Křesťané, proč opuštíte své bratry?

Křesťané jsou nejpronásledovanější skupinou v tomto světě. Jejich pronásledování má mnoho podob. Od příležitostné diskriminace a zatím ještě jen  poměrně lidsky se tvářícího útlaku  ze strany stoupenců antidiskriminační a LGBT ideologie a tzv. „ochránců lidských práv“ západního světa až po vyložené mučení a vraždění, které ve „svých“ zemích praktikují především muslimové, komunisté, ateisté a hinduisté.

Někde se pronásledování křesťanů maskuje jako řádění úzké skupiny extremistů, se kterým nemůže vláda nic dělat (viz poslední masakry v Iráku). Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda, protože bez minimálně tolerantního přístupu k těmto akcím ze strany velké části společnosti by řádění tak velkého rozsahu po tak dlouhou dobu nebylo možné realizovat. Koneckonců – vidíte někde zástupy tzv. umírněných muslimů či hinduistů, kteří se vražděných křesťanů zastávají? Já ne.

Nicméně pak zde máme státy, které se ani neobtěžují předstírat, že s pronásledováním křesťanů nemají nic společného. V Pákistánu byla odsouzena k smrti křesťanka Asia Bibi za údajné rouhání se proti proroku Mohamedovi, kterého se měla dopustit tím, že na nátlak, aby přestoupila k islámu, reagovala odpovědí, že „zatímco Ježíš Kristus trpěl na kříži a zemřel pro lidi, prorok Mohamed nic tak významného neučinil“. Ona sama se hájí, že nic takového neřekla, ale i kdyby to řela – copak tohle je nějaké rouhání a urážení proroka? Co potom není?

Všiměte si, že Pákistán je strategický spojenec „křesťanských“ Spojených států amerických v boji proti fanatickým muslimům z Al Kajdy a Talibanu. Patrně to tedy bude jeden z těch států, co je ovládají „umírnění muslimové“? Ale proč zůstávat jen u něj? Nedávno americký prezident Obama, který o sobě tvrdí, že je křesťan (čemuž se ovšem může příčetný člověk jenom smát), pracoval na zlepšení vztahů s Indonésií. Tisk oznámil, že se to daří – pronásledování křesťanů v této zemi tedy zřejmě nebude dobrým vztahům na překážku. Koneckonců – s takovou Čínou se přátelí všichni…

Jedním z největších hříchů současných křesťanů je jejich nezájem o osudy jejich souvěrců v zemích jako jsou Irák, Pákistán, Indie, Indonésie, Čína, Vietnam etc. Měli bychom to změnit. Tak s tím začněme. Vidím tři směry, jak můžeme přispět:

a) tlakem na dotyčné země, aby od pronásledování upustily či mu efektivně bránily – posílat protestní dopisy a e-maily na jejich velvyslanectví a další úřady, klidně i telefonovat a osobně navštěvovat, pořádat demonstrace

b) tlakem na naše vlastní politiky, aby intervenovali: katolický premiér a ministr zahraničí jsou idálními osobami, na které se obracet. Ačkoliv všichni víme, že tu víru příliš vážně neberou (oba podporují propotratovou legislativu), přece si občas na dobré křesťany rádi hrají, tak ať z toho něco je. Přesvědčujme je e-maily, telefonáty, dopisy, návštěvami v reálu i na jejich facebookových profilech, demonstracemi – ať vidí, že to po nich opravdu chceme a že jestli budou na toto kašlat, tak jim to ve volbách spočteme. A samozřejmě i všichni další politici hlásící se ke křesťanství by měli být angažováni. A konekonců i ti nekřesťanští

c) tlakem na naše politiky, aby naše země přednostně přijímala křesťanské uprchlíky ze zemí, kde jsou křesťané pronásledováni

Pro začátek se třeba zaměřme na Irák a Pákistán. Irák, tam už asi má smysl jen starost o c), ale v případě Pákistánu mají snad smysl všechny tři cesty. Bratři souvěrci, vzhůru do toho! Křesťanství je pořád početně nejzastoupenějším náboženstvím na světě, nemusíme – a NESMÍME!!! – nechat své bratry a sestry trpět a umírat bez pomoci!

Ignác Pospíšil

Kontakty na:

Petra Nečase

Karla Schwarzenberga

Pákistánské velvyslanectví

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Off topic příspěvky a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

31 Responses to Křesťané, proč opuštíte své bratry?

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na iDnesáckém blogu, kde lze autora podpořit kliknutím na karmu článku:

  http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/163273/Krestane-proc-opustite-sve-bratry.html

 2. vonrammstein píše:

  Vy si vážně myslíte, že pár desítek-či stovek-dopisů přiměje matrikové vládní katolíky, aby zaujali-jakékoliv-jednoznačné stanovisko? Že třeba vietnamská vláda se pod tlakem petice zhroutí a začne se chovat slušně? Svatá prostoto. V principu máte samozřejmě pravdu, ale Vaše naivita je bezhraničná. Tady můžou pomoct jen intenzivní modlitby. Nebo přirozený vývoj.

  • cinicius píše:

   Tohle je součást přirozeného vývoje.

  • vonrammstein píše:

   Nicméně děkuji za kontakt na Schwarzenberga. Už roky se staví Durychovým fanouškem, tak mu konečně můžu dát sežrat Katolickou cestu. Uvidíme, jak to soudruzi z Bilderbergu překousnou.

   • Václav píše:

    To že máme v oblibě nějakého spisovatele ještě neznamená že s ním musíme ve všem souhlasit a brát jeho dílo jako dogma víry. Nebylo by lepší se s panem knížetem spřátelit, jestliže bude chtít a bavit se s ním v dobrém ? Modlit se za něho jako za politika tak jak nám doporučují naši biskupové ? Velmi mne mrzí že se dal do služeb liberální pravice ale radši bych se s ním bavil v dobrém, kdybych měl tu možnost. Mimo jiné i pro všechno dobré co pro naši zemi a církev udělali jeho předkové.

   • Hamish píše:

    A proč si myslíte, že má někdo rád určitého spisovatele? Pro jeho „barokní jazyk“?
    Nebo je to jen póza, určité signum pro ty z katolíků, kteří mu skočí na jeho „katolicitu“?
    Durych se vyznačoval tím, že jeho díla mají silný katolický náboj. Domníváte se, že právě pro tento náboj má kníže Bildebrg, sodomitů pomahač a liberální neznaboh rád Durychovo dílo?
    Proč brát ohled na to, co učinili jeho předci, když on sám na jejich hroby močí svými činy?

   • vonrammstein píše:

    Václav: Nebylo. On ten sympaťák totiž zcela vědomě jedná striktně protikatolicky (nejen Bilderberg, ale třeba lóže Lípa, hyperliberalismus, podpora homosvazků etc.)
    Zbytek přesně vystihnul Hamish. Tenhle muž je ostudou svých předků a rodového jména.
    Vážně nechápu, proč se hlásí k Durychovi. Fakt to asi bude past na méně chytré katolíky.

   • cinicius píše:

    @vR: Ještě jste zapomněl, že „potraty by nezakazoval“. Mne osobně jinak dost naštvalo jeho mimořádně hloupé a dle mého soudu katolickou víru dost drsně urážející prohlášení, že je „špatný křesťan, ale dobrý katolík“.

   • vonrammstein píše:

    cinicius: Máte pravdu. Dokonale to ilustruje jeho katolicitu. „Špatný křesťan, ale dobrý katolík“ je exemplární luciferiánský výsměch jak křesťanství obecně, tak katolicismu konkrétně. Ten pán není ani křesťan, ani katolík. Ale způsobilo by mi radost takřka perverzní, kdybych ho jako „katolíka a obdivovatele Durychova“ donutil zaujmout jasně formulované stanovisko ke Katolické cestě. Pokusím se o to.

   • cinicius píše:

    Oprava: přesné znění:

    Holčáková: „Vy jste věřící?“

    Schwarzenberg: „Já jsem mizerný křesťan, ale obstojný katolík.“

    Holčáková: „To mi tedy musíte vysvětlit…“

    Schwarzenberg: „Katolík jsem přesvědčený. Když se ale sám na sebe podívám, tak taky velice dobře vím, že jsem nežil přespříliš křesťansky ctnostným životem – jsem tedy mizerný křesťan.“

    Viz Renáta Holčáková: Ztráty a nálezy v životě, Karmelitánské nakladatelství 2005, str. 12

    Podle mne ten drobný rozdíl na věci nic nemění. Myšlenka, že je možné být mizerným křesťanem, ale obstojným katolíkem, je naprosto zvrácená.

   • vonrammstein píše:

    cinicius: Ano, smysl je stejný.

   • vonrammstein píše:

    Poslal jsem knížeti mail ohledně KC. Jsem zvědav, jestli odpoví-případně co odpoví. Servítky jsem si moc nebral…uvidíme.

  • wlado píše:

   Zeby sme sa poucili od mierumilovného islamu a zapálili im zoprá ambasád? Na priposraté západné vlády to funguje, môzeme skúsit,
   i to nebude ucinne aj na mierumilovné islamské.

 3. Anton píše:

  Obávám se, že soudruh vonrammstein má pravdu. Ta lůza ničemu než síle nerozumí..!

  • cinicius píše:

   pozor, když teď máme kroužkování, je pár tisíc naštvaných voličů docela velká síla…

  • vonrammstein píše:

   Za toho soudruha si přimyslete virtuálně vyražené přední zuby.

   • Anton píše:

    Virtuálně?? To unesu..:-) Každopádně jsem to nemyslel nějak pejorativně, opět slovo, jež by si zasloužilo rehabilitaci a né rudý háv..

   • vonrammstein píše:

    To máte pravdu, slovo je to smysluplné. Nicméně rudým dobytkem tak zprofanované, že ho užívám výhradně jako nadávku.

 4. MKe píše:

  “No kingdom has shed more blood than the kingdom of Christ”

  Charles de Montesquieu

 5. […] to zaúřadoval ostudný zákon o rouhání, podle kterého byla k trestu smrti odsouzena křesťanka Asia Bibi, […]

 6. anita píše:

  Co nam brani spojit svoje sily proti teroru?
  A tejto pakinstanskej krestanke sa da pomoct protestami,peticiou.
  Ti,ktori maju informacie a vedia ,co je treba robit,mozu zostavit text peticie a spojit sa s krestanmi v Europe aj na celom svete.
  Na co este cakame??

 7. Civil a Medojed píše:

  Přensě. Chybí tu rytířský řád, který by měl informační operativu, dva vrtulníky s raketami a padesát dobře secvičených elitních švýcarských výsadkářů různých odborností. Je třeba vzít v úvahu, že ačkoliv patříme jinému světu, žijeme právě v tomto světě.

  • cinicius píše:

   Nevypadly Vám tam na dvou místech tak tři nuly?

   • Civil a Medojed píše:

    Vypadly – a ihned zaujaly místa v KDU-ČSL.
    Po pravdě – na osvobození vězně ve východním Pakistán by možná stačil chlap s několika balíčky destidolarovek.

 8. […] stále více ve světě úpí pod čím dál brutálnějším pronásledováním (viz článek Křesťané, proč opouštíte své bratry?). Poté jsem také informoval o tom, jak dopadl můj test v podobě dotazu jednotlivým stranám a […]

 9. […] Ignác Pospíšil: Křesťané, proč opouštíte své bratry? […]

 10. […] Pospíšil: Křesťané, proč opouštíte své bratry? (2452 […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: