchol trapnosti

Nadějný kandidát pro příští senátní volby?

Musím říci, že s velkým smutkem hledím na to, jak se tento stát rozkládá a my tu ze sebe děláme šašky před tváří celého světa. Jako bychom chtěli všem zemím světa mermomocí vnutit přesvědčení, že jsme idioti, kteří sice mají k dispozici poměrně rozvinuté hospodářství, ale ani přesto nemá cenu brát je vážně, protože jejich civilizační myšlení tone někde na úrovni banánových republik a žádný vzdělávací systém ani technika to nezmění.

Jak jsem již několikrát dal jasně najevo, nesouhlasím s amnestií, kterou zde Václav Klaus podkopal poslední držící zbytky našeho již tak napůl zhrouceného právního státu. Jeho čin považuji buďto za výtrysk neskutečné hlouposti, nebo (což považuji za mnohem pravděpodobnější) vědomé zneužití pravomocí, které minimálně balancuje na hranici zločinu. Nicméně to nic nezmění na faktu, že ať už je to jakkoliv, mluvit o velezradě je vrcholně směšné a stupidní.

Senátoři, kteří dnes pod z prstu vycucanými záminkami žalují prezidenta pro velezradu prostě a jen proto, že mohou a že se jich našlo dost, co to chtěli udělat, jsou buďto nekoneční idioti, nebo darebáci, co se dopouštějí minimálně závažného zneužití pravomocí. Jejich čin se v mých očích pohybuje zhruba na téže kanálové úrovni, jako neomluvitelná prezidentská amnestie – a je úplně jedno, stojí-li za ním osobní nenávist či snaha zalíbit se spodině. I tato nesmyslná žaloba podkopává právní systém a úctu k právu. Nicméně stejně tak je nesmysl nazývat pachatele tohoto činu vlastizrádci, jako to udělala např. Akce D.O.S.T. ve svém prohlášení.

Někdy v budoucnu se nám možná podaří zvolit nějaké zástupce (prezidenta, poslance, senátory …), kteří nám nebudou dělat kontinuální a stále se prohlubující ostudu. Zatím to ale vypadá, že česká demokracie spolehlivě dosazuje na nejvyšší posty to nejhorší, co může země nabídnout. Není už čas to změnit?

Ignác Pospíšil

19 Responses to Cesta na vrchol trapnosti

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na stránkách autorova blogu, kde lze příspěvek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/324631/Cesta-na-vrchol-trapnosti.html

 2. Michal Kretschmer píše:

  Tu formulaci „zatížený vlastizrádným jednáním početné skupiny senátorů a senátorek“ v prohlášení Akce D.O.S.T. bych bral spíše jen jako pokus ukázat nesmyslnost jejich počinu odkazem na nesmyslnost jejich žaloby na presidenta Klause kvůli velezradě. Tedy jako takovou nevyslovenou argumentaci ad hominem.

 3. jindra píše:

  Byla doba, kdy se z muklů stávali prezidenti, nyní demokracie pokročila a z prezidenta se může stát mukl.
  ( Jinak prohlášení D.O.S.T. považuji za případ pro Chocholouška)

 4. Petr Reo píše:

  Souhlas se vším..

  Tak jako jsem souhlasil s tvým názorem na amnestii samou, tak souhlasím i s tvým názorem na reakci vůči amnestii… a na reakci vůči reakci…

  Smutný…

 5. José píše:

  Další důvod, proč zrušit Senát…

 6. Tomáš píše:

  Souhlasím s Ignácem. Bohužel to, že by se s tím mělo něco dělat a to změnit, si někteří id…i vykládají po svém a volí komunisty.

 7. romano píše:

  Myslím, že to zas „takovej voheň“ nebude. Celá tahle směšná věc vyšumí, stejně jako vyšuměla amnestie. Překvapuje mě kolik pozornosti se věnuje amnestii, která má na zdejší Kocourkov relativně malý dopad, zatímco jiné, podstatnější věci jako třeba zavádění evropských norem do českého práva nikoho zvlášť nezajímají.
  Právní stát ničí spousta věcí, třeba tuny legislativy různé úrovně, malá výkonnost soudů apod. Klausova amnestie tomu uškodila jen málo, pokud vůbec. Co se děje na pomyslné špičce ledovce, také není příliš podstatné – Senát je relativně zbytečná instituce.
  A už vůbec nevím, k čemu je to volání, aby lid už konečně zvolil ty správné lidi. Evidentně tohle v demokratickém systému vlády prostě není pravděpodobné.

 8. Teofil píše:

  je to celé zednářské divadlo aby jsme neměli čas na mnohem důležitější věci

 9. karmelita píše:

  ad Teofil: Tak to je vysoce pravděpodobné! – za bolševika samé schůze, brigády,školení a všelijaké dobrovolně povinné akce,to aby lidé pokud možno neměli čas ve volném čase přemýšlet… No a tady se jim už témata k přemýšlení přímo naservírují, ale protože se to děje „demokraticky“, tak na tu manipulaci celkem málokdo přijde…

  • topajík píše:

   Vzhledem k tomu, že „za bolševíka“ byli lidi manipulováni a programováni pro socialismus, dost velké procento jim z toho zůstalo v krvi. Takže svobodné vnímání lidí (alespoň těch, které znám ze svého okolí) je v podstatě zdeformované a není ani nutno něco předkládat. Tito roboti si vyberou sami podle onoho pečlivě zakódovaného programu. A odtud je jen krůček k vnucování svých vlastních pravidel jiným a vytlačení Boha „potřebnou prací“, která byla v socialismu povýšena nad zákon. Dnes člověk slyší od lidí de facto komunistické fráze, které zaznívaly z amplionů na dobrovolně povinných shromážděních a kterým se rozumný člověk bránil stylem „jedním uchem tam a druhým ven“. Žel – ne každý to tak udělal. Jen takový příklad – proč není možné něco udělat proti tunelářům nebo s politikou obecně? Protože každý řekne – tohleto mne neživí. Jde a dře se znova a znova dál na další tuneláře a další nenažrance v politice.

 10. solipso píše:

  Myslíte, že někoho ve světě zajímá co se děje v naší politice? Nezajímá to nikoho, ani mne. A pokud to vadí Ignácovi, tak dobře mu tak; to má za to, že nám maže komentáře.

  • cinicius píše:

   Když Vás to nezajímá, proč se obtěžujete s tímto příspěvkem? :-)

   • solipso píše:

    Proč? Jednak abych Tě uklidnil, protože jde v podstatě o lapálii a jednak, abych Tě rozčílil, protože mě sereš :)

   • cinicius píše:

    Nedal by se ten druhý důvod efektivněji vyřešit tím, že to tu prostě nebudeš číst? :-)

   • topajík píše:

    Doufám, solipso, že jako správný katolík jistě dobře a zodpovědně víš, o čem a o čí přítomnosti vypovídá tvůj právě použitý slovník. (Soukromá rada – změnil bych hlavní pozornost od internetu ke zpovědnici.)

   • solipso píše:

    Ignác: To by nepomohlo.
    topajík: Nech si rady pro ty, kdo o ně stojí, fotografe.
    Tomáš: Jo, všelijaké herese, nesmysly a bláboly si tu Ignác hýčká. Jak ale někdo napíše něco k tématu z katolického pohledu a milý pan šéfredaktor to nejspíš ani nepochopí, tak to prostě neschválí a hotovo. Taky jsem napsal dost a i dlouhých a pracných komentářů a byl jsem zvědav co na to třeba někdo konkrétní odpoví – a Ignác to prostě neschválil a hotovo. Nebo mi nějaký komentář náhodou schválí, někdo napíše nějakou námitku — a moji odpověď na ni už Ignác prostě neschválí. A to se nestávalo jen mě, je nás víc. Po pravdě bych se divil, kdyby vůbec schválil tohleto.

  • topajík píše:

   Někoho zajímá, jiného ne. Co je z toho špatné a co je dobré…?

  • Tomáš píše:

   pro solipso:
   trochu se tu zastanu Ignáce – podle mé zkušenosti mi nesmazal jediný komentář, i když nebyly v duchu těchto stránek ale naopak spíš polemizovaly s některými pohledy tady uznávanými. (a bylo jich docela dost a dlouhých). Ale pokud by Tvoje komentáře dávaly důraz ne na to, co k věci chceš říct (i když jako nesouhlas), ale, ale jen na tu emoci, že Tě někdo sere :-), tak už možná chápu, že je raději maže..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: