Bravo, Rafaeli!

Rafael Correa

Ekvádorský prezident Rafael Vicente Correa Delgado, který sám sebe popisuje jako „levičáka, humanistu a katolíka,“ veřejně varoval svoji vlastní stranu Alianza PAIS, jíž je předsedou, že odstoupí z úřadu, pokud bude pokračovat ve snaze prosadit v parlamentu liberalizaci potratů a uspěje.

Prezident označil snahy svých spolustraníků za „vážnou zradu a podvod“ jak na jeho osobě, tak na celému národu i na demokracii. Upozornil, že ekvádorská ústava chrání život od početí a konstatoval: „Kdykoliv jsme tuto otázku konzultovali s národem, výrazná většina obyvatel se postavila proti prenatální euthanasii.“ Zároveň dodal, že on osobně je proti potratům a že nikdy takový zákon nepodepíše.

Prezidentovo vystoupení bylo korunováno rychlým úspěchem – poslankyně Paola Pabón, která propotratový návrh (povolující potrat u těhotenství, o němž těhotná tvrdí, že vzniklo znásilněním) ve Sněmovně předložila, jej vzápětí poté stáhla, byť s poznámkou, že prezident udělal chybu a návrh stahuje jen ve jménu jednoty strany.

Díky prezidentovu zásahu tak Ekvádor i nadále vzdoruje soustředěnému tlaku mezinárodních propotratových organizací a OSN a setrvává na pozici, že potrat je možno provést jen v případě vážného ohrožení života či zdraví matky a v případě znásilněných mentálně retardovaných žen. Což samozřejmě nepředstavuje dostatečnou ochranu nenarozeného života, nicméně v tuto chvíli je čas ke vděku za to, že byl odražen útok snažící se skopnout dolů i tuto nedostatečnou zábranu.

Ignác Pospíšil

Více informací:

Ecuador president would rather resign than allow abortion

 

7 Responses to Bravo, Rafaeli!

 1. anon-ym píše:

  Modlitba za Rafaela!

  • Re: píše:

   Souhlasím. Katoličtí státníci by měli jednat jako katolíci, nebo se o to alespoň snažit.:)

   Pax

   Jan

   • oliver píše:

    Já bych to zformulovat trochu jinak: Pokud státníci jednají jako katolíci, pak je lze označit za katolické státníky. Pokud si tak jenom říkají a nejednají tak, pak se o katolické státníky nejedná.

   • Mám radost z toho, že v Ekvadoru, jak vidno, je stále živý duch velikého Gabriela Garcíi Morena, prezidenta a horlivého katolíka zavražděného r. 1875 svobodnými zednáři. Věřím, že tento muž z výšin věčnosti stále duchovně působí na politiky své země, i když jsou levičáci jako ten dnešní Rafael Correa. Proces beatifikace Gabriela Garcíi byl již dříve zahájen, ale uvízl a dnešní neomodernisté a liberálové určitě nebudou mít zájem dovést jej do konce, neboť představa, že politik není ochoten od katolických principů ustoupit ani o píď (dnes zejména ve věci potratů a homosexualismu), jim musí nahánět husí kůži. Modlím se ke ctih. služebníku Gabrielovi o to, aby Bůh na jeho přímluvu poslal nejen do Ekvadoru, nýbrž i do celého světa státníky katolických zásad, kteří se dají podobně jako on raději zabít než by uhnuli. Kdo se chcete připojit, učiňte tak.

 2. BtPodiven píše:

  Málokdy se stane, že mohu levičákovi za něco tleskat, ale tentokrát musím. Opravdu bravo!

 3. […] Ekvádorský prezident Rafael Correa přinutil své stranické kolegy stáhnout návrh trestního zákoníku, který liberalizoval přístup k potratům. Podrobnosti ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: