Mláďátka betlémská

Vraždění neviňátek

Dnes slavíme svátek Mláďátek betlémských, malých dětí z Betléma a blízkého okolí, které nechal král Herodes povraždit, aby zlikvidoval prorokovaného židovského krále (Ježíše Krista), o jehož narození ho informovali tři králové.

Tento svátek má velký význam pro hnutí pro-life, jehož členové vidí v povražděných dětičkách nejen první lidi zavražděné pro Krista, ale i symbol milionů soudobých nenarozených dětí povražděných každý rok „lékaři“ a andělíčkářkami. Proto bychom dnes (minimálně) věnovat své modlitby matkám tlačeným k potratu a nenarozeným dětem ohroženým potratem.

Rozhodně bude jedině správné, když vzpomeneme speciálně čínské matky a jejich nenarozené děti, kde se vražedný komunistický režim nespokojí jen s tím, že matky ještě nenarozených dětí, které považuje za „přebytečné“, k potratu tlačí, ale dokonce ho na nich běžně násilně vykonává přes jejich nesouhlas. A nedejme se mýlit v médiích v těchto dnech proklamovaným změkčením oné nanejvýš zločinné politiky jednoho dítěte – je pouze kosmetické (a rozhodnuto o něm bylo už podstatně dříve – nyní se připomíná jen kvůli propagandě, aby to zmírnilo kritiku politiky jednoho dítěte, která je v těchto dnech silnější než jindy).

Ve svých modlitbách máme myslet i na matky, jejichž děti již byly zavražděny. Na ty, které se nechaly k souhlasu s potratem dotlačit či případně se pro něj samy rozhodly – aby nahlédly hloubku svého hříchu a selhání, litovaly ho a našly sílu k tomu, aby to už nikdy neopakovaly a snad se i zapojily do boje proti zlu, na němž se podílely. A samozřejmě i na ty, jejichž děti byly násilím utraceny i přes jejich odpor – aby unesly tento krutý osud a nenechaly se jím zlomit.

A samozřejmě se modleme i za navrácení alespoň základní morálky, spravedlnosti a řádu do právních systémů, aby potraty byly (i u nás) opět zakázány a trestány, jak se sluší v případě mimořádně odpudivé a zbabělé vraždy, kterou každý umělý potrat je.

Ignác Pospíšil

One Response to Mláďátka betlémská

  1. cinicius píše:

    Článek vyšel i na autorově iDnesáckém blogu, kde je možno jej podpořit kliknutím či v diskusi: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/389429/Mladatka-betlemska.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: