Rozhlédnutí 2013/12/22

Radostné Vánoce!

Vítám vás u dalšího (tentokráte poněkud osekaného) rozhlédnutí, dnes slavíme čtvrtou neděli adventní. Přeji všem Radostné a Požehnané Vánoce, jejichž oslavy započnou v noci z 24. na 25. prosince.

Nejvýznamnější svátky a památky tohoto týdne: Narození Páně (25), sv. Štěpán Prvomučedník (26), sv. Jan Evangelista (27) a Mláďátka (28). Nezapomeňte na úterní půst.

Příští týden otevírá neděle v Oktávu Narození Páně.

Modleme se tento týden především za všechny naše pronásledované bratry a sestry, kteří narozdíl od nás nemohou svobodně slavit Vánoce…

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Přehled bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře po dobu adventu naleznete ZDE, přehled slavnostních vánočních bohoslužeb pak ZDE. Přehled tradičních bohoslužeb ve dnech 24.-26. prosince na území ČR pak naleznete ZDE.

22. prosinec, neděle – slavíme čtvrtou neděli adventní. Dnes by oslavil 85. narozeniny pan Augustin Navrátil (1928-2003), moravský sedlák a katolický aktivista a disident. Mše svatá ve vyšebrodském klášteře bude hudebně doprovázena literáty pod vedením pana Churáčka.

23. prosinec, pondělí

24. prosinec, úterý – se Štědrým večer začínají oslavy Narození Páně a celých Vánoc.

25. prosinec, středa – slavíme Narození Páně.

26. prosinec, čtvrtek – slavíme svátek sv. Štěpána Prvomučedníka.

27. prosinec, pátek – slavíme svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty. V Olomouci se před fakultní nemocnicí uskuteční Modlitby za záchranu nenarozených dětí. Pořádá olomoucká pobočka Hnutí Pro život ČR. Začátek v 16:00.

28. prosinec, sobota – vzpomínáme na Mláďátka betlémská. Před 135 lety vydal papež Lev XIII. encykliku Quod apostolici muneris, kterou odsoudil komunismus, socialismus a nihilismus coby tři aspekty jediné ideologie oponující křesťanským hodnotám.

29. prosinec, neděle – slavíme neděli v Oktávu Narození Páně. Zároveň na tento den připadá památka sv. Tomáše Becketa († 1170), biskupa a mučedníka. Před 125 lety se narodil Josef kardinál Beran (1888-1969), 33. arcibiskup pražský a primas český.

Zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Krása liturgieInstitut sv. JosefaLumen de LumineREX! a Dielňa sv. Josefa. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

 

Ignác Pospíšil

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: