Český rozhlas plus – o papeži Františkovi

František I.

V dnešním pořadu Český rozhlas plus spolu o ročním pontifikátu papeže Františka I. krátce diskutovali historik Jaroslav Šebek a vydavatel Duší a hvězd Ignác Pospíšil. Poslechnout si diskusi můžete v časovém úseku 30:00-40:30.

Musím říci, že se svým výkonem moc spokojený nejsem, vyjadřoval jsem se příliš těžkopádně a některé věci jsem měl říci jinak (např. František je ultraliberálem nejen v oblasti personální politiky, ale taky – a především – v oblasti liturgie). Na druhé straně šlo o moje první živé vystoupení v rádiu a všechny začátky jsou těžké.

Ignác Pospíšil

12 Responses to Český rozhlas plus – o papeži Františkovi

 1. Takypijus píše:

  Jó Ignáci, doufám, že si uvědomujete, že vás do rádia pustili jenom proto, že je dneska in vyhrabat vždycky nějakou kontroverzi.
  Trošku provokativně řečeno, v rádiu jste byl na téma papež František ze stejného důvodu jako jsou v médiích rozdávačí kondomů, když přijede na návštěvu papež.

  • cinicius píše:

   Pokud je v módě lež, pak může snaha rádia o kontroverzi přinést i lecjaké pozitivní výsledky…

  • MichalD píše:

   Vy si, Takypijusi, opravdu nemůžete ta svoje rýpání odpustit. Navíc toto je úplně off-toppic, cožpak autor zde nějak řeší, proč ho tam pozvali?

 2. Hamish píše:

  Dvě rady, jak předejít mektání
  – řídit se tím, co radí premiér James Hacker Bernardovi – když ti novinář položí nějakou otázku, tak na ni přímo neodpovídat, ale říct „Myslím, že ta otázka měla být položena spíše takto…“ a dát sám sobě takovou otázku, na níž mám připravenou odpověď.
  – připravit si „osnovu“, poznámky na papírek a ten si dát před oči. Rádio je k tomu ideální, nikdo na tebe nevidí. Tím se potom řídit podle výše zmíněného mustru.

  Jinak dobrý. Zvládls :)

 3. Michal Kretschmer píše:

  Teď jsem to vyslechl; nebylo to nejhorší, ale některé věci bych komentoval ostřeji. Ne každý má schopnost reagovat pohotově; já třeba ne, potřebuji si obvykle věci aspoň chvíli promyslet a formulovat.

  Ještě k té důvěryhodnosti, o které na začátku hovořilo. Je to pojem subjektivní, který spočívá v předsudku, že to, co někdo tvrdí, je správné či dobré nebo naopak nesprávné či špatné. Důvěryhodný je obvykle ten, jehož vyjádření „resonují“ s představami toho, kdo tu „důvěryhodnost“ posuzuje. Nejde o důvěryhodnost, ale o pravdu, o její rozumové poznání.

 4. Takypijus píše:

  Myslím, že nezmínění tématu liturgie v tom pořadu bylo spíše kladem než chybou. Debata o liturgii patří dovnitř církve, nikoli do pořadů pro převážně nevěřící publikum, které naprosto nemá šanci pochopit, o čem že se vede řeč a proč vlastně.

 5. libuše svobodová píše:

  Moc díky, že jste do toho šel. Mluvil jste za nás. Věřím, že si Vás Pán použil tak, jak potřeboval, i když to nemusí vypadat dokonale. Moc moc moc díky Bohu že smíme věřit, že všechno ! používá k dobru, když se mu dáváme a pak mu věříme.

 6. Judita píše:

  Rozhovor byl dobrý. Měl jste poslední slovo a to zaznělo jasně. : )
  Za katolíky děkuji!

 7. BtPodiven píše:

  Pane Pospíšile,
  byť se v názorech leckdy rozcházíme, chci Vám vyjádřit poděkování za toto Vaše vystoupení v rozhlase. Myslím, že jste v tomto případě mluvil za všechny normální katolíky, kteří hledají skutečnou víru a nikoli laciné kompromisy s tělem, světem a ďáblem, a rozhodně jste tam mluvil i za mě. A vzhledem k tomu, že to bylo Vaše první vystoupení, bych řekl, že to bylo velice dobré. Není tomu co zásadního vytknout. Takže ještě jednou moc díky, že jste do toho šel.

 8. cinicius píše:

  Děkuji všem příznivcům za jejich poděkování (ať už bylo veřejné či soukromé). Odpůrcům vzkazuji, že hodlají-li zde vidět své příspěvky, musí je formulovat slušně, bez vulgárních výrazů a útoků. Pro ty, kdož věří, že mají pádné argumenty, by to snad neměl být problém… :-)

 9. Lukáš Biskupický píše:

  Pane Pospíšile, patří Vám uznání a dík za to, že jste do toho šel a vyslovil něco, co musí vidět nemalá část katolíků či vůbec kriticky uvažujících lidí. V podstatě jste vyjádřil disidentské názory. Doc. Šebek mluvil, bohužel, zcela poplatně současnému mainstreamu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: