Zpráva Estrelové potřetí?! Potratáři znovu útočí!

Pouze měsíc po definitivním odmítnutí radikálně propotratové a protirodinné „Zprávy Estrelové“ se potratáři v Evropském parlamentu pokouší opět prosadit svoji agendu. Chtějí k tomu využít zasedání pléna, které se bude odehrávat 16. ledna. Má na něm zaznít stanovisko Komise na téma „Nediskriminace v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví a práv“ a levice k němu plánuje připojit novou resoluci, která bude mít stejný nebo velmi podobný obsah, jako před třemi měsíci vrácená a před měsícem definitivně zamítnutá „Zpráva Estrelové„.

Zdá se, že potratáři sázejí na eurokraty oblíbenou metodu nechávat o tomtéž hlasovat tak dlouho (a v tolika podobách), dokud to konečně neprojde. Myslím, že takovéto ignorování vůle občanů EU i samotných europoslanců je opravdu vyloženě nehorázné, i když na druhé straně pochopitelné, protože v příštím Europarlamentu bude pozice potratářů nepochybně mnohem slabší. Každopádně bychom je neměli podceňovat – většiny, které rohodly o poslání „Zprávy Estrelové“ k ledu, nebyly zas až tak gigantické, abychom se nemuseli bát o výsledek.

Je také nutno zvážit, jaké závažné důsledky by schválení něčeho takového mělo – smyslem je nejen vnutit Evropské unii radikální propotratový a protirodinný postoj, se kterým by se dalo operovat na mezinárodní úrovni, ale též poskytnout munici španělským socialistům v boji se španělskými lidovci, kteří konečně zahájili práci na slíbeném zrušení exptrémně propotratové legislativy, kterou prosadil socialistický premiér Zapatero.

Proto Vás znovu vyzývám, abyste kontaktovali naše zástupce v Europarlamentu a jasně jim sdělili, že je jako jejich voliči žádáte, aby se postavili proti jakémukoliv prosazování této agendy. Kontakty lze snadno dohledat po kliknutí na Čeští europoslanci a Slovenští europoslanci. Dále vás žádám, abyste podepsali tuto petici, která automaticky odesílá anglojazyčný protest všem eurokomisařům a členům Europarlamentu.

Ignác Pospíšil

Více informací anglicky na:

http://www.turtlebayandbeyond.org/2014/abortion/estrela-report-socialist-meps-launch-new-attempt-to-push-abortion/

http://www.fafce.org/index.php?option=com_content&view=article&id=112:the-estrela-agenda-is-back-at-the-european-parliament&catid=9:news&Itemid=104&lang=en

4 Responses to Zpráva Estrelové potřetí?! Potratáři znovu útočí!

  1. Alena Kulova píše:

    Jizda lidstva ke dnu,nabira na rychlosti a pokud sa co nejdriv nevzpamatujeme z letargije a nezacneme se branit je zahuba jista..Tyka se to vsech sver lidskeho byti.

  2. […] rezoluci, jakousi náhradu za neúspěšnou “Zprávu Estrelové”. Více podrobností ZDE. Prosím, podepište petici protestující proti tomuto […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: