Přijeďte na Vyšebrodský pro-life víkend!

Vyšebrodský klášter

Všechny lidi, kteří by se rádi dověděli více o tom, jaká to dnes u nás i ve světě vypadá s právem na život a lidskou důstojnost a jak mohou přispět k tomu, aby tato zásadní práva nebyla odpírána ani nenarozeným, ani starým a nemocným, zveme na Vyšebrodský pro-life víkend, který se uskuteční ve dnech 13.-15. září 2013 v areálu vyšebrodského kláštera. Akce, kterou pořádají Mladí křesťanští demokraté, ideově navazuje na Strmilovský pro-life víkend z roku 2009.

Přednášet se bude v prostorách kláštera, kde budou posluchači i přednášející i ubytováni – pro ty, kdo budou chtít, budou k dispozici normálně peřiny a povlečení, nicméně upřednostnili bychom, kdyby si posluchači vzali spacáky. Místnosti k přespání jsou většinou nevytápěné, takže tam může být trochu chladno (něco málo lepších pokojů bude určeno pro přednášející a jejich rodiny). V sobotu i v neděli bude v programu ponechán prostor pro návštěvu mší v klášterním kostele, které jsou slouženy podle misálu bl. Jana XXIII. z roku 1962.

Zájemci o účast se mohou registrovat do 8. září 2013, prosím, aby tak učinili co nejdříve, abychom měli zavčas představu o počtu účastníků. Registrační poplatek bude placen při příjezdu a  činí 700,- Kč, přičemž vysokoškolští studenti do úrovně studia Mgr. mají zlevněno na 600,- Kč a středoškolští na 500,- Kč (myšleni jsou studenti přiměřeného věku, ne studenti věční nebo pozdní). Později je možné se registrovat také, nicméně v takovém případě je nutno počítat s komplikacemi, které takovéto pozdní přihlášení může přinést. Zaregistrovaní získají ubytování na dvě noci (z pátku na sobotu a ze soboty na neděli) a jídlo v rozsahu: sobotní snídaně, oběd a večeře a nedělní snídaně a oběd. V případě nevyužití celé palety noclehů a jídel je možno se domluvit na přiměřeném snížení poplatku.

Lze se účastnit i jen části přednášek, bez jídla a přespání – v takovém případě prosíme o zaplacení vstupného ve výši 50,- Kč na přednášku – i tak je dobré se ale předem ozvat, abyste si byli jisti, že se do přednáškového sálu vejdete. Akce je nevýdělečná – vybrané peníze budou použity na zaplacení stravy a uhrazení nákladů přednášejících a organizátora, co případně zbyde, bude použito na honoráře přednášejícím či věnováno klášteru.

Hlavní organizátor a kontaktní osoba: Ignác Pospíšil (e-mail: cinik@centrum.cz, tel: 775 048 413). Facebooková stránka události s průběžně aktulizovanými informacemi je k nalezení ZDE.

Program (aktualizováno 13. 9. 2013):

Pátek

18:00-19:00 – registrace, ubytování

19:15 – přivítání od otce převora

19:30 přednáška manželů Prentisovýchhnutí pro-life, HPŽ ČR a Liga pár páru v ČR

Sobota

6:45 Mše svatá v klášteře

8:00 SNÍDANĚ

8:45  Michal Semín – cíle hnutí pro-life a jejich obhajoba a prosazování v Katolické církvi, médiích i ve svět

10:15 Ignác Pospíšil a kol.: Jak i my můžeme prospět hnutí pro-life

12:00-13:00 OBĚD

13:30 MUDr. Ludmila Lázničková – přednáška na témata „CENAP“ a „katolický gynekolog dnes“

15:30 manželé Jochovi – MUDr. Roman Joch vystoupí na téma právo na život od početí po smrt – současný stav a trendy u nás i ve světě, Jana Jochová promluví na téma „české školství a témata hnutí pro-life“

VEČEŘE

19:00 Pavel Horáček a Miroslav Kratochvíl promluví o svých zkušenostech s pro-life aktivismem a politikou

Poté volná diskuse a zábava.

Neděle

7:00 SNÍDANĚ

8:00 Jakub Kříž, Ph.D. promluví na téma potlačování lidských práv a svobody projevu aktivistů hnutí pro-life a odpůrců potratů

10:00 Mše svatá

12:15 Závěrečný OBĚD

Ignác Pospíšil

5 Responses to Přijeďte na Vyšebrodský pro-life víkend!

 1. Daniel Zouhar píše:

  Pro mě je to už pozdě. 14. září jsem v práci, takže nemám možnost dorazit.

 2. Václav píše:

  Škoda že je Vyšší Brod tak daleko, nabídka je to ale velmi pěkná.
  Ať se vám tato akce povede :)

 3. […] Už jen dnes a v pondělí je možno se přihlásit na Vyšebrodský pro-life víkend. […]

 4. cinicius píše:

  Aktualizován program, z nějž bohužel na poslední chvíli vypadli Prof. Šipr a Dr. Svoboda…

 5. […] článek vznikl jako náhrada za plánované vystoupení autora s přednáškou na totéž téma na Vyšebrodském pro-life víkendu, které se bohužel ukázalo nerealizovatelné. Děkuji autorovi, že si dal tu práci a seznámil […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: