O návratu komunistických manýrů

Martin Pecina (SPOZ) v dobách, kdy ještě sloužil ČSSD

Poslední dny nám krásně ukazují, že komunismus se všemi svými manýry dosud nezemřel. Demonstraci tohoto faktu zahájil zemanovec pan Pecina, toho času ministr vnitra prezidentovy parlamentem neschválené vlády, když přišel s nápadem, že vláda zákonným opatřením vyjme z majetkového narovnání objekty na Hradě, protože se mu tak jednak bude Hrad líp hlídat a protože z nějakého neznámého důvodu přišel na to, že se Katolická církev těch budov vzdala (ač se ve skutečnosti vzdala snahy domáhat se jich mimo restituce).

Krok pana Peciny rychle nabudil ostatní komunisty všech barev, kteří hned oznámili, že tento nápad podporují. Když se ukázalo, že premiér Rusnok nemá dostatečně rozvinuté zlodějské choutky a tudíž Pecinu nepodpoří (což je mu pochopitelně jedině ke cti), rudé i oranžové komunisty to nanejvýš rozzuřilo. Dokonce si neváhali uspořádat tajnou sejšn (podrobnosti ZDE a ZDE), na níž se dohadovali o tom, jak narovnání pozastavit či zrušit. Jelikož jsme v Čechách, tajná nezůstala ani schůzka, ani její obsah. Zda k voli či nevoli jejích aktérů, těžko říci, ale řekl bych, že jsou spíše rádi…

Návrat puchu komunistických dob definitivně potvrdil Český rozhlas, který se na výše zmíněné události ptal kardinála Duky, aby ho vzápětí utnul, protože měl pocit, že když kardinál mluví o starých komunistických zločinech a jejich dnešní revitalizaci, mohlo by se to chápat jako nepřímé doporučení, koho nevolit. A jelikož přímá doporučení, koho volit, jsou na něm teď před volbami zakázaná, tak pro jistotu kardinála preventivně „umlčel“. Zcela neoprávněně, ale naprosto odhodlaně. Chybu samozřejmě nepřizná. (Záznam je ZDE, vystoupení kardinála Duky slyšte v čase 21:20-26-35)

Co k tomu dodat? Že je vlastně dobře, že nám naši drazí všebarevní komunisté pro jistotu opět ukázali, jak si představují právní stát, svobodu slova a demokracii. Hlavně si to pamatujte, až půjdete volit. Teď už i snad ti nejliberálnější katolíci chápou, že ČSSD jsou jen komunisti natření na oranžovo, které katolík volit prostě nemůže. Natož pak, aby byl členem této strany.

Ignác Pospíšil

Doporučené články:

Roman Joch: ČRo by měl udělat správnou věc: kardinálovi Dukovi se omluvit

Pravicový komentátor se zastal odstřihnutého Duky: To už se zase nesmí říkat, co byl únor?

 

8 Responses to O návratu komunistických manýrů

 1. Michal píše:

  Zdá se, že se soudruzi snaží všechny přesvědčit, že onen prst vztyčený směrem k Hradu je příliš krátký.

  • Jiří píše:

   Půjde o výtečnou koalici ČSSD, SPOZ a KSČM.
   Přesněji řečeno, „tichá podpora“ KSČM.

   Máme se na co těšit. Tentokrát ale nemůžeme nic svádět na Kreml, Postupimskou dohodu… Budeme mít, co jsme chtěli.

   • Rudolf Bukva píše:

    Volby jsou zrcadlem smýšlení národa. Těch průserů, korupčních afér, bojů o koryta a skandálů kolem premiéra bylo příliš mnoho, než aby to nezanechalo negativní dopad na naše voliče. Je pozdě bycha honit a ronit slzy nad rozlitým mlíkem. Kdo má křivou hubu, ať se nezlobí na zrcadlo!

   • Hamish píše:

    Zemanovci se tam snad nedostanou, ale i tak Gott mit uns!

   • Předpokládané vítězství oranžových (včetně zemanovců) a rudých komunistů budu chápat jako Boží trest vůči tomuto národu za jeho zřeknutí se Boha a morálních zásad. Chce toto – a nic jiného si nezaslouží. Vlády tzv. pravice, která pravicí vůbec nebyla, byly Božím trestem, a vlády levice taktéž, zastánci levice to brzy pocítí. Inu „svět chce být klamán, nuže ať je klamán!“ To řekl svého času papež Pavel III. Dosaďme si za svět „národ“ a máme to.

   • d.Camillo píše:

    Souhlasím s panem Malým,že se jedná ne snad o Boží trest,ale o Boží zkoušku. Stále zřetelněji se ukazuje,že hnutí Babiše,Okamury a Bobošíkové byly vytvořeny uměle jako záloha k ovládnutí státu.Proto jsem uvedl,že katolíci mohou být hrdi,na rozdíl od ostatních neskočili na lep.Bobošíková se do parlamentu nedostala.
    Před zkouškou nyní stojí lidovci a následně bude před ní postavena i Církev. Přežili jsme komunismus,přežijeme i zemanismus. A jako tehdy,co je zkaženého,odpadne.Nic víc a nic míň.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: