Vzhůru! Zpráva Estrelové je opět ve hře!

Tzv. Zpráva Estrelové, kterou Europarlament nedávno těsnou většinou vrátil k přepracování, bude dnes a zítra opět projednávána ve Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví. V prosinci by se jí pak mělo opět zabývat plenární zasedání Evropského parlamentu.

Europoslankyně Estrelová ve své extrémně propotratové zprávě a rezoluci, kterou jí předpřipravila hlavní mezinárodní potratářská organizace IPPF, prohlašuje tzv. „právo na potrat“ z lidské právo a vznáší požadavky přímo útočící nejen na právo nenarozených na život, ale i na práva rodičů na výchovu svých dětí, výhrada svědomí a svobodu vyjadřování.

Připojuji se k výzvě Hnutí Pro život ČR: kontaktujte své europoslankyně v příslušném Výboru a vyjádřete svůj nesouhlas s touto zprávou – za ČR jsou to členka Andrea Češková andrea.ceskova@europarl.europa.eu a náhradnice Zuzana Roithová zuzana.roithova@europarl.europa.eu . Obzvláště by bylo vhodné dát svůj nesouhlas najevo Andree Češkové, kterážto europoslankyně za ODS zprávu silně podporuje a hlasovala proti jejímu vrácení.

Členky výboru je možno kontaktovat i skrze tuto petici, jejíž podepsání vřele doporučuji.

Ignác Pospíšil

Dodatek:

Přidávám sem text e-mailu europoslankyni Češkové, třeba někoho inspiruje:

Vážená paní europoslankyně,

jsem velmi překvapen a zklamán tím, že jste podpořila tzv. „Zprávu Estrelové“, která se hrubě staví proti právu na život nenarozených i řadě dalších lidských práv, jako jsou rodičovská práva a právo na výhradu svědomí, a navíc se vyjadřuje k oblasti, do níž Evropský parlament nemá co strkat nos, protože si ji mají jednotlivé státy rozhodovat samy. Je to o to smutnější, že zastupujete ODS – pro mnoho Vašich voličů je tento Váš postoj nepochybně velkým zklamáním. Prosím Vás proto, abyste svůj postoj ještě jednou uvážila a v dalších hlasování již hlasovala proti zprávě…

S pozdravem Ignác Pospíšil, vydavatel a šéfredaktor časopisu Duše a hvězdy

Aktualizace:

Zpráva bez větších změn opět prošla Výborem. Hlasování skončilo v poměru 19:15 (poprvé prošla Zpráva v poměru 17:7 při 7 zdrživších se). Europoslankyně Češková na můj e-mail nereagovala… Nyní je třeba napřít pozornost na naše europoslance (podrobnější informace ještě dnes)…

Ignác Pospíšil

4 Responses to Vzhůru! Zpráva Estrelové je opět ve hře!

  1. Takypijus píše:

    Je ta zpráva někde k nalezení?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: