Tuto zemi čekají „zajímavé časy“

Cirkus na naší politické scéně pokračuje. Rusnokova vláda důvěru nezískala, ovšem hlasovalo proti ni pouhých 100 poslanců. Zběhnutí dvou poslanců ODS tak zpochybnilo onu deklarovanou stojedničkovou „pravicovou“ většinu ve Sněmovně. Nyní se tedy zdá, že tuto zemi čeká rozpuštění Sněmovny. Po něm by měly přijít předčasné volby. A než se odvolí a vznikne nová vláda, vládnout by měla vláda premiéra Rusnoka v demisi…

Spousta lidí bude jásat, obávám se ale, že jim to zas až tak dlouho nevydrží. Protože vidina změny sama o sobě nestačí – potřebujeme ne změnu, ale změnu s nadějí, že to může být změna k lepšímu. Ale tu já nevidím. Vláda ODS + TOP 09 + LIDEM je vládou nanejvýše zoufalou, ale jen naprostý blázen by si myslel, že vláda ČSSD + KSČM bude lepší. Nebo že by tuto zemi mohl přivést do lepších vod kapitán Babiš a kol. Nebo že Rusnok je lepší než Nečas nebo Kalousek…

Ano, v této zemi jsou relativně slušné strany, které by křesťan mohl volit – Koruna Česká, Konzervativní strana a možná i Moravané. Ty ale nemají moc šancí vyhrát volby a ten zbytek… Až na pár jednotlivců v nižších patrech KDU-ČSL a jeden-dva lidi v TOP 09 a ODS nic, co by bylo volitelné…

Modleme se za tuto zemi a ptejme se sami sebe, co pro ni můžeme udělat. Pomalu je na čase, aby se křesťanské síly okolo politiky reorganizovaly a vytvořily uskupení, které by bylo volitelné i pro ty, co berou křesťanství vážně a nechtějí volit ty, o nichž ví, že věřit se jim dá jen v tom, že budou prosazovat věci, které křesťan nikdy nemůže přijmout.

Ignác Pospíšil

12 Responses to Tuto zemi čekají „zajímavé časy“

 1. václav píše:

  Politické změny mohou být někdy ošidné. Vezměme si za příklad fiktivní diktaturu na Blízkém východě. K moci se dostane mladý a nadějný diktátor a terorista se svými lidmi, kteří dělají nejrůznější potíže doma i v zahraničí. Během let se obvykle do značné míry uklidní. Nahrabal si, zabezpečil své příbuzné a spojence a potřebuje to udržet. Chce mít všechny výhody a luxusní zboží západu, později potřebuje švýcarskou kliniku a prášky aby vůbec přežil. Úměrně tomu omezuje teroristickou činnost, uzavírá dohody a snaží se i doma vycházet s lidmi po dobrém. Začíná uvažovat o posledních věcech člověka.
  Odstraněn bývá v době kdy už je prakticky neškodný, lidmi kteří jsou mladí a nenasytní a ničeho se neštítí. Pak se to všechno opakuje ve vyšším levelu. S větší brutalitou a bezohledností.
  Možná že podobné nebezpečí hrozí i nám.

  • Cathleen píše:

   Vláda ČSSD+KSČM, jen to ne!

   • Pan Contras píše:

    Zapomněl sji inženýre na zemanovce.
    Ano, i mně znepokojuje hrozící oranžová tsunami. Nepodléhám všeobecné hysterii z KSČM, nejsem Ziegler, ale obava z trockistické liberální levice ČSSD mám. Ta je opravdu nebezpečná. Takový s. Chládek, to je opravdu ale opravdu problém, takže mně těší, že jim Zeman tak trochu šlape na paty.

   • Pan Contras píše:

    Ještě – abych tu nebyl za bolševika – bych rád zieglerizujícím připoměl, že zatímco neexistuje komunistický SSSR, ale existuje fašisticko trockistitická amerika a EU.

   • re: contras píše:

    Zaprvé: inženýr jsem tady já:), zadruhé na zemanovce, na rozdíl od mnohých nezapomínám, za třetí volím lidovce. KSČM považuje za stabilizační faktor mimo jich samých snad jedině Slačálek…(neuvažuji o potencionálních rudokožcích z oranžády)

    Pax

    Jan

   • Pan Contras píše:

    Oranžády nejsou potencionální rudkožci, ale rudkožci sluteční. Nevolím nikoho.

 2. JakubP píše:

  Upřímně řečeno, vůbec si nedokáži představit, jak by vypadala skutečně křesťanská politická strana vycházející ze sociální nauky Církve v českých podmínkách, a jak by vypadalo řešení současných problémů české politiky z hlediska katolické sociální nauky (pomineme-li zákaz potratů, ale to je jen jedna z mnoha otázek). Obávám se, že český stát je natolik od základu protikatolický, že prosazování integrálně katolické politiky se vším všudy je téměř nemožné.

  • honzah píše:

   Já si myslím, že celá Euroatlantis je v rozkladu, jen ten její Východ je v jistém smyslu předrozložený, takže se tu rozklad projevuje rychleji.

 3. honzah píše:

  Ve volbách budu pravděpodobně volit KDU-ČSL. Nemají sílu zvrátit vývoj směrem ke křesťanskému státu, ale je u nich jediných jistota, že budou jako jeden muž hlasovat proti většině zákonů s přímým a čitelným liberálnímím posunem.

  Legitimní je i podpora menších mimoparlamentních stran, které jsou v článku zmíněny (+ Právo a spravedlnost, bude-li kandidovat), ale já prostě nemohu nechat ve štychu stranu, která se pohybuje na hraně a v případě sněmovní účasti bude pořád nejmenším zlem.

  Herman mi bude kroutit prsty jako Hybášková, tak holt budu kroužkovat. Tady v Praze stejně nezískáme lidovcům ani křeslo, ale na dálku píchneme Moravě či panu Preiningerovi.

  Samotná KDU-ČSL však ve Sněmovněani zdaleka nestačí, je třeba vytvořit nějaké paralelní hnutí sledující voting-recordy, konzervativní Tea party, Akce DOST je snad aspoň v něčem návodem.

  Hlídat lidovce, aby nepodkuřovali zelenýmm, psát dopisy panu Gazdíkovi, senátorce Rchterové, katolíkovi Sobotkovi, atd. Samozřejmě hlavně modlitba. HPŽ je určitě výborné. V každém případě, doba je spíše o brzdění úpadku, ale důležité je bojovat a nevzdávat se.

  • cinicius píše:

   KDU-ČSL nejenže nemá sílu, ale ani snahu. A nevidím ani žádnou záruku, že budou jako jeden muž hlasovat proti většině zákonů s přímým a čitelným liberálnímím posunem. nevidím dokonce ani záruku, že s nějakými takovými posuny sami nepřijdou…

   • honzah píše:

    Tak minimálně ve volebním období 2002 – 2006 byli jednoznačně nejlepší v otázce Karasova zákona a otázce homosvazků. Období 2006 – 2010 bylo poznamenáno průšvihem se ZSZS. Ale teprve jejich absence ve Sněmovně byla zneužita k prosazení RU-486. Jako vládní strana by to třeba zablokovali. A kdyby náhodou ne, aspoň by bylo kam psát dopisy.

  • souhlasím s honzah píše:

   Volím jednoznačně lidovce. Ne, my se (lidovci a jejich přátelé) nesmíme upnout na 10 procent. Je třeba mít snahu jít přes deset! (ne ovšem za každou cenu). Je to idealismus, ale bez vůle zvítězit se žádná bitva nevyhrává…

   Pax et bonum

   Jan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: