Rusko může zakázat adopce do Belgie

„Společnost, která oficiálně upřednostňuje vraždění dětí, je nezdravá.“ (prohlášení ruských poslanců)

Četní ruští poslanci, úředníci i obhájci lidských práv požadují zákaz adopcí ruských dětí do Belgie. Důvodem je pro ně fakt, že Belgie nedávno schválila euthanasii u dětí bez omezení věku (která pochopitelně v některých případech ani nevyžaduje informovaný souhlas dotčeného dítěte), z kteréhožto důvodu už nelze tuto zemi považovat za dostatečně bezpečnou, zejména pak v případě dětí nějak postižených.

Zmíněné požadavky mají poměrně slušnou šanci na úspěch, neboť Rusko je ve věci ochrany dětí velmi konzistentní a dlouhodobě se snaží dbát na to, aby u dětí adoptovaných do zahraničí existovaly záruky příznivých životních podmínek, a jeho politika v posledních letech poskytuje pro takový zákaz vícero precedentů:

1) Rusko poměrně nedávno zakázalo adopce do USA. Američtí politici a západní lidskoprávní aktivisté se to většinou snažili vykládat jako hodně nechutný krok v rámci mezinárodněpolitického boje mezi Ruskem a Spojenými státy, nicméně faktem je, že na počátku tohoto rozhodnutí byly osudy většího počtu Američany adoptovaných ruských sirotků, kteří po adopci zmizeli, byli týráni a zneužívání či zemřeli za podezřelých okolností, což vedlo Rusko k vyslovení názoru, že zákony USA a pravidla tamního dohledu nad adopcemi neposkytují adoptovaným ruským sirotkům dostatečné záruky bezpečí. Američané pochopitelně toto tvrzení tvrdě odmítají.

2) V době ještě nedávnější Rusko zakázalo adopce ruských sirotků homosexuálními páry (a to i do zemí, kde tyto páry mohou figurovat coby „manželské“ či „registrované“ a mají na adopci „nárok“) a rovněž adopce „singly“ do zemí, kde jsou povolena homosexuální „manželství“. Zuřivé protesty a výpady sodomitských aktivistů ukazují, že šlo o zákaz, který má svůj smysl a který přesně zasáhl cíl.

Myslím, že ať už máme na Rusko jakýkoliv názor a myslíme si o jeho aktivitách na Ukrajině a Krymu cokoliv, zde nám nezbývá nic jiného, než ruským poslancům zatleskat. A zároveň zalitovat, že na západě bychom takovéto hledali dost obtížně.

Další informace naleznete anglicky ZDE, ZDE, ZDE a ZDE.

Ignác Pospíšil

7 Responses to Rusko může zakázat adopce do Belgie

  1. cinicius píše:

    Vyšlo též na autorově iDnesáckém blogu, kde lze článek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/402085/Rusko-muze-zakazat-adopce-do-Belgie.html

  2. Ondřej Kolář píše:

    V dětské eutanázii vidím větší mravní problém než v likvidaci lidských embryí.

  3. Ondřej Kolář píše:

    Myslím, že zde jde spíše o interpretaci reality. A v tom jsem omylný.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: