Rozhlédnutí 2013/11/03

Sv. Karel Boromejský

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je 24. neděle po Svatém Duchu a my si připomínáme památku sv. Martina de Porres.

Nejvýznamnější svátky tohoto týdne: sv. Karel Boromejský (4), čtyři svatí Korunovaní mučedníci (8) a posvěcení lateránské arcibaziliky. Příští týden otevírá 25. neděle po Svatém Duchu.

Připomínám, že do 8. listopadu je možno získávat odpustky pro duše v očistci. Z akci doporučuji především přednášku Prof. Kindlera v Praze (5).

Modleme se tento týden především za naše pronásledované bratry a sestry v islámských zemích, jakož i za obrácení zločinců, kteří je pronásledují. A pochopitelně i za nápravu a obrácení těch, co tomuto pronásledování nečinně přihlížejí.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Domácí

Zdá se, že zuřivý povolební boj v ČSSD mezi Sobotkou a Haškem vyhrává Sobotka. Ne že by na tom zas až tak záleželo, protože mezi Sobotkou a Haškem není žádný větší rozdíl – oba jsou nanejvýš nemravní reprezentanti politického proudu, který prosazuje myšlenky s křesťanstvím naprosto neslučitelné. Oba jsou propotratoví, prodomitští, oba jsou zuřiví odpůrci narovnání s církvemi, které chtějí pozastavit. Oba by též chtěli Církev okrást alespoň o část finančního odškodnění. Jeden se při svých antikřesťasnkých postojích nestydí prohlašovat za katolíka, druhý je rozvedený tak říkajíc „z vlastní viny.“

Některé výtisky 4 letošního čísla časopisu Te Deum , které vyšlo předminulý týden, jsou vadné v důsledku přeházených a chybějících a přebívajících stran. Postižení nechť kontaktují redakci časopisu. Až na tento drobný nedostatek se číslo povedlo a doporučuji jeho četbu. Hlavními tématy jsou „víra“ a „umírání“,  mimo to bych ještě vyzdvihl především článek o olomouckém biskupovi a kardinálovi ctihodném Janu XII. Železném († 1430).

Zahraničí

V Sýrii pokračuje ofenzíva vládních jednotek, bylo osvobozeno několik křesťanských sídel. Více ZDE.

Horní komora parlamentu Tasmánie v poměru 8:6 odmítla zákon zavádějící sodomitské manželství. Více anglicky ZDE.

Americká asociace psychiatrů (APA) šokovala společnost, když prohlásila pedofílii za další sexuální orientaci. Stejně jako v případě homosexuality tak APA ustoupila fakty nepodloženému tlaku aktivistů a poskytla jim tak „argument“ pro jejich další tažení za prosazením celospolečenské akceptance pro pedofilní jednání. Více anglicky ZDE.

Francouzský prezident Hollande navštívil Slovensko. Kromě slovenských politiků ho tam přivítali i demonstranti, kteří se zastávali tradiční rodiny a odsuzovali jak Hollandeho protirodinnou politiku, tak brutální metody policejního státu, které použil proti jejím odpůrcům. K tématu vizte slovensky ZDE, ZDE či ZDE.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Až do 8. listopadu máte mimořádnou příležitost získat odpustky pro duše v očistci (podrobnosti ZDE či ZDE).

3. listopad, neděle – je 24. neděle po Svaté, Duchu. Připomínáme si sv. Martina de Porres (1579-1639), dominikána. Před 95 lety (1918) strhla pražská lůza mariánský sloup na Staroměstském náměstí.

4. listopad, pondělí – připomínáme si sv. Karla Boromejského (1538-1584), biskupa.

5. listopad, úterý – české diecéze slaví svátek ostatků, které se nacházejí v chrámech našich diecézí. Před 70 lety zemřel během transportu do koncentračního tábora v Dachau bl. Bernhard Lichtenberg (1875-1943), kněz a mučedník, kterého si připomínají především katolíci v Německu. Prof. Evžen Kindler bude v Praze přednášet na téma „Věřící přírodovědec čte v Bibli o stvoření“. Sál 318, 3. patro, Český Svaz Vědeckotechnických Společností, Novotného lávka 5, Praha 1. Začátek ve 18:00.

6. listopad, středa

7. listopad, čtvrtek

8. listopad, pátek – připomínáme si čtyři svaté Korunované mučedníky. V kapli Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě uskuteční Modlitby za ochranu života. Začátek v 13:30. Bližší informace na webu.

9. listopad, sobota – slavíme posvěcení arcibaziliky Nejsvětějšího Spasitele (tzv. lateránské baziliky). Před 75 lety (1938) došlo v Německu k protižidovskému pogromu známému jako „Křišťálová noc“.

10. listopad, neděle – je 25. neděle po Svatém Duchu. Na dnešní den připadá připomínka sv. Ondřeje Avellina (1521-1608), kněze…

Zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Krása liturgie, Institut sv. Josefa, Lumen de Lumine, REX! a Dielňa sv. Josefa. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

Česky

Dramatická situace v Sýrii trvá

EU připravuje směrnici pro zavedení otevřené cenzury médií a převýchovné kriminály

Evropa je na pokraji imigrační katastrofy

Jak to bylo s údajným potrestáním Bratří františkánů Neposkvrněné Panny Marie

Jdou nám po krku a smějí se nám do očí: Říkají tomu „Směrnice pro toleranci“. V překladu z newspeaku: Otevřená cenzura a převýchovné kriminály.

Mons. Audo: Fundamentalisté jsou podporováni ze zahraničí

Objednání kalendáře a Výkladu Mše sv.

O postavení uprchlíků v Egyptě

Rudý prapor ve vysílání ČRo

Vatikánský diplomat v OSN: Právo na potravu je lidské právo

Ze Švédů vyrůstá národ spratků, varuje expert před liberální výchovou

Slovensky

Fauxminizmus: Ženy sú z radikálnych feministiek sklamané

Rozhovor s Gabriele Kuby nielen o sexuálnej výchove

Správna argumentácia proti Stratégii ľudských práv a rodovej ideológie

Polsky

LISTA OSÓB ZAMORDOWANYCH PRZEZ KOMUNISTYCZNYCH BANDYTÓW W LATACH 1981 – 1989

OĽaNO zvoláva strany na diskusiu o ochrane života

Anglicky

100 Children Could be Euthanized Every Year in Belgium if New Law Passes

‘Book of Jezebel’: kids are a ‘side effect of sex,’ nephews a ‘good reminder to use birth control’

Canadian National HPV lobby pressures Halton Catholic SB to vote Tuesday on disputed vaccine

Cardinal rebukes culture of death as Peru considers abortion, homosexual legislation

Courts can’t be ‘swayed by Christian values’ or promote ‘virtue and morality,’ UK judge says

Euro-court outlaws criticism of EU

Gay ‘non-discrimination’ bill ENDA threatens civil liberties

The reality of forced abortion in America

 

Ignác Pospíšil

7 Responses to Rozhlédnutí 2013/11/03

 1. "Velký" ... řijen, co se konal v listopadu píše:

  7. listopadu si připomínáme revoluci barvy krve, která zotročila jednotlivce, rodiny, společenství, celé národy. A ono vlastně bylo 25. října. :)

  „V studené parádě kožených křesel
  kožených křesel, kožených křesel
  sešli se k poradě výrobci hesel
  výrobci hesel, výrobci hesel…

  Pod hnědí sieny sežehlých trámů
  sežehlých trámů, sežehlých trámů
  hleděly hyeny na věže chrámů
  na věže chrámů, na věže chrámů.“..
  ……
  „K výkazu ztrát připište sebe,
  že jste jen couvali mlčky a kvapně,
  zato když brát chtěli vám nebe,
  že jste jim kývali, Bože, tak trapně!“

  Karel Kryl byl velký básník. Co myslel přesně, těžko víme.

  Možná nahlédl do něčeho, kam se běžně… „nechápe“.
  ————

  Modleme se za oběti tohoto dne začátku hrůzy.

  Nezapomeňme na Alexandra Solženicyna a jeho „Archipelag Gulag“.

  A také na tanec Slunce ve Fatimě. Naše poskvrněná srdce totiž sama, ze své síly nezvítězí….

  Pax et bonum

  Jan

 2. Katerina píše:

  dobrý den, k přednášce p.prof. Kindlera – koloval tam lístek k objednáni knihy Gabriele Kuby, ke mně se ale nějak nedostal. Bych byla vděčná, kdyby se tam dodatečně dala ještě jedná čárka.děkuji.

 3. MichalD píše:

  Na RV vyšlo zajímavé připomenutí ohledně Medžugorje: „duchovním a věřícím není povoleno se účastnit setkání, konferencí a veřejných slavností, při kterých se předpokládá věrohodnost medžugorských zjevení“.

  • Jiřina píše:

   Církev svatá je velmi opatrná při schvalování soukromých zjevení. Zvláště když ještě probíhají. Vyhlášení pravosti bývá až po ukončení zjevení. Např.Fatima roku 1933.

   Veřejné, diecézně organizované pouti nejsou. Soukromé pouti jsou dovolené. Konference, kde by někdo tvrdil, že jde o jistojistě pravé zjevení uznané církví svatou neexistují. Pokud ano, nemají tam věřící co dělat. Vždy je řečeno, že otázka je otevřená, což je i věcí této zprávy.

   Blahoslavený papež Jan Pavel II., podle postulátora jeho beatifikačního procesu, se k Medjugorje stavěl pozitivně. I současný papež j. sv. František, minimálně alespoň k jeho misijnímu dílu.

   http://www.medjugorjetoday.tv/9174/new-pope-approved-of-medjugorje-visits/

   Jde vlastně o pokračování Fatimy. Když tomu někdo věřit nechce, katolická církev jej nenutí. A to i po schválení zjevení.

   • MichalD píše:

    Když si přečtete originál uvedené zprávy, zjistíte, že se tam (možná překvapivě) nic neříká o tom, že otázka je otevřená. Nuncius sice píše, že probíhá proces vyšetřování doktrinálních a disciplinárních aspektů jevů v Medžugorje, ale jasně říká že všichni jsou povinni přijmout deklaraci jugoslávských biskupů z r. 1991 a z ní zejména cituje: „Na základě provedeného šetření není možné konstatovat, že by se tam jednalo o zjevení nebo nadpřirozené jevy“.

    ad „Konference, kde by někdo tvrdil, že jde o jistojistě pravé zjevení uznané církví svatou neexistují.“: stavíte, s odpuštěním, „slaměného panáka“. O ničem takovém nuncius nepíše. Konkrétně mluví o „meetings, conferences or public celebrations“ a tím myslí právě např. turné Ivana Drageviče po US. Tam možná nikdo netvrdí, že jde o „jistojistě pravé zjevení uznané církví svatou“, ale zajisté se tam všeobecně vychází z toho, že zjevení jsou pravá. Nebo si snad myslíte, že lidé, co na Ivanovy mítinky chodí, si myslí, že zjevení jsou nepravá nebo že je to nejisté? Před časem Světlo uveřejnilo reportáž z jednoho takového zjevení, které Ivan uspořádal u sv. Štěpána ve Vídni a bylo to dostatečně vypovídající.

    Článek, na který odkazujete, má už zavádějící i titulek „Nový papež schválil návštěvy Medžugorje“ – to není pravda, současný ani žádný předchozí papež nic takového neschválil. Článek samotný pak píše jen o tom, že kard. Bergoglio ještě jako arcibiskup Buenos Aires povolil Ivanovi šířit jeho svědectví v Argentině a že mu dal povolení, aby přijal zjevení v lunaparku („gave his approval for Ivan to receive the apparition at Luna Park“). Pokud toto je pravda, pak povolil přesně to, co nyní Svatý stolec americkým biskupům jednoznačně zakazuje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: