A opět studenti proti komunistům

Zítra je 17. listopad, Mezinárodní den studenstva a Den boje za svobodu a demokracii. V ČR si v něm připomínáme střet studentů s nacistickým (1939) a komunistickým (1989) režimem. V Jihočeském kraji budou oslavy těchto svátků zvláštním způsobem okořeněny tím, že studenti opět vytáhnou do ulic demonstrovat proti komunistům, či přesněji proti tomu, že čerstvě uzavřená krajská koalice ČSSD a KSČM dosadila na post radní pro školství komunistku Vítězslavu Baborovou.

Panu hejtmanu Zimolovi a dalším rudooranžovým komunistům možná připadá jmenování skalní komunistky na post radní pro školství normální a bezproblémové, řadě studentů a učitelů naštěstí nikoliv. Vedle petice sestavené třeboňskými středoškoláky, kterou už podepsaly tisíce lidí (včetně např. profesora Libora Grubhoffera, rektora Jihočeské univerzity), se chystá i regulérní protestní shromáždění na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, které začíná 17. listopadu v 15:00.

Studenti již jednali i s hejtmanem Zimolou, ale bez relevantních výsledků: Zimola, který už dříve označil požadavky studentů za ultimativní, prohlásil, že „rozhodli voliči“ a že odvolání Baborové nenavrhne, leda snad někdy v budoucnu, pokud by se ukázalo, že nezvládá svoji práci.

Co k tomu dodat? Tleskám jihočeským studentům. Kdybych nemusel v té době být mimo České Budějovice, zašel bych je podpořit. Opravdu si myslím, že komunisté uškodili českému školství už více než dost. Jmenovat komunistku radní pro školství je mimořádně zvrhlé a je smutné, že to studenti vědí, zatímco jihočeští krajští zastupitelé a hejtman Zimola nikoliv. Podotýkám, že ve své nevědomosti nezůstávají sami – komunista má vést školství i v Olomouckém kraji.

Ignác Pospíšil

33 Responses to A opět studenti proti komunistům

  • ploci píše:

   Cituji Šestáka: „Prohlášení komunistů, že je třeba „posvítit si“ na soukromé a církevní školy a pomocí legislativy je „okleštit“ (přičemž například českobudějovické Biskupské gymnázium Jana Nepomuka Neumanna patří mezi deset nejlepších škol v České republice!), je nanejvýše varující. “

   Kde to ti šmejdi prohlásili?

   • pan Contras píše:

    Ona je někde nějaká církevní škola? Kde, ještě jsem žádnou neviděl. Existuje několik ústavu, jejichž zřizovatelem jsou příslušné ordinariáty, ale žádnou církevní školu neznám.

   • Pan Contras píše:

    Koukal jsem do programu rudých a pouze píšou, že nechtějí soukromé a tedy i tzv. církevní školy dotovat ze státního. Tím se neliší od některých jiných subjektů a nedivil bych se, kdyby se v tom shodli s pravicujícím Machem od svobodných.

    S tím se nabízí opět otázka restitucí. Státní úředníci totiž docela logicky nadhazují, že je na čase, aby byly charity a jimi poskytované služby financovány restituovaným zřizovatelem…

   • cinicius píše:

    Logicky? Stát nedotuje tyto organizace, pokud vím, platí jen jejich provoz – což je naprosto logické a správné. Jestliže stát platí z daní rodičů žáky na státních školách, měl by je platit i na církevních – i rodiče žáků z církevních škol platí daně. Totéž platí u zdravotních služeb a charitativních služeb. Kdyby tyto peníze sebral, byla by to diskriminace, která by je ekonomicky zničila.

   • Pan Contras píše:

    Ech upsal jsem se, spíše je požadováno, aby se zřizovatel spolupodílel opakuji spolupodílel na financování.

    Jinak, já nejsem zastáncem odluky, ale když ji chtěli, je to že se po nich toto spolufinancování požaduje skutečně logické.

   • cinicius píše:

    Ale vždyť to dělá… Platí prakticky veškeré investiční náklady… U školy kupř. stavbu budovy, veškerou modernizaci a opravy budovy… Plus některé programy nad to, co stát financuje…

   • Pan Contras píše:

    Co se týče sociálních služeb, rád bych viděl nějakou, kde se tak děje. Subjekty, které znám, jsou plně dotovány státem, krajem a Bruselí.

    Zajímáš-li se novinářsky o tuto problematiku, doporučuji tvé pozornost případ Farní Charity v Sedlčanech.

 1. cinicius píše:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde je možno příspěvek podpořit kliknutím: http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/c/303781/A-opet-studenti-proti-komunistum.html

 2. solipso píše:

  Co si jejich fotři zvolili, to studentíci mají. Dobře tak. Až jim budou na stará kolena píchat euthanasii, tak se tatínkové a maminky budou rozčilovat a divit, jaké svině z těch jejich parchantů vyrostly. Je to furt to samé, furt dokola. V demokracii vládne průměr a lidi jsou v průměru hajzlové a kreténi. Tak čemu se divíte?

  • MichalD píše:

   Bohužel je to ještě horší – v demokracii vládne většina a protože se jednodušeji manipuluje s tou méně vzdělanou polovinou populace, tak to nakonec zákonitě musí skončit hrubým populismem opirajicim se o ty nejnižší pudy člověka.

   • Mirek píše:

    To vám nějak matematicky nevychází, ne?

   • MichalD píše:

    ad Mirek: jasně, viz otřepaný vtip: „… kolikrát vám mám vysvětlovat, že poloviny jsou vždy stejné, a pořád to větší polovina z vás nechápe“

 3. P. Jan Špaček píše:

  Plně podporuji studenty v jejich protestu. Je neslýchané, aby krajskou ministryní školství byla bolševička. Zahrnuji všechny do svých modliteb a věřím, že Pán se postará!

  • Teofil píše:

   postará,postará, aby se pokoncilní klérus a řeholníci probral s pravdoláskařské letargie a konečně začal aspoň pořádně kázat
   na včerejší manifestaci na Václaváku nebyli jenom bolševici .
   dlouho tu nebyl proticírkevní teror, P, Toufar musí v nebi jásat radostí s vyznamenání kterého se mu dostalo díky českému primasovi
   vzpomeňme si co předcházelo 5o-tým letům minulého století

   Click to access

 4. cinicius píše:

  Podle Novinek.cz demonstrovalo v Budějovicích proti komunistům a jejich radní pro školství asi 500 lidí…

  http://www.novinky.cz/domaci/285029-v-brne-demonstrovali-nacionaliste-v-budejovicich-studenti.html

  • Paul Max píše:

   Opět vyhřezla ona postbolševická nedůslednost a důsledek nepotrestání bolševiků po r.1989. Všichni bolševici měli být po zásluze pochytáni, zbavení občanských práv a majetku a měli být všeci odesláni pryč z ČSR do Ruska – aby si budování lepších zítřků náležitě užili. Každému to, co mu náleží.

   • Jindra píše:

    Považuji vzrůst preferencí KSČM za naprosto logický. Poslední vlády na sociální program zapomenuly a i církev k tomuto tématu mlčí, tak se nedivme, že rostou preference komunistům. Bylo to tak vždy, když mocipáni odírali lid. Kde je sociální nauka velkých papežů jako byl např. Lev XIII, Pius X a další?
    Navíc je mi sympatičtější komunista, který je ve straně a za svým názorem si stojí, než takoví, kteří se ve vidině mamonu a moci rozeběhli do všech možných stran a teď se snaží určovat, co je ta správná demokracie.

 5. Comunismo Scientífico píše:

  Tak to byste tam musil poslat i former member of KSČ – Václav Havel , který jím byl též .

  • cinicius píše:

   Tak mezi bývalým a současným komunistou je jistý rozdíl… I když ne vždy tak velký, jak by si dotyčný přál…

  • Máte tvrzení, že Havel byl členem KSČ, něčím podložené? Není to jako tvrzení, že „někteří členové MKD působili u Sládka?“

  • Andy píše:

   2 Václav: Veškrna byl komunista v 60. letech, po roce 68 ,,vystoupil“ z KSČ což byla mimochodem klasická taktika StB pro uchování kádrů do budoucna. Navíc smetánka Charty byla složená defacto výhradně z členů KSČ. Problém je ale že jsou bolševici a bolševici. Havel byl klasický marx-leninista a ideově byl prostě v opozici proti Husákovsko-Brežněvovského reálného socialismu, který s marxismem měl jen pramálo společného. Nicméně je třeba si uvědomit že Havlova rodina patřila za 1. republiky do zednářské smetánky.

 6. Řezníček z Brna píše:

  Paní Baborová teprve nastoupila na post krajského radního a už proti ní protestují studenti. Osobně jí neznám, ale je pedagožka a může být výborná radní přes školství. Dejte ji šanci.. Pokud paní Baborová bude důvodně podezdřelá ze zneužití své funkce k osobnímu obohacení nebo bude svojí politikou škodit studentům ať studenti protestují, ale ona zatím neměla možnost se vůbec projevit. Protestuje se jenom protože je členka KSČM. Kdyby tam byl kmotr z ODS, který do roku 89 byl funkcionářem KSČ a pak převlékl kabát,tak to nikomu nevadí.

  • MichalD píše:

   Vaše logika je pozoruhodná hned ve dvou rovinách: jestli dobře chápu, co jste napsal, tak říkáte že:

   a) to, že jsme dvacet let nebyli schopni se zbavit kryptokomunistů teď nějak legitimizuje postupné získávání moci komunisty otevřenými
   b) je jedno, jakou ideologii kdo vyznává, každý by měl mít šanci se „projevit“

   Nezlobte se, ale a) i b) mi přijde úplně zvrácené (jestli jsem Vás ale špatně pochopil, tak se omlouvám).

   • Řezníček z Brna píše:

    Pane Michale,
    Legitimnost jim dodali svobodné demokratické volby. KSČM dostali druhý nejvyšší počet hlasů a jako demokraté to musíme respektovat jako vůli voličů.
    Pokud budou komunisté v krajských zastupitelstvech další 4 roky realizovat politiku proti vůli voličů, za 4 roky dostanou minimum hlasů a bude od nich pokoj. Pokud ale budou úspěšní a nebudou mít korupční aféry jako např. ODS tak těch hlasů budou ještě více a třeba i vyhrají. To je demokracie.

   • Andy píše:

    2 Řezníček:

    hmm, a od kdy je vox populi vox Dei?

    Zadruhé, tzv. parlamentární demokracie je osvícenecká hovadina vycházející z naturalismu, vždycky jí byla, je jí a vždy jí bude. Stejně tak vždy její hlavní propagátoři byli osvícenci. Nelze být demokrat(v dnešním slova smyslu) a nebýt naturalista nebo alespoň liberál.

    Zatřetí ta vaše pohádka, kterak moudří voliči jistě nebudou komanče příště volit, pokud nebudou plnit jejich vůli je směšná. Krom toho že je to typická naturalistická mentalita(vždyť oni ti lidi vlastně nejsou zas tak špatní, i ateisty jsou zcela nevinně že?), tak je to stejná pohádka asi jako o ,,neviditelné ruce trhu“, tedy že moudří zákaznící vždy vybírají správně. Ano, a asi proto OP Prostějov zkrachoval, obuvnický průmysl v Evropě komplet a výrobci v Číně vyrábějící zdravotně závadnou obuv a textil z nebezpečných materiálů nestíhají vyrábět.
    O inteligenci voličů svědčí nepřetržitá série vlád Zemana, Špidly, Grosse a Paroubka. Koneckonců kdyby voliči byli tak úžasní jak tvrdíte, tak by na Zemi nebylo člověka co by bral drogy.

    Nehledě na to že Boha je třeba poslouchat více než lidi, ať vás volí kdo chce.

   • MichalD píše:

    No jejda, teď už Vám, pane Řezníčku, nerozumím vůbec. Co to je „jako demokraté to musíme respektovat“? Katolík, odsouzený k tomu žít ve společnosti, kde rozhoduje mínění většiny, musí výsledky takovýchto rozhodnutí respektovat asi natolik, nakolik prvotní křesťané „respektovali“ hry v Cirku – to, co se tam odehrávalo, bylo přece také po vůli většiny.

    Nesmyslnost toho, co jste napsal v 2. odstavci nejlépe vynikne, když si to přenesete do ČSR 1946 nebo Výmarské rep. 1933, kdyby tehdy byl internet, tak by se to na něm podobnými komentáři jen hemžilo.

    Na závěr bych ještě doporučil si trochu vyjasnit termíny, myslím, že katolík může postavení komunistů na politické scéně maximálně „brát na vědomí“ nebo v nejhorším tolerovat, nikoliv „respektovat“. Respektovat někoho má podle mého mínění trochu jiný význam a takový postoj komunistům nepřísluší.

 7. ash píše:

  No, studenti protestovali už proti panu Bátorovi na školství a ten nikdy v KSČ nebyl. Byl to vzdělaný a slušný člověk a vyřvávali mu pod okny úplně stejně. Je to manipulovaný dav tehdy i dnes.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: