Obrácení sv. Pavla

Obrácení sv. Pavla

25. ledna budeme slavit Obrácení sv. Pavla. Tento svátek, symbolicky ukončující Oktáv jednoty s Petrovým stolcem, nám připomíná obrácení sv. Pavla z Tarsu, který se díky zázračnému zásahu Páně obrátil a ze zapřísáhlého nepřítele křesťanství a vraha křesťanů se v krátké době stal nejen křesťanem, ale dokonce jedním z největších misionářů a teologů v celé historii Církve.

Význam tohoto svátku, důležitost jeho poselství, se snad ani nedá podcenit. Jestliže se i takový zloduch, ničema a vrah, jakým Pavel před svým obrácením byl, může v krátké době stát věrným věřícím a velkou oporou Církve, pak se už může obrátit opravdu každý. Jestliže se i on mohl stát světcem, může se světcem stát opravdu každý.

Každý člověk, i ten největší hříšník, je tvorem Božím, který je povolán k tomu být svatý. Je naším úkolem snažit se ostatním pomáhat v dosažení tohoto cíle.

Nenáviď hřích, ale miluj hříšníka. To je ten základní princip. Milovat hříšníka ovšem neznamená tvářit se, že hříšník není hříšník, že hřích není hřích. Milovat znamená odpouštět těm, co litují a usilují o nápravu. Milovat znamená snažit se jim dát příležitost k nápravě. A nepřipomínat zbytečně chyby našich bližních, tj. především ty olitované a zapomenuté, jichž si je hříšník dobře vědom.

Vzpomeňme tedy na sv. Pavla a jeho obrácení a modleme se, jak oktáv a svátek určují, za obrácení celého pohanského světa.

Ignác Pospíšil

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: