Shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů

Asia Bibi

Svůj odpor ke stále masivnějšímu pronásledování křesťanů ve světě – jak ho dokládá i novoroční bombový atentát na koptské pravoslavné křesťany v Egyptě – mohou lidé vyjádřit svou účastí na veřejném shromáždění, které se bude konat 18. ledna od 17 hodin v Praze na Václavském náměstí.

Akci svolává výbor Petice na podporu pronásledovaných křesťanů, kterou oficiálně podporují Mladí křesťanští demokraté, časopis Duše a hvězdy, občanské sdružení Res Claritatis, Konzervativní strana, Konzervativní listy a Akce D.O.S.T.

Veřejné shromáždění se koná v den, kdy církvím v ČR začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů, jejichž texty připravili právě blízkovýchodní křesťané z Jeruzaléma, kde jsou zastoupena snad všechna vyznání. Katolická církev 18. ledna slaví památku Panny Marie, Matky jednoty křesťanů.

Prosím, přijďte vyslovit podporu našim pronásledovaným, převychovávaným a vražděným souvěrcům z Íránu, Iráku, Pákistánu, Egypta, Turecka, Číny, Severní Koreje, Vietnamu, Indie a dalších zemí. Shromáždění bude zároveň využito ke sběru podpisů pod Petici na podporu pronásledovaných křesťanů.

Ignác Pospíšil

Poznámka: Připadlo mi, že pro toto shromáždění bude vhodným symbolem obrázek připomínající situaci Asie Bibi, pákistánské matky pěti dětí odsouzené k smrti podle zločinného „zákona o rouhání“ za údajnou urážku Mohameda. Stále čeká na odvolací soud, nevědouc, jestli se ho vůbec dožije.

Tuto otázku má už rozřešenou její největší zastánce, pandžábský guvernér Salmán Tasír. Tento umírněný muslim, který se Asie Bibi veřejně zastal a zákon o rouhání označil za „černý zákon“, který musí být zásadně změněn, byl předevčírem zavražděn členem svojí ochranky.

Související články:

Vánoční výzva: POSTAVME SE TERORU PROTI KŘESŤANŮM!

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce. Příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány.

6 Responses to Shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů

 1. Felix píše:

  Protestovat snad má nějaký smysl. Ale určitě má smysl přemýšlet. MS píše:
  „Pronásledování křesťanů je na vzestupu a počet oblastí, v nichž jsou vystaveni cíleným útokům ze strany vyznavačů jiných náboženství či ateistů, také významně stoupá.“ Proč tomu tak je? Došlo u křesťanů k nějaké ohrožující změně? Myslím, že ne. Příčina asi bude na druhé straně. Která je to ta druhá strana?
  „Indičtí hinduisté, cejlonští buddhisté či ortodoxní Židé v Izraeli, kapitalističtí komunisti v Číně (a sev. Koreji) či jevropeističtí sekularisti (píše se na těchto stránkch o mnoha desítkách případů secuální výchovou počínaje a adopcí dětí homosexuály v Brinánii konče), … v zemích, v nichž je většinově přítomný islám … ve dvou „spojeneckých“ zemích Západu – Pákistánu a Egyptě.“ Co se s těmi zeměmi děje, že se to tam děja a to stále víc?
  Proč se teď a stále víc činí „kroky k tomu, aby byla Kristova zvěst z veřejného prostranství vytlačena kamsi na okraj či zcela mimo zákon.“
  Nebudu nikomu sugerovat svůj názor, ale spíš by mě zajímal názor ostatních, protože jinou příčinu, než tu, kterou vidím já, VŮBEC NEMOHU najít. Děkuji předem za návrhy odpovědi na mou otázku.
  Opakuji: protest snad má nějakou cenu, ale bez poznání příčiny – a jejího odstraňování a odstranění – nevím nevím, co se dá vyprotestovat.

 2. BERAN píše:

  Co se to děje v západních zemích? Pravda se necení, to je to celé.

  I v USA jsou obviňováni katoličtí kněží ze sexuálních deliktů. Někteří šli na detektor lži a polygraf pravil: praví pravdu. Pak byli dotázáni ti, kdo je obviňují: „Půjde taky na detektor?“ A obviňování odpověděli: „Ne.“

  http://www.themediareport.com/jan2011/special-steier-declaration.htm

  Když jsme tak u těch poměrů v latinských zeměpásech.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: