Rozhlédnutí 2014/04/21

Zmrtvýchvstání Páně

Kristus vstal z mrtvých, aleluja! Vítám Vás u o den opožděného a velestručného rozhlédnutí a přeji vám Radostné a Požehnané Velikonoce.

Je pondělí Velikonočního oktávu, včera jsme oslavili Zmrtvýchvstání Páně. Příští týden otevře a oktáv ukončí Bílá neděle (první neděle po Velikonocích).

Plánované akce:

24. dubna pořádá olomoucká pobočka HPŽ ČR modlitbu růžence před porodnicí Fakultní nemocnice. Začátek v 16:00. Info ZDE.

26. dubna  se v sále kláštera Milosrdných bratří na Minoritské ulici uskuteční XI. ročník konference Zdravotník – křesťan v dnešní nemocnici. Bližší informace zde.

Na 27. dubna plánuje František I. svatořečení Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Modleme se tento týden především za křesťany, co jsou pronásledováni a nemohou tedy řádně slavit velikonoční svátky. A modleme se i za naše bratry a sestry, co díky stále se prohlubujícímu úpadku pozemské části církve nemají příležitost slavit Velikonoce řádnou a důstojnou liturgií.

Do konce června 2014 je možno přihlašovat děti na Setkání katolických dětí ve Vyšším Brodě 2014. Prosím, respektujte tento termín (a vlastně by bylo prima přihlásit děti co nejdřív), organizátoři potřebují znát počet dětí, co na setkání pojedou, s určitým předstihem. O vzor přihlášky a podrobnější informace si napište na e-mailovou adresu cinik@centrum.cz .

Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Krása liturgieInstitut sv. JosefaLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa a Kompas tradice. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

Ignác Pospíšil

4 Responses to Rozhlédnutí 2014/04/21

  • Petr Pavel píše:

   Pan Zdechovský je opravdový chudák. Utekl od dvou děcek, aby se mohl znovu oženit. Katolík jak poleno.
   Jinak ten článek je plný lží. Nešlo o žádný stalking, ty ženské dostaly pokutu směšných 500 Kč u přestupkové komise. Za opravdový stalking je jeden rok natvrdo.
   Zdechovský taky nic nevysoudil, jak článek lživě uvádí v nadpisu. Případ skončil smírem, což znamená že ty baby mu zaplatily dobrovolně (nejspíš to tak akorát pokrylo náklady řízení a advokáta) a soud to pouze schválil. Zdechovský je mistr lží a manipulací a pevně doufám, že do Evropského parlamentu nebude zvolen. Já dokonce kvůli jeho nominaci poprvé v životě lidovce nebudu volit.

   • cinicius píše:

    Nejste jediný skalní lidovecký volič, co nezkousl buď ten extrémní eurohujerismus lidovců, nebo tu neuvěřitelnou bandu, kterou strana letos shromáždila na své kandidátce… Rozvedený a znovu sezdaný Zdechovský, militantní feministka Jílková, Petr Hladík, který si založil Mladé lidovce, když se nedokázal prosadit v MKD (jeho nadšení pro křesťanskou politiku je takové, že odmítl i podepsat petici na podporu pronásledovaných křesťanů a byl proti tomu, aby jim MKD podporovali), Šimon Heller – pseudokatolík organizující petici za jmenování Bezáka za biskupa do Českých Budějovic… Když jsem ji procházel, tak pro každého, koho podrobněji znám, platí, že žádný příčetný křesťan mu nemůže dát hlas ani omylem… Už několik lidovců mi říkalo, že mají obavy, protože i lidi, kteří stranu pravidelně volí, jim (nejčastěji s odkazy Zdechovského, Jílkovou a eurohujerismus) říkají, že tentokrát opravdu ne…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: